DIGIarena v novém roce

DIGIarena v novém roce

Mokré slavnosti v Thajsku * Retrospektiva Barbary Pflaumové * výsledky fotosoutěže DIGIfota a Nikonu * Pentax Optio E30 pro nováčky * Bez očí není portrétu

PF 2007

Každý rok před vánocemi mnoho lidí rozesílá přání všeho dobrého svým příbuzným, obchodním partnerům, přátelům nebo známým. My jsme vám naše PF doručili přesně prvního ledna.

Mokré slavnosti v Thajsku
Začal nový rok a ještě ani nestihly doznít všechny novoroční petardy a rachejtle za vašimi okny a my už jsme vám nabídli novoroční povídání Hany Růžičkové o tom, jak se oslavuje příchod nového roku v Thajsku.

Tvoříte své fotografie?
Karel Horký nám ve své další fotoškole radí, jak do obyčejných fotografií vnést kus své osobitosti a udělat z nich fotografie neobyčejné.

Jak světelný objektiv do interiéru?
Zajímavé diskuzní vlákno se objevilo v našem fóru. Ať už zkušenosti s fotografováním v interiéru máte nebo ne, stojí za to si tuto debatu přečíst.

Retrospektiva Barbary Pflaumové
Až do konce února můžete ve Vídeňském muzeu Karlsplatz navštívit retrospektivní výstavu první dámy rakouské dokumentární fotografie Barbary Pflaumové.

Fotografie týdne ze slovenských vrchů
Zliechov je obec uprostřed Strážovských vrchů na Slovensku. Divíte se, co fotit v takovém horském zapadákově? Tak třeba krajinu. Nebo radši lidi? Fotografii týdne!


Miroslav Remo – „Bača na Zliechove, 24. december 2006, 13:59“

Výsledky fotografické soutěže DIGIfota a Nikonu
Od poloviny května loňského roku probíhala velká fotografická soutěž časopisu DIGIfoto za podpory společnosti Nikon. Soutěž skončila, porota naposledy zasedla nad bezmála dvěma tisícovkami soutěžních snímků a vybrala hlavního vítěze celé soutěže.

Sedmá verze firmwaru pro Ricoh GR
Ricoh vypustil do světa již sedmou verzi firmwaru pro úspěšný Ricoh GR Digital. Tato verze řeší problém s rychlým náhledem snímku a zlepšuje funkci autofocusu v makro režimu.

Nejlevnější ateliér najdete v přírodě
Václav Širc předkládá uživatelům další cestu, jak fotit bez drahého studiového vybavení – nejlevnějším ateliérem je příroda.

Pentax Optio E30 pro nováčky
Pentax představil nový digitální kompakt. Optio E30 je vybaven sedmimegapixelovým čipem a trojnásobným zoomem v rozsahu 36–108mm v přepočtu na kinofilm. Fotoaparát je určen úplným nováčkům a proto je vybaven jen nejzákladnějšími funkcemi.

Ještě jednou Kodak, tentokrát i se Sony
Společnosti Kodak a Sony oznámily vzájemnou spolupráci spočívající ve vzájemném sdílení patentového portfolia.

Bez očí není portrétu
Portrét patří mezi jeden z nejoblíbenějších fotografických žánrů. Zároveň je také jedním z nejtěžších po stránce provedení. Pojďme se podívat jak efektně portrét vylepšit.

Bude Kodak expandovat?
Kodak zveřejnil na oblíbeném serveru YouTube reklamní video, v němž naznačuje možnosti své expanze.

Opožděná vánoční nadílka od Fujifuilmu
Veletrh CES se pomalu blíží a tak výrobci začínají pomalu vypouštět informace o svých novinkách. Fujifilm byl tentokráte první a uveřejnil čtyři novinky – tři kompakty a jeden ultrazoom.

Jaký digitál na snímání nákresů?
Tentokráte v naší diskuzi hledáme vhodný digitální fotoaparát a ostatní vybavení k nafocení technického výkresu.

Stylovka Jamese Bonda: Sony Cyber-shot DSC-T50
Kovové tělo, dotykový displej a stabilizátor obrazu, to jsou hlavní přednosti poslední stylovky od Sony. Může se tajný agent spolehnout na své vybavení?

Určitě si přečtěte

Články odjinud