DIGI 02/2004

11. května 2004
TWEET SDÍLET
V prodeji je druhé číslo letošního ročníku DIGI. Najdete v něm mimo jiné:

Test: Kam oči nedohlédnou
Deset digitálních fotoaparátů, jejichž objektivy charakterizuje více než pětinásobná ohnisková vzdálenost, ve velkém testu.

V akci: S třístovkou se vznášíte v oblacích
Fotili jsme s novými objektivy Konica Minolta G (D) SSM zvířata ve volné přírodě

Megarecenze: Sázka v kurzu 4:3
Stratégové Olympusu se už několikrát v historii fotografie ukázali jako vizionáři schopní navrhnout a prosadit neobvyklé technologie. Profesionální digitální zrcadlovka Olympus E-1 sází na tzv. čtyřtřetinový standard.

Cestopis: Země vína a oliv
Kamenné hradby, obklopující toskánské vesnice a města, vtáhnou návštěvníka do dějin, jež sahají až do dob Etrusků. Fotografie vás provedou jarním Toskánskem i barvami benátského karnevalu

Fotografujeme portrét
Jedno z nejstarších fotografických témat

Wang Qingsong: Rembrandt mě naučil, jak používat světlo
Čínský fotograf Wang Qingsong, s nímž jsme hovořili, vyjadřuje ve svých fotografiích postoj ke konzumní společnosti, jejíž způsob života v posledních letech do Číny stále více proniká. Za terč ironické kritiky si vybírá řetězce s rychlým občerstvením a světově známé značky, jakou je například Coca Cola. Snaží se, aby jeho fotografie vyprávěly srozumitelné současné příběhy

Jef Kratochvíl: Všechno je iluze
Ve druhém rozhovoru čísla přibližuje svou práci dvorní fotograf Městského divadla v Brně Jef Kratochvíl. Již rok fotí digitálně a nemůže si moderní technologie vynachválit.

Video ve 42 obrazech
42 digitálních videokamer v tržním přehledu

...a dále: recenze fotoaparátů, příslušenství i softwaru // praktické rady a tipy nejen k fotografování portrétu // odborníci hodnotí čtenářské snímky // reportáž z veletrhu PMA - zkrátka 124 ostrých stran o digitální fotografii a přiložené CD s desítkami snímků, podrobných parametrů a užitečných nástrojů

Témata článku: Časopis DIGIfoto


7 legendárních filmových kompaktů, které musíte vyzkoušet

7 legendárních filmových kompaktů, které musíte vyzkoušet

Pokukujete po analogovém přístroji, s nímž byste si mohli vyzkoušet fotografování na film? Nebo si chcete vytvořit malou analogovou sbírku? Snadno ovladatelné kinofilmové kompakty vám mohou otevřít cestu do hlubin analogové fotografie.

Helena Vyplelová
Technika
10 filmů o fotografii, které byste měli vidět

10 filmů o fotografii, které byste měli vidět

Filmy, ve kterých hraje důležitou roli fotografie či fotograf vznikají už dlouhá desetiletí. Existuje však více filmů, než jen legendární Zvětšenina, kamery natáčí dál a v hlavách filmařů se rodí nové neotřelé příběhy…

Petr Březina
Kultura
6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

Helena Vyplelová
Fotografický software
20 tipů pro lepší fotografování svateb

20 tipů pro lepší fotografování svateb

Ačkoli běžnému životu stále brání nejrůznější omezení související s koronavirovou epidemií, svatby a pohřby tu s námi budou stále.

Jan Pánek
FotografovéFotoškola
Tipy na 14 fotoaparátů s nejlepším poměrem cena/výkon. Kompakty i bezzrcadlovky

Tipy na 14 fotoaparátů s nejlepším poměrem cena/výkon. Kompakty i bezzrcadlovky

​Foťáky v mobilu jsou sice díky využití umělé inteligence čím dál výkonnější, stále však nedokážou nahradit, zejména co do kvality snímku, klasický fotoaparát s velkým obrazovým snímačem.

Jan PánekHelena Vyplelová
Průvodce nákupem
6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

časopis Computer
Fotografický softwareFotoškola