Čtrnáct dní DIGIareny – Nadílka novinek

Čtrnáct dní DIGIareny – Nadílka novinek

Fotonovinky od Olympusu a Canonu * Updaty firmware * Lego-fotoaparáty * Výstava fotografií PRVOCIT * Přehled cen

Protože minulý týden pravidelný nedělní přehled událostí DIGIareny nevyšel, přinášíme vám tuto neděli přehled článků DIGIareny za oba dva poslední týdny dohromady.

Ještě větší zoom od Olympusu
Olympus představil hned desítku nových fotoaparátů které obohatily nabídku čtyř produktových řad. V tomto článku vám Petr Březina představil ultrazoom Olympus SP-590UZ a stylové kompakty FE-5000, FE-45 a FE-3010.

Líbilose.cz: Nejčtenější články týdne
Na stránkách serveru Líbilose.cz najdete přehled nejoblíbenějších článků DIGIareny posledních sedmi dní.

Mléčná krytka na vyvážení bílé?
V diskuzním fóru se v jednom z mnoha vláken řešilo i použití a výhody mléčné krytky na objektiv, a její alternativy – šedé tabulky.

Dejme to dohromady
Další článek s poněkud zavádějícím názvem nás nejen na několik okamžiků vezme do historie, ale poradí nám také jak na to, pokud si chceme stvořit vlastní fotokoláž.

Panasonic: Nový firmware pro DMC-LX3
Společnost Panasonic vydala update firmware pro svůj kompakt Lumix DMC-LX3. Verze 1.2 opravuje zobrazení EXIF tagů snímků, vylepšuje korekci bílé a opravuje nastavení expozice.

Digitál z lega už v létě
V letních měsících roku 2009 by se na pulty vašich oblíbených prodejců mohl dostat i fotoaparát poskládaný z kostiček Lega.

Návod: Jak ve Photoshopu opravit vypálenou oblohu
Krátký návod, jak ve Photoshopu vylepšit své snímky a opravit vypálenou oblohu.

Přidání textur do fotografií
V jiném vlákně našeho diskuzního fóra hledají uživatelé způsob jak umělecky dotvořit svoje snímky přidáním textury – poškrábání, trhliny, koroze a jiné.

Kompakty od Sony poznají úsměv dětí i dospělých
Tři fotonovinky představila i společnost Sony. Cybershot W210 i W220 jsou na první pohled stejné kompakty s CCD snímačem 12MPix, Cybershot S950 nabízí čip s „pouhými“ 10 MPix.

Výstava fotografií PRVOCIT
Ve čtvrtek 22. ledna proběhla v Brně na Špilberku vernisáž výstavy Prvocit. Jejím autorem je Zbyněk Maděryč.

Canon slaví 50 let výroby jednookých zrcadlovek
V letošním roce oslaví Canon padesáté výročí prodeje svých jednookých zrcadlovek. Za půl století prodala firma více než 50 milionů těchto fotoaparátů.

Canon PowerShot navyšuje megapixely a mění vzhled
Nový model kompaktu PowerShot – A480 – se oproti předchozímu modelu „zvětšil“ nejen co se týče počtu megapixelů na čipu, ale i fotoaparát sám dostal úplně nový design ve větším a hranatejším těle.

Nikon: Nový firmware pro D3 a D700
Profi zrcadlovky značky Nikon – konkrétně modely D3 a D700 dostaly od svého výrobce povánoční dárek v podobě nové verze firmware. Oba updaty přinesou svým modelům mnoho vylepšení.

Hledáme externí pisatele článků
Nejen redakce DIGIareny, ale celé nakladatelství Computer Press hledá nové redaktory a externí pisatele článků.

Olympus naděluje dárky zákazníkům
Pokud budete jedním z padesátky prvních kupců zrcadlovky v některé Olympus E-30 v některé z prodejen sítě Olympus klubu, můžete si s sebou odnést domů jako dárek externí blesk, nebo bateriový grip.

Zrcadlovka Olympus E-30 na trhu (ceník)
V pravidelném přehledu cen digitálních fotoaparátů najdete mnoho novinek, převážně mezi přístroji Kodak a Olympus, obchody Oehling a TSBohemia zdražily téměř všechny nabízené modely fotoaparátů Canon.

Knižní výprodej nové dimenze začíná
Knihkupectví ComputerPressu nabízí velkou jarní akci, ve které můžete koupit vybrané tituly knih se slevou až 75% z původní ceny.

Jaký makroobjektiv pro Nikon?
Velmi často pomáhají uživatelé našeho diskuzního fóra s výběrem nového fotoaparátu, objektivu či jiného příslušenství. Dnes sháníme vhodný makro objektiv pro zrcadlovku Nikon D80.

Šest cen za design pro Samsung
V lednu vybírala inženýrská porota v Los Angeles výrobky pro ocenění Inovation Awards. Hned šest těchto ocenění získala společnost Samsung.

Romské děti fotografky a baletky Tamary Černé
Jaká je cesta fotografky od baletních střevíců do romské rodiny? Objeví bezprostřednost, hry a emoce.

Určitě si přečtěte

Články odjinud