DigiArena na konci prázdnin: nová zrcadlovka od Sigmy

3. září 2006
TWEET SDÍLET
DigiArena na konci prázdnin: nová zrcadlovka od Sigmy
Poslední týden prázdnin proletěl téměř světelnou rychlostí. V tomto týdnu jsme pro vás na DigiAreně připravili několik recenzí a prvních pohledů, oznámení nové zrcadlovky od Sigmy, fotoškolu, nechyběl ani pravidelný ceník a bohužel jsme přinesli i zprávu o jedné smutné události.

Recenze: Fujifilm FinePix V10
Stále více přístrojů na trhu dostává do své "základní výbavy" třípalcový displej. První vlaštovkou pod vlajkou Fujifilmu je přístroj FinePix V10. Jaký je a co dokáže si vyzkoušela Lenka Lindnerová.

To nejlepší z techniky
Je to už několik týdnů, co jsme znovu otevřeli naši fotogalerii, abychom z ní vybrali ty nejlepší snímky, kterými se vy, naši čtenáři, prezentujete na Internetu. Další kategorií, která přišla na řadu je Technika. Před porotou složenou z návštěvníků naší fotogalerie nejlépe obstál snímek Detail z Harleye od Zdeňka Dvořáka, kterému za redakci srdečně gratulujeme.

Klepněte pro větší obrázek
Zdeněk Dvořák - Detail z Harleye

Ricoh Caplio R5 - stabilizovaný sedmimegapixel
Nový model z pera návrhářů společnosti Ricoh nástupce "R-čtyřky" - Caplio R5. Oproti svému předchůdci byl vybaven sedmimegapixelovým čipem, vyšší maximální citlovostí a displejem s větším rozlišením.

Koulo ostrosti
Hloubka ostrosti na snímcích - to je téma, které ve své středeční fotoškole probíral Michal Škrabálek. K čemu to je, jak toho dosáhnout a několik rad na softwarové úpravy vašich snímků v grafickém editoru - to je vše co najdete v tomto článku.

Nová zrcadlovka od Sigmy
SD14 - název nové zrcadlovky společnosti Sigma. Přestože výrobce kromě informace o tom, že v přístroji bude použit nový snímač Foveon, neposkytl v podstatě žádné informace, dohadů je mnoho. Jaká však bude skutečnost se pravděpodobně dozvíme až na oficiálním představení modelu v druhé půli října.

Přehled cen fotoaparátů
Hanka Sokoltová pro naše čtenáře připravila další přehled cen. V pětatřicátém týdnu se v cenících tuzemských online obchodů objevilo mnoho novinek, několik slev a sem tam i nějaké to zdražení.

Zemřel Jan Lukas
Ve věku 91 let zemřel v New Yorku český fotograf, českobudějovický rodák Jan Lukas. Při příležitosti Shakespearovských slavností je možné až do 10.září shlédnout některé z jeho snímků na Pražském hradě.

Samsung NV3 - chybí už jen telefon
Nová řada fotoaparátů od firmy Samsung s označením NV je prozatím zastoupena třemi modely - jeden z nich nese označení NV3. Přestože ještě nebyl tento model uvolněn do prodeje, naší redakci se podařilo získat jeden vzorek a tak jsme vám již nyní mohli přinést první dojmy z tohoto přístroje.

Výsledky čtenářské ankety o DigiAreně
Před necelým měsícem jsme pro naše čtenáře vypsali anketu, ve které jsme zjišťovali váš názor na DigiArenu. Těch několik položených otázek zodpovědělo sice méně čtenářů, než jsme očekávali, ale i přesto nám výsledky ankety mnohé ozřejmily. Pro ty z vás, které zajímá statistický rozbor ankety je tu shrnující článek.

Fotopytel od Formei
Česká společnost Fomei zabývající se mimo jiné i výrobou foto-příslušenství uvedla na trh nový batoh, který celkem příznačně pojmenovali "Pytel".

Canon PowerShot S3 IS
Jak už je téměř pravidlem, úplně na závěr týdne zde pro vás máme další recenzi. Tentokrát si Tomáš Slavíček vzal na paškál poslední model z řady Canonu -  PowerShot S3 IS. I přesto, že tento model není tak výrazným skokem kupředu jako byl jeho předchůdce S2, přináší na trh několik nových vlastností.

Témata článku: O DIGIareně


Serious Sam 4 dorazil na nové konzole. Najdete ho i v Xbox Game Passu

Serious Sam 4 dorazil na nové konzole. Najdete ho i v Xbox Game Passu

Croteam včera přišel s překvapivým vydáním posledního přírůstku do série Serious Sam na nových konzolích.

Martin Nahodil
Serious Sam 4Oznámení
Forza Horizon 5 odhaluje nášup nových vozidel pro druhou a třetí sezónu

Forza Horizon 5 odhaluje nášup nových vozidel pro druhou a třetí sezónu

Do garáže si naházíte celou řadu nových bouráků.

Michal Maliarov
Forza Horizon 5Závodní
Tajemství galaxie NGC 7727. Astronomové objevili nejbližší pár černých děr

Tajemství galaxie NGC 7727. Astronomové objevili nejbližší pár černých děr

** V centru galaxie NGC 7727 se nachází dvojice velmi hmotných černých děr ** Jedná se o výsledek splynutí velké a menší galaxie ** Obě černé díry se v budoucnu srazí

Petr Kubala
Černé díryAstronomie
Kosmická loď Sojuz MS-20 dopraví na Mezinárodní vesmírnou stanici dva japonské turisty

Kosmická loď Sojuz MS-20 dopraví na Mezinárodní vesmírnou stanici dva japonské turisty

Jiří Černý
Vesmírné startyVesmírná turistikaMezinárodní vesmírná stanice
Americké letectvo chce levnou munici s vyměnitelnými hlavicemi proti pozemním cílům

Americké letectvo chce levnou munici s vyměnitelnými hlavicemi proti pozemním cílům

** Dnešní americké bojové letouny používají proti pozemním cílům velmi sofistikovanou munici ** Ta je velmi specializovaná a zároveň nesmírně drahá ** US Air Force proto chce zavést nové typy munice, které budou levnější i univerzálnějš

Stanislav Mihulka
LetadlaZbraněVojenství
Uncharted: Legacy of Thieves Collection míří na PS5 i PC v příštím roce

Uncharted: Legacy of Thieves Collection míří na PS5 i PC v příštím roce

Sony odhalilo data vydání pro obě verze očekávané sbírky dobrodružství Nathana Drakea.

Michal Maliarov
Naughty DogUncharted