DIGI popáté

DIGI popáté

Na stáncích je již páté letošní vydání DIGI. Přináší celkem 124 stran nabitých recenzemi, testy a fotografickou inspirací. Co v nejnovějším DIGI najdete?

I digitální fotografové touží po papírových snímcích. V tématu čísla vás proto zevrubně provedeme problematikou domácího tisku fotografií.

S tématem souvisí i test, který poměřil osm inkoustových fototiskáren. Která si právem zaslouží přívlastek „fotorealistická?“ Tržní přehled pak shrnuje parametry 44 tiskáren dostupných na trhu.

Inspiračním tématem čísla je tentokrát fotografování zvířat v divoké přírodě. V článku Fotografujeme zvířata najdete řadu praktických rad od zkušených fotografů i tipy, kam se na „lovy beze zbraní“ v Česku vydat.

Leica Gallery se loučí s prostorami na Pražském hradě výstavou legendárního fotografa, člena agentury Magnum René Burriho. Výstava Utopia představuje jeho snímky architektury a architektů, záběr tohoto tvůrce je však mnohem širší. V exkluzivním rozhovoru vzpomíná Burri na své fotografické začátky i na setkání s Pablem Picassem či Che Guevarou, které portrétoval.

V českém rozhovoru představuje svůj pocitový fotodeník z cest Vladimír Birgus. Tento padesátník je ovšem nejen úspěšným fotografem, ale i oblíbeným pedagogem a uznávaným historikem fotografie. Nezkrácené znění rozhovoru navíc najdete zde.

V recenzích jsme testovali celkem 18 produktů – krom zmiňovaných fototiskáren mimo jiné i fotoaparáty Canon Powershot A400, Kodak EasyShare DX7630 či Sanyo Xacti VPC-C1EX, DVD kameru Sony DCR-DVD201E a obrazové databanky Super DigiBin 201 a X-Drive II. Megarecenzi jsme věnovali prvnímu sedmimegapixelovému modelu na trhu, Canonu G6.

S cestopisem se tentokrát můžete vydat do jižního Walesu. Krajina s dlouhými údolími, malými vesnicemi, rozeklaným pobřežím a tichými přístavy nabízí řadu příležitostí, jak se s fotoaparátem zastavit a zasnít.

Petr Lindner a Petr Zajíček nasadili na své digitální zrcadlovky rybí oko Nikkor. Otevřela se jim tak trochu jiná perspektiva. Snímky z objektivu s jedinečným kouzlem můžete obdivovat v rubrice V akci.

Ve Fotoškole přinášíme praktické rady, jak ovlivnit hloubku ostrosti v obraze.

Najdete tu také návod, jak krok za krokem sestavit a upravit panorama krajiny.

Oblíbené Tipy odborníků s radami ke čtenářským snímkům nově najdete na celých čtyřech stranách.

V Galerii čtenářů tentokrát vystavují vítězové naší velké letní tvůrčí soutěže.

Rady a návody přináší i videoškola: dozvíte se, jak pracovat s přechody a jak se stát scénáristou vlastního videa.

 

Určitě si přečtěte

Články odjinud