6
Fotogalerie

Co pod stromeček pro iPhonefotografy?

Optika fotomobilů už dokáže velké věci. Pokud zainvestujete do kvalitního příslušenství, můžete výsledek ještě umocnit. Ne všechno se ale točí jen kolem optiky, určitě se hodí i rozšíření kapacity paměti pro fotografie ve formátu RAW nebo 4K videa.

Přídavné objektivy

Zeiss a ExoLens

Jedná se o předsádky ne nepodobné těm od společnosti Olloclip. Přicházejí však s novým systémem uchycení na těle telefonu z dílny ExoLens, který jej vyrobil z hliníku a osadil ho i stativový závitem.

Sada předsádek je zaběhlé a oblíbené trio širokoúhlého, tele a makro objektivu, populární rybí oko však chybí. Tělo je z eloxovaného hliníku, čočky obsahují antireflexní úpravu Zeiss T*, která minimalizuje nežádoucí světelné odlesky.

Obrázek 1.jpg
Prémiová kvalita je dostupná také za prémiovou cenu.

Jejich váha nepřesahuje 100 gramů. Varianta pro telefony iPhone 6 a 6s stojí vysokých 199,95 dolarů. Kupovat můžete na stránkách ExoLens.com.

DCkina 7-in-1 Combo (20× Macro / Wide Angle / Fisheye / 2× / 9× / 12× Telephoto Lens for iPhone 7 Plus / 7)

Hledáte ultimátní fotografickou sadu pro mobilní telefony iPhone 7 a 7 Plus? Ta od DCkina obsahuje šest objektivů a jeden kryt k jejich uchycení na tělo zařízení. Vyznačuje se hlavně dvěma objektivy – 20× makro, který dokáže ostřit už od 0,7 milimetru a 12× teleobjektivem, který má i ruční nastavení zaostření.

Obrázek 2_1.jpg
20× makro a 12× teleobjektiv, to jsou hlavní lákadla sady 7-in-1 Combo společnosti DCkina.

Objektivy se šroubují na kryt telefonu, který je přesně ustaví na čočku zařízení. V případě menší varianty iPhonu 7 si můžete vybrat ze dvou jeho provedení. Díky značnému nároku objektivů na stabilizaci obrazu obsahuje balení i mini stativ s držákem telefonu. To vše za necelých 115 dolarů, kupovat můžete na stránkách DCkina.com.

Pokud nevlastníte telefon značky Apple, může se vám od té samé společnosti hodit Full Frame objektiv s velice jednoduchým uchycením pomocí spony, kterou připnete jak na váš chytrý telefon tak klidně i tablet. Hodí se zejména pro snímání nebe, moře, ale i různých květin nebo hmyzu, který bude s použitím objektivu o to ostřejší.

Obrázek 2_2.jpg
Nasazení je sice bleskové, přesné ustavení už ale chvíli trvá.

V balení naleznete nejen Full Frame objektiv s odnímatelnou sponou, ale i sluneční clonu a kryt objektivu. Po odšroubování objektivu ze spony jej můžete uchytit i do speciálního krytu telefonu, který na různé jeho varianty DCkina také nabízí (a je i součástí sady 7-in-1 Combo). I tento objektiv koupíte v eshopu DCkina.com, jeho cena je 99,95 dolarů.

Pokračování 2 / 3

Kryty, pouzdra a držáky

ProShot Case

Jedná se o kryt, do kterého uzavřete svůj iPhone 6/6s či 7 (varianty Plus budou dostupné až na jaře 2017) a tím jej zcela utěsníte. Můžete se s ním sice potopit do hloubky až třiceti metrů, nemůžete však už používat dotykový displej. Ten musíte mít spuštěný a snímky pořizovat ovládáním hlasitosti na vašem telefonu.

Obrázek 3.jpg
Máte rádi podvodní svět? S krytem ProShotCase se se svým iPhonem můžete potopit až do hloubky třiceti metrů.

V App Store je ke stažení aplikace ProShotCase, která vám umožní měnit jednotlivé režimy kamery právě jedním z tlačítek hlasitosti (-), přičemž tím druhým následně záznam pořizujete (+). Cena pro menší variantu i s přibaleným širokoúhlým objektivem je 99,95 dolarů, větší varianty vás vyjdou na 119 dolarů. Kupovat můžete na stránkách výrobce ProShotCase.com.

Olloclip Pivot

Grip Pivot cílí na všechny uživatele, kteří rádi pořizují videozáznamy a to ať už za pomoci předsádek Olloclip, nebo bez nich. S nimi si sice společnost získala své jméno, poslední dobou se ale snaží rozšířit své portfolio produktů i mimo segment optiky.

Obrázek 4.jpg
Olloclip Pivot obsahuje i redukci na GoPro kamery.

Grip Pivot vyniká otočným kloubem, který poskytuje rotaci v 225 stupních, aby vám umožnil zachytit přesně takovou scénu, jakou potřebujete. Má nastavitelné čelisti pro telefony o úhlopříčce jejich displeje 4 až 5,5 palce a obsahuje i univerzální čtvrtinový závit pro ustavení jakéhokoli fotoaparátu.

K tomu všemu je navíc vodotěsný, takže jestli vlastníte vodotěsné fotografické zařízení, můžete jej vzít i pod vodní hladinu. Olloclip Pivot stojí 69,99 € a koupíte jej v oficiálním obchodě Olloclip.com.

Pokračování 3 / 3

Ostatní příslušenství

ADATA i-Memory UE710 Flash Drive

Mobilní zařízení společnosti Apple nedisponují paměťovými kartami, proto pokud chcete nějaká data přenést do počítače či do jiného iOS zařízení, musíte využít kabelu či některé z cloudových nebo bezdrátových služeb. Společnost ADATA nabídla uživatelům poměrně elegantní řešení, které tento neduh eliminuje.

Obrázek 5.jpg
Flash disk ADATA si poradí i se soubory RAW a 4K videem.

Za cca 1 500 Kč tak dostanete zajímavý 32 GB flash disk, který má na jedné straně Lightning konektor a na straně druhé USB 3.0. Data tak můžete přenášet nejen mezi iPhony a iPady, ale i mezi počítači se systémem macOS či Windows.

Jediné, co k tomu potřebujete, je mít v iOS zařízení nainstalovánu bezplatnou aplikaci společnosti, skrze kterou nahráváte data z/do externí paměti. Vyjma všemožných dokumentů si zařízení poradí i se soubory RAW a videem o rozlišení 4K. Pokud by vám 32 GB bylo málo, seženete i zařízení s kapacitou 64 nebo 128 GB. Kupovat můžete na stránkách ADATA.com.

Určitě si přečtěte

Články odjinud