Co ukázaly ankety?

15. července 2004
TWEET SDÍLET

První naše anketní otázka zjišťovala ve dnech 13. – 20. června, jak velkou paměťovou kartu používáte. Nejvíce čtenářů hlasovalo pro velikost 128 MB, v těsném závěsu skončila karta jednou tak větší.

O týden později nás zajímalo, jaký program používáte na úpravu digitálních fotografií. Náš předběžný úsudek se potvrdil a se 42,3 % zvítězil Adobe Photoshop, o polovinu méně bodů získal program Zoner Media Explorer.

Na otázku Jaký typ paměťové karty používáte hlasovalo 37 % čtenářů pro médium Compact Flash. Na druhém místě skončila SD paměťová karta. Výsledek nás velmi potěšil, protože se ukázalo, že věnovaná výhra časopisu DIGI v akci „Předplatné“ je opodstatněná.

V týdnu od pondělí 7. července jsme se vás ptali, kolik snímků pořídíte svým digitálem během vaší letní dovolené. Překvapilo nás, že jste z 45% vybrali odpověď „více než 500“.

V právě probíhající anketě Jaký typ fotoaparátu používáte s přehledem vedou ultrazoomy

Určitě si přečtěte

Fotografie týdne: Budu se jen dívat, slečno!

Fotografie týdne: Budu se jen dívat, slečno!

Sociologie se, jako většina společenských věd, nachází v jistém pnutí. Na jedné straně se snaží popsat procesy, jevy, spojení, která ve společnosti můžeme nacházet. Jde vlastně o činnost, která jako by se snažila zjistit si odstup od zkoumané skutečnosti.

Michal Černý

Fotografie týdne: Poslední ..... světlo

Fotografie týdne: Poslední ..... světlo

Martin Heidegger proces poznávání připodobňuje k prozkoumávání světliny v lese – obcházíme ji ze všech stran, nikdy ji nevidíme celou, každým okamžikem se mění.

Michal Černý