Corel představuje Ulead VideoStudio 11

Společnost Corel, vedoucí developer grafického a kreativního softwaru a digitálních médií, oznamuje Ulead® VideoStudio® 11 and Ulead® VideoStudio® 11 Plus – nejnovější verzi softwaru pro editaci a authoring videa. Program byl vždy velmi ceněn pro sílu svých schopností a nepřekonatelnou jednoduchost používání. VideoStudio nyní obsahuje vyspělou editaci pomocí kodeku AVCHD, pokročilého DV-to-DVD průvodce, více nadpisů, titulků, přechodů a mnoho jednokrokových řešení pro běžné problémy s videem (například automatické korekce barev a tónů). S verzí Plus se uživatelům dostává do rukou kompletní řešení pro celý proces práce s videem – zachycení, editace, authoring a vypálení HD DVD.

Ulead VideoStudio 11 je komplexní nástroj pro produkci profesionálně vyhlížejících videí, slide show a DVD se zvukem Dolby® Digital. Je více než upgradem předchozí verze; software je plně certifikovaný pro práci na systému Vista™, přináší nejžádanější moderní funkce, přičemž zachovává pro VideoStudio tolik typické příjemné a intuitivní ovládání.

Nové schopnosti činí cestu za profesionálním vzhledem videa ještě jednodušší

Funkce, které VideoStudio 11 vyčleňují z šedého proudu konkurence představují mimo jiné nový MPEG Optimizer, který uživatelům pomáhá zvolit nejlepší nastavení MPEGu pro renderování videí vzniklých kombinací různých formátů. MPEG Optimizer analyzuje bitrate jednotlivých klipů a doporučí nejvhodnější nastavení. Uživatelé teď také mohou renderování kdykoliv zapauzovat, aby získali více systémových prostředků pro jinou práci.

Další významnou inovací je, pro tuto kategorii nezvyklá, přítomnost Dolby Digital 5.1 Creator Technology. Toto řešení velmi rychle a jednoduše konvertuje klasické dvoukanálové stereo do zvuku Dolby Digital 5.1. Konkurenční produkty vyžadují zakoupení speciálního plug-inu.

VideoStudio 11 podporuje všechny populární formáty, zahrnující standardní i hi-definition video, obrázky a audio. Video samotné může být zachyceno z jakéhokoliv zdroje: DV videokamery (HDV i AVCHD), videokamery s pevným diskem (MOD), videokamery s USB připojením, mobilní telefony, DVD rekordéry, digitální i analogové TV tunery, VRC a webkamery.S novým DV-to-DVD průvodcem mají uživatelé možnost rychleji a jednodušeji převádět záznamy DV ze svých videokamer na disky DVD. Ve skutečnosti nabízí VideoStudio kompletní zázemí pro authoring DVD, v němž je vytváření DVD a HD-DVD s multimediálním menu otázkou několika málo kliků. Pokročilejší uživatelé jistě využijí možnosti vytvářet svá vlastní DVD menu pomocí technologie SmartScene, která do menu vnese skutečnou interaktivitu.

Pomocí pokročilých šablon v Movie Wizard mohou uživatelé vytvářet efekty doslova hollywoodského stylu. Vylepšené možnosti sdílení umožňují jednoduše přehrávat videa na populárních smartphonech a dalších mobilních zařízení. VideoStudio Plus navíc disponuje přímou podporou pro Apple® iPod®, Sony® PSP®, YouTube™ a mobilní telefony Nokia®.

Již dříve VideoStudio nabízelo anti třesové a světelné filtry. Nová verze poskytuje ještě širší škálu funkcí - jednak pro uživatele, kteří s editací videa začínají, ale také pro uživatele pokročilejší, kteří potřebují ušetřit čas. Funkce Auto Colour & Tone je založena na novém algoritmu korekce obrazu, který zavádí zcela nový kvalitativní standard. Funkce dokáže automaticky korigovat barvu a barevný tón videí nahraných za špatných světelných podmínek a docílí tak perfektního vyvážení bílé barvy. DeBlock Filter byl přidán, aby odstraňoval kompresní pozůstatky, které se často objevují na videích stažených z webu. Nový DeSnow Filter pak zase snižuje šum ve videích digitalizovaných z analogových zdrojů (například VHS).

Aby měli uživatelé skutečně neomezené možnosti, přináší Ulead VideoStudio 11 také Overlay Video Tool, díky kterému mohou velmi jednoduše pracovat se „zeleným pozadím“. Nové preview okno pro Overlay zobrazuje originální obraz a je tak velmi snadné přesně nastavovat transparentnost. Verze Plus obsahuje také Expanded Timeline, která zpřehledňuje pracovní plochu, mimo jiné i při použití více overlayů.

Verze Plus přináší nejnovější řešení pro editaci HD DVD a prostorového zvuku

Oproti standardní podobě softwaru nabízí verze Plus kompletní nástroje pro práci s HD videem. Uživatelé mohou high-definition video importovat přímo ze svých pevných disků a AVCHD videokamer. Editace pak probíhá v reálném čase, aniž by program nutně vyžadoval ten nejvýkonnější hardware – díky vylepšené technologie PureHD™, může být HD obsah editován stejně jednoduše jako DV i na průměrných počítačích. Pro rychlé a jednoduché vytváření HD videí slouží nově vylepšený Movie Wizard, který je možné použít pro zachycení, editaci a export high-definition filmů v plném rozlišení a s prostorovým zvukem Dolby Digital 5.1. Projekty mohou být vypáleny na HD DVD-R/RW nebo na standardní DVD disky. Jako přídavek obsahuje VideoStudio 11 Plus také InterVideo® WinDVD® 8 Silver, první univerzální přehrávací software, který získal AVCHD certifikaci.

Ceny a dostupnost

Doporučená prodejní cena je €69.95 za standardní verzi a €99.95 za verzi Plus. Samotný upgrade na verzi Plus €59.95. Uvedené ceny již obsahují daň.

Anglická mutace Ulead VideoStudio11 Standard a Plus je již dostupná na webech www.corel.co.uk a www.ulead.co.uk. V druhé polovině května bude software dostupný u českých distributorů. Francouzská a německá verze se objeví během dvou měsíců.

Určitě si přečtěte

Články odjinud