Digiforum již za několik málo hodin

15. listopadu 2005
TWEET SDÍLET

Druhé letošní Digiforum, v pořadí již sedmé, začne již za 17 hodin na obvyklém místě v pražském Kongresovém centru. Návštěvníkům nabídne i zbrusu nový přednáškový program rozdělený do tří sekcí podle toho zda používáte kompaktní fotoaparát, digitální zrcadlovku či se chcete dozvědět něco víc o úpravě fotografií na PC. Přednášet bude desítka zkušených lektorů a nebudou chybět ani vystoupení známých profesionálních fotografů.

Blok 1 - kompaktní fotoaparáty
První sál je určen všem, kteří teprve uvažují o zakoupení digitálního fotoaparátu či vlastní kompaktní digitální fotoaparát. Přednáškový program v tomto bloku je zaměřen zejména na správný výběr fotoaparátu a příslušenství, osvojení základních fotografických postupů a získání inspirace od zkušených lektorů a profesionálních fotografů. Můžete se těšit na řadu praktických rad, tipů a triků pro snadné získání co nejlepších digitálních fotografií.

Blok 2 - digitální zrcadlovky
Přednáškový program v druhém sálu je zaměřen na vážné zájemce o digitální fotografii uvažující o koupi či vlastnící digitální zrcadlovku (DSLR). Lektoři se ve svém výkladu zaměří zejména na volbu správného systémového příslušenství jako jsou objektivy, filtry či externí blesky a pokročilé fotografické techniky. Nebude chybět řada praktických rad pro fotografování ve zhoršených světelných podmínkách, při sportu či například v protisvětle.

Blok 3 - úpravy fotografií
Třetí přednáškový blok je určen zájemcům o zpracování digitálních fotografií na PC. Pracovat se bude především v programu Adobe Photoshop CS2. Prezentováno bude pět nových komplexních postupů pro úpravy fotografií předními českými grafiky. Nebude chybět ani tradiční prostor pro otevřenou diskuzi.

Stejně jako během minulých Digifór byly nedílnou součástí programu workshopy. Byly hojně navštěvované a bezesporu přínosné pro většinu jejich účastníků. Přinášíme vám stručný workshopů, které budete mít možnost navštívit na sedmém Digiforu:

Portrétní fotografie
Jedním z tradičních lákadel Digifora je portrétní workshop s modelkami v profesionálně vybaveném fotoateliéru. Na ploše skoro 400m2 budete mít i tentokrát možnost vyzkoušet si ateliérovou portrétní fotografii pod vedením lektorů IDIFu. K dispozici budou na vyzkoušení jak kompaktní digitální fotoaparáty a digitální zrcadlovky, tak i pracoviště pro úpravu fotografií a jejich tisk.

Produktová fotografie
Novinkou sedmého ročníku je otevřený workshop zaměřený na produktovou fotografii, který nabídne v o něco komornějším duchu prostor pro individuální diskuzi nad problémy produktové fotografie.

Makro workshop
Třetí workshop bude tentokrát zaměřen na velice populární a přesto velice náročnou fotografickou disciplínu- makrofotografii. Na připravené scéně si budete moci vyzkoušet své dovednosti v této oblasti a nebude chybět ani tisk makrosnímků na velkoformátové tiskárně.

Součástí Digifora je i výstava fotografické techniky a příslušenství, účast přislíbilo přes 70 vystavovatelů.
Bližší informace naleznete na webových stránkách Digifora: http://www.digiforum.cz
Hlavním medálním partnerem Digifora je časopis DIGIfoto

(zdroj: http://www.digiforum.cz)