Computer Press: Živě.cz – začali jsme před deseti lety

26. října 2006

V roce 1996 byl český internet byl teprve v plenkách. Podzimní veletrh Invex byl vhodnou příležitostí spustit internetové online zpravodajství. Dnešní nejčtenější IT web Živě.cz tak koncem října oslaví již desáté narozeniny.

Invexové zpravodajství bylo před deseti lety velmi jednoduché. Nepoužívaly se žádné serverové technologie, všechny stránky byly dělané ručně, statické a vyplňované do předchystaných šablon. Stránka používala rámce se základním rozcestníkem s ikonami na horní straně a přehledem obsahu rubrik na levé straně. Všechno bylo optimalizované hlavně pro Internet Explorer.

„Dnešní webdesignéři by se zděsili, ale tenkrát nám přišlo zajímavé podbarvit prohlížení stránek hudbou“ , říká Marek Lutonský, vedoucí internetových médií společnosti Computer Press, který tehdy pro web obstarával přípravu stránek. Internetového zpravodajství se v roce 1996 ujali redaktoři počítačového čtrnáctideníku Computer. Živě již tehdy dostalo své dnešní zubaté logo.

Velký zlom nastal v roce 1998, kdy Živě.cz přešlo na dynamické ASP stránky a celé zpravodajství se skutečně zprofesionalizovalo. Jak před deseti lety vypadalo internetové zpravodajství Živě.cz se dozvíte z tohoto článku.

Živě.cz je v současné době nejčtenější technický web na českém internetu. V srpnu na jeho stránky přišlo téměř 526 tisíc lidí.

Od 1. října 2006 se stal novým šéfredaktorem internetového zpravodajství Živě.cz Pavel Zahradník. Pavel Zahradník je absolventem fakulty Elektrotechniky a informatiky a následně fakulty Podnikatelské VUT v Brně. Ve společnosti Computer Press není žádným nováčkem, v dřívějších letech spolupracoval s časopisem Computer jako externí redaktor.

Dosavadní praxe, ale i současnost nového šéfredaktora, je spjatá převážně s problematikou informačních systémů. Zkušenosti získané v praxi navíc obohacuje i o vědeckou činnost při postgraduálním studiu.

„Z hlediska strategie serveru Živě.cz je mým úkolem rozšíření kvalitního, včasného a přesného zpravodajství s dostatkem zajímavých článků a pravidelných rubrik pro co nejširší čtenářskou obec. Díky kvalitnímu kolektivu spolupracovníků věřím, že nejen v následujícím desetiletí se početná čtenářská obec ještě rozroste.“, říká ke své nové pozici šéfredaktora Pavel Zahradník.

Posláním společnosti je přinášet svým zákazníkům kvalitní a hodnověrné informace a služby s nimi spojené, potřebné pro jejich vzdělávání, profesi, profesní rozvoj nebo i soukromý život a přispívat tak k lepší kvalitě práce i života u nás.

Témata článku: Tiskové zprávy


Hráli jsme Battlefield 2042. Moderní bojiště přináší dynamické přestřelky

Hráli jsme Battlefield 2042. Moderní bojiště přináší dynamické přestřelky

Nový Battlefield se opět vrací na moderní, mírně futuristické bojiště. Minulý víkend se konala veřejná beta, kterou jsme si nechtěli nechat ujít. Battlefield 2042 nás tam rozhodně bavil, ale ještě je třeba to trochu doladit.

Vojtěch Matušinský
Battlefield 2042FPSDojmy
Vyšší výkon, delší výdrž i lepší výbava. AMD promluvilo o procesorech pro rok 2022

Vyšší výkon, delší výdrž i lepší výbava. AMD promluvilo o procesorech pro rok 2022

** Ryzeny 6000 s 3D V-Cache zvýší herní výkon o 15 % ** Dorazí AM5 s podporou DDR5 a PCI Express 5.0 ** Budoucí notebooky bude výkonnější, ale i úspornější

Lukáš Václavík
RyzenProcesoryAMD
Startovní trailer na Strážce Galaxie je plný výbušné akce a nostalgické hudby

Startovní trailer na Strážce Galaxie je plný výbušné akce a nostalgické hudby

Eidos a Square Enix vypouští startovní trailer k brzkému vydání herní adaptace komiksových Strážců Galaxie.

Michal Maliarov
Marvel's Guardians of the GalaxyVideo