Datacolor ColorReader EZ měří a porovnává barvy s 85% přesností

22. září 2020
TWEET SDÍLET

Specialista na kalibraci a měření barev společnost Datacolor představila ve své řadě ColorReader levné přenosné zařízení. To uživatelům umožňuje odebírat vzorky a zaznamenávat přesnou barvu reflexních povrchů. ColorReader EZ dosahuje 85% přesnosti a barvy dokáže popsat v CIE Lab, RGB nebo HEX a standardech RAL a NCS.

ColorReader a ColorReader Pro jsou poměrně drahá zařízení. ColorReader EZ ale k osvětlení objektu používá pouze jednu LED, nemá objektiv a nemá ani vlastní displej. Výsledky vám prozradí skrze aplikaci nainstalovanou do vašeho smartphonu, se kterou komunikuje prostřednictvím technologie Bluetooth. Jeho náklady mohly být sraženy na minimum i proto, že je namísto dobíjecí lithium-iontové baterie přítomna klasická vyměnitelná hodinková.

Vše se ale promítlo i na přesnosti. Propracovanější řešení pracují s 92% přesností, EZ nabídne jen 85%. Ve výsledku ale předloží i tři další podobné barvy. Řešení se hodí zejména pro fotografy, kteří fotí různé výrobky, ale i módní fotografii. Ti si tak snadno změří barvu objektu, aby ji sladili s přesnými výslednými snímky. Protože je přítomna podpora barevné sady Savage Universal, která se specializuje na fotografické pozadí, jedná se o zajímavé řešení i pro portréty a studiové fotografy.

Cena zařízení Datacolor ColorReader EZ je 67 EUR (cca 1 800 Kč), což je polovina propracovanějších modelů. Kupovat můžete přímo na webu výrobce Datacolor.

Témata článku: Technika, Příslušenství

Určitě si přečtěte

Podzimní Zoner Photo Studio X: vyzkoušeli jsme nové funkce

Podzimní Zoner Photo Studio X: vyzkoušeli jsme nové funkce

15 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
Zoner Photo StudioSoftware
6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

15 časopis Computer

časopis Computer
SoftwareFotoškola