Contax U4R – nový upgrade stylového fotoaparátu

8. října 2004
TWEET SDÍLET

Novinka s puncem luxusu značky Contax navazuje na konstrukci a design předchozího modelu SL300R. Tento starší model vycházel z těla fotoaparátu Kyocera nesoucího stejné označení - SL300R. Kyocera jako vlastník značky Contax tímto počinem chtěla vyplnit segment trhu toužící po kvalitě a věhlasu této značky, tomu odpovídá například i nasazení kvalitnější optiky Carl Zeiss T* a lepší dílenské zpracování.

V tomto duchu pokračuje i nově nastupující model Contax U4R přinášející kovové tělo s částmi vyvedenými v kůži. Jedinou zásadní změnou, podle zvěřejněných specifikací, je nárust rozlišení snímače ze 3 na 4 Mpx a zvětšení LCD displeje z 1,5” na 2”.

Klepněte pro větší obrázek 


Rozsah i světelnost objektivu Carl Zeiss Vario-Tessar T* zůstávají stejné. Ohnisková vzdálenost odpovídá v přepočtu na kinofilm 38 – 115mm, při světelnosti F2,8-4,7.
Podle výrobce má tento objektiv přinášet nadstandardní kvalitu kresby a přenosu kontrastu, mimo jiné díky několikavrstvé antireflexní úpravě optických prvků. Poměrně slabší je podle tiskové zprávy makrorežim dovolující zaostření až od vzdálenosti 20 cm od foceného objektu.

 Klepněte pro větší obrázek 

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek
Trojí barevné provedení stylového kovového kompaktu


O svižnou práci s fotoaparátem se stará křemíkové srdce fotoaparátu - procesor R-TUNE, díky němuž je možné pořizovat 3,3 snímky za vteřinu bez omezení až do zaplnění rychlé SD karty. Videosekvence můžete natáčet o rozlišení 640 × 480 bodů s frekvencí 30 fps.

Potěšitelná je podpora USB 2.0 pro rychlejší přenos dat. Energii dodává fotoaparátu Li-Ion akumulátor.
Tento model si neklade za cíl uspokojit náročné fotografy, nýbrž nabízí stylové a nepřehlédnutelné řešení. Měl by být dostupný ve variantách s černou, hnědou a modrou kůží.

Základní technické parametry

Snímací prvek 1/2,7" CCD s efektivním rozlišením 4 Mpx
Objektiv Carl Zeiss Tessar T*, clona F 2,8–4,7, rozsah 38 mm–115 mm (ekvivalent pro 35mm)
LCD displej 2" TFT LCD, 130 000 pixelů
Rozsah zaostření Standardní režim: 0,60 m – nekonečno
Macro: od 20 cm - 60 cm
Citlivost ISO 50–400
Korekce expozice  ±2 EV po 1/3 krocích
Měření expozice průměrové, bodové, zonální
Připojení k počítači USB 2.0
Napájení Li-Ion akumulátor
Paměťové médium  SD/MMC
Rozměry, váha 102 mm × 19 mm × 64 mm, 140  g