Colorcinch je výkonný editor fotografií. Je dostupný zdarma a rozjedete ho v prohlížeči

24. dubna 2021
TWEET SDÍLET

Webové prohlížeče už dávno neslouží jen ke konzumaci obsahu, ale i k jeho vytváření. Colorcinch, dříve známý jako Cartoonize, obsahuje základní nástroje pro úpravy fotografií s možností přidávání textu, nabídne ale i vrstvy, efekty a samozřejmě množství filtrů. I když některé funkce vyžadují prémiové předplatné, základní činnosti s ním zvládnete zcela zdarma.

Používání Colorcinch je stejně snadné jako návštěva jakýchkoli webových stránek. Po přesměrování stačí zvolit nabídku Upload photo, vybrat kýžený snímek (klidně gestem drag and drop) a už se ocitnete v samotném editoru. Veškeré nástroje se vám zobrazují při levém okraji obrazovky, jejich výběrem se vám ukážou jednotlivé funkce.

Výsledek si můžete uložit přímo do počítače. Abyste si uložili rozpracovaný projekt, ke kterému se vrátíte později, potřebujete předplatné, stejně jako v případě přístupu k pokročilým funkcím. Měsíční platba vás vyjde na 5,99 dolarů. S tou roční ušetříte, protože ta vyjde na 47,88 dolarů, což je po rozpočítání 3,99 dolarů měsíčně.

Samozřejmě se najde i omezení. To pro profesionály představuje především nemožnost upravovat RAW soubory přímo z fotoaparátu. Chod je také podmíněný dobrým připojením k internetu. Čím pomalejší jej máte, tím pomaleji se také budou jednotlivé vaše úpravy aplikovat. Na druhou stranu, k zahájení editace vám stačí navštívit stránky Colorcinch.

Témata článku: Fotografický software, Fotoaplikace