Cosina je k nezastavení. Představila další objektiv pro Fujifilm

23. března 2022
TWEET SDÍLET

Společnost Cosina se se začátkem roku poměrně činí. Už v únoru představila kolekci čtyř Voigtlander objektivů pro Nikon Z a Fujifilm X, následovala dvojice 40mm F2,8 objektivů pro fotoaparáty Leica a nyní zde máme Voigtländer Nokton 23 mm F1,2 s manuálním ostřením opět pro Fujifilm X-mount.

Klepněte pro větší obrázek
Tabulka kompatibility

Objektiv s manuálním ovládáním nabízí zorné pole odpovídající velikosti plnoformátového snímku ~35 mm a světelnost odpovídající hodnotě F1,8. Je složen z 10 prvků v šesti skupinách, včetně jednoho oboustranného asférického a dvou s nízkým rozptylem. Společnost uvádí, že optická konstrukce je „optimalizována pro obrazový snímač fotoaparátů Fujifilm X-mount“ a že je objektiv vybaven elektrickými kontakty pro přenos dat EXIF, potvrzení zaostření a dalších informací potřebných pro optimální výkon stabilizace obrazu v těle fotoaparátu Fujifilmu.

Mezi další vlastnosti patří 12lamelová clona, rozsah F1,2 až F16, minimální zaostřovací vzdálenost 18 cm a 46mm přední závit pro uchycení filtrů. Objektiv měří v průměru zhruba 59 mm a na délku má 44 mm. Jeho váha je 214 g. Novinka má jít na trh příští měsíc, a to za 90 tisíc jüanů (cca 17 tisíc Kč).

Via dpreview.com

Témata článku: Objektivy, Objektivy na Heureka.cz