Dárek pro potápěče: Olympus mju 770 SW (test)

8. července 2007
TWEET SDÍLET
Dárek pro potápěče: Olympus mju 770 SW (test)
Mju 770 SW je v pořadí třetí kompakt v odolné řadě Olympusu. Je obojživelný a takřka nerozbitný.

Olympus mju 770 SW perfektně slouží tomu, k čemu byl vyroben: focení na dovolené u moře či při sportování a v přírodě. A v této „kategorii“ těžko najde konkurenci. Umožňuje příjemnou bezstarostnost, kterou narušují jen časté připomínky, že do vody byste s fotoaparátem skákat neměli. Elegantní design vám navíc umožní trávit dny u moře i v lepší společnosti.

O něco slabší je to na břehu, kde mají mjúčka silnou konkurenci: neostrost v rozích, zoom s běžným rozsahem ohnisek a absence stabilizace obrazu. Naopak plusové body získává za nepatrnou chromatickou vadu a příjemné uživatelské prostředí, včetně české lokalizace. Funkce měření tlaku a nadmořské výšky by si také zasloužily pochvalu, kdyby ovšem fungovaly tak jak mají. Zatím nezbývá než se těšit, možná se příští odolné mjúčko bude v tomto směru chovat lépe.

Odolná řada Olympusů mju SW je ale přes všechny popsané chybičky převratná. Posunuje fotoaparát do jiné kategorie spotřebičů: už to není ta křehká hračka, která se musí schovat před každou kapkou. Odolná mjúčka jsou skutečně dobrými sluhy, o které se nemusíte bát. Odložíte je jen ve vzácných příležitostech, kdy by přece jen mohly dojít k úhoně.

Odolné fotoaparáty mají dobře našlápnuto. Zbývá otázka: zůstanou pouze výsadou Olympusu, nebo se najde další odvážný designér? Určitě by to nebylo na škodu.

Plusy:

  • vysoká odolnost a vodotěsnost
  • kovové provedení
  • jednoduché uživatelské prostředí

Mínusy:

  • absence histogramu
  • neostrost v rozích
  • absence stabilizace obrazu

Cena:

  • 10 990 Kč vč. DPH

Zdroj:

Témata článku: Testy, Olympus

Určitě si přečtěte

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

Malé kompaktní fotoaparáty jsou vhodné i pro pokročilé fotografy. Nabízejí výbornou obrazovou kvalitu a maximální kontrolu nad procesem fotografování. Současně jsou vždy po ruce.

36 Helena Vyplelová

Naučte se fotografovat portrét ve 4 jednoduchých krocích

Naučte se fotografovat portrét ve 4 jednoduchých krocích

Portrétní fotografie je jedním z nejrozšířenějších témat především mezi amatérskými fotografy. V našem okolí je spousta zajímavých osob, které by stály za vyfocení. Vyfotit je ale tak, aby byla fotka dobrá a aby měla atmosféru, nemusí být úplně jednoduché.

3 Petr Březina

Desítky fotoaparátů a objektivů s výraznou slevou! Vybere si každý

Desítky fotoaparátů a objektivů s výraznou slevou! Vybere si každý

Jako každý rok před Vánoci pořádají výrobci fotografické techniky pro své zákazníky slevové akce různých typů. K vybraným produktům přidávají bonusy a dárky nebo své výrobky nabízejí se slevou, ať už uplatňovanou okamžitě, nebo zpětně v rámci tzv. cashbacku.

3 Helena Vyplelová