DIGI 3/04 je na trafikách!

DIGI 3/04 je na trafikách!

Úsilí redakce připravit pro čtenáře další číslo DIGI - tentokrát se 136 stranami - je za námi. Třetí DIGI je v prodeji! Časopis na nevšedním počtu stran přináší hned několik článků věnovaných digitální fotografii, videu a vizuální kultuře.

V ústředním tématu se dozvíte, jaký digitál si pořídit na léto. A abyste měli opravdu co nejlepší rozhled, v přehledu tentokrát naleznete 192 digitálů. Druhé téma pak polemizuje, zda Vyvolávat digitálně? Stále více digitálních fotoaparátů umožňuje ukládat snímky ve formátu RAW. Pokud to s fotografováním myslíte opravdu vážně a přejete si mít při úpravách snímků pod kontrolou co nejvíce parametrů, měli byste se o tento formát zajímat.

Ráže osm s plnou výbavou je recenze nejnovějšího 8Mpx digitálního fotoaparátu Olympus C-8080 WZ s elektronickým hledáčkem. Naši redaktoři testovali také další digitál s 8Mpx čipem v článku Stabilita na dlouhé časy - je jím Konica Minolta A2. Panoramatické snímky moravských měst, které si můžete prohlédnout v rubrice V akci: Panorama aneb poezie rozlehlosti, jsme se vydali fotit s přístrojem Canon PowerShot Pro 1.

V obšírné kapitole Fotografujeme železnici vám poradíme, jak pořídíte co nejlepší fotografie vlaků. Při této příležitosti jsme oslovili české, britské i americké profesionály, kteří se touto tematikou zabývají. Tipy, jak fotografovat přibližující se vlak, si přečtete také ve Fotoškole.

  

Třetí číslo DIGI si vzalo na mušku jednu z nejvýznamnějších součástí příslušenství fotoaparátu a redakce připravila test deseti vybraných stativů. Na základě technických parametrů a hodnocení jednotlivých modelů můžete stativy vzájemně porovnat v článku Stativ dělá fotografa.

Nebylo by to DIGI, aby nepřineslo rozhovory s nevšedními fotografickými tvůrci. Rozsáhlý rozhovor s téměř sedmdesátiletým fotografem Co Rentmeesterem přináší naše zahraniční zpravodajka Silvie Vondrová. V článku Teď chci dělat romantické snímky se dočtete nejen o tom, že Rentmeester je autorem fotografií kovbojů, kteří se v zemi Marlboro prohánějí po amerických stepích. Kromě toho nafotil reportážní snímky z války ve Vietnamu, je autorem fotografií divoké přírody, industriálních snímků i portrétů slavných osobností. Vedle Rentmeestra jsme mluvili i s Danem Bártou. Interview nazvané Vážně s vážkami představí jednoho z nejúspěšnějších zpěváků z jiného úhlu pohledu - jako vášnivého fotografa. Jeho snímky vážek doprovázejí například odborný web www.odonata.cz a ilustrují články v prestižním časopise National Geographic. V rozhovoru na sebe Bárta prozrazuje, jakou používá fotografickou výbavu.

Přitažlivý cestopis Přírodní ráj Arktidy přibližuje drsnou a magickou přírodu za polárním kruhem samozřejmě nejen slovy, ale zejména řadou zdařilých fotografií.

V článku Fotografičtí Oscaři představujeme vybrané autory, kteří byli oceněni v letošním 47. ročníku soutěže novinářské fotografie World Press Photo.

 

Určitě si přečtěte

Články odjinud