Digitál v obleku závodních aut

2. června 2004
TWEET SDÍLET
Sponzorské aktivity Olympusu v "ef jedničkové" stáji Ferrari se ukázaly už minulý rok v podobě rudého digitálního mjučka. Letošní červen je ve znamení nového ultrakompaktního modelu AZ-1, který kromě běžného provedení vyrobí Olympus také v charakteristickém Ferrari designu.

Olympus AZ-1 má velikost jen o něco větší než platební karta (94 × 67 × 22 mm). Zoom disponuje rozsahem 38-114 mm se světelností F2,9-4,9. Budete se ale muset obejít bez optického hledáčku, který vám však nahradí velký 2,5" displej, jehož rozlišení 210 000 pixelů napovídá, že obraz bude vskutku brilantní. Olympus mimo to navíc slibuje výbornou viditelnost displeje a to pod úhlem až 160 stupňů.

Klepněte pro větší obrázek
AZ-1 Ferrari DIGITAL MODEL 2004

Tři megapixely snímače produkuje plná automatika, podpořená rovnou třiadvaceti motivovými programy. Obrazová data jsou ukládaná na paměťovou kartu xD-Picture Card, komunikaci s počítačem obstarává dokovací jednotka. Napájení přístroje je zajištěno Li-Ion akumulátorem.

Olympus AZ-1 Ferrari DIGITAL MODEL 2004 bude vyroben v limitované sérii 10 000 ks, z nichž polovina by měla být v prodeji v Evropě. Ani český trh nepřijde zkrátka - tuto digispecialitu si budete moci pořídit za 22 990 Kč.

Komentář redakce DIGI:
Ryze ultrakompaktní digitál dosud v nabídce Olympusu chyběl a zařazení tohoto stylového modelu do řady Ferrari je tak vcelku pochopitelné. Patříte-li mezi fanoušky formule 1, resp. stáje Ferrari, pravděpodobně vás tento digitál osloví. Pro svoji vášeň ale budete muset obětovat nemalé prostředky - cena bezmála dvacet tři tisíc za tento digitál, jej řadí do oblasti "srdečních záležitostí". Nemusíte-li navíc každou korunu obracet dvakrát v dlani, můžete investovat s vědomím, že za nějaký čas bude mít Olympus AZ-1 Ferrari DIGITAL MODEL 2004 vyšší sběratelskou než užitnou hodnotu.