COVID-19 – vyhlášení World Press Photo pouze on-line, NAB Show zrušena a TPS má nový termín

COVID-19 – vyhlášení World Press Photo pouze on-line, NAB Show zrušena a TPS má nový termín

​Organizátoři prestižní fotožurnalistické soutěže se rozhodli zrušit slavnostní vyhlášení laureátů soutěže World Press Photo, jakož i doprovodný fotografický festival, a to na základě doporučení Evropského centra pro prevenci a kontrolu nemocí. Důvodem je snaha zabránit dalšímu šíření koronaviru, k němuž by mohlo na akci tohoto typu s početnou mezinárodní účasti snadno dojít.

Obě akce, které se měly odehrát 16.–18. dubna v Amsterdamu, se sice konat nebudou, vítězové fotografického klání se však svého ocenění dočkají v nezměněném termínu: 16. dubna ve 22:00 budou vyhlášeni on-line prostřednictvím internetových médií. Putovní výstava World Press Photo Exhibition, jejíž otevření v amsterdamské galerii De Nieuwe Kerk je naplánováno na 18. dubna, prozatím zrušena nebyla, její osud je však nejistý.

National Association of Broadcasters  Show

Prezident a generální ředitel National Association of Broadcasters (NAB) Gordon Smith potvrdil, že výstava NAB 2020 byla odvolána. Alespoň tedy prozatím. Důvod je zřejmý, a to kvůli přetrvávajícím obavám ohledně pandemie COVID-19.

Tato pětidenní akce se měla konat od 18. dubna v Las Vegas. Jestli bude následovat definitivní zrušení, jaké postihlo např. CP+, nebo jen odložení, jako v případě The Photography Show, známo ještě není. Prozatímní zrušení je však logické a to i z toho důvodu, že ještě před tímto rozhodnutím zrušili svou plánovanou účast společnosti, jakými jsou Adobe, AJA či Nikon.

V oficiálním oznámení na stránkách výstavy se uvádí: „Vzhledem k ohrožení veřejného zdraví, kterému v současné době čelíme, se domníváme, že není možné NAB Show uskutečnit podle původního plánu. V zájmu řešení otázek týkajících se zdraví a bezpečnosti našich zúčastněných stran a po konzultacích s partnery v celém mediálním a zábavním průmyslu jsme se rozhodli dubnové NAB Show neuskutečnit. V současné době zvažujeme řadu možných alternativ.“

Organizátoři TPS pak překvapivě oznámili přesný termín konání své akce, která nově proběhne od 19. do 22. září 2020 a to na stejném místě v anglickém Birminghamu. Podle webové stránky The Photography Show se na akci každoročně představí více než 300 značek a přijde na ní 32 000 návštěvníků. Organizátoři říkají, že budou usilovat o to, aby nebyl původně plánovaný program jakkoli změněn a doufají, že stejný zůstane i seznam vystavovatelů.​

Určitě si přečtěte

Články odjinud