Co musíte udělat, než svléknete ženu kvůli aktu

Co musíte udělat, než svléknete ženu kvůli aktu
Pokud je pro vás focení aktu zatím jen zbožným přáním, jež byste chtěli zrealizovat, nabízíme vám pět praktických tipů, díky kterým můžete zdárně dospět k cíli.

Chcete-li fotit akt, očekáváme, že smyslem vašeho úsilí není pouze snadný přístup k nahému tělu, ale umělecký záměr. Základním předpokladem k jeho uspokojivé realizaci je tedy poctivá příprava a jasná představa o výsledku.

1. Focení si důkladně naplánujte

Abyste svoji vizi mohli dotáhnout do úspěšného konce, potřebujete mít jasno alespoň ve třech věcech – koho chcete fotit, kde ho chcete fotit a jak ho chcete fotit.

Otázku první máte vyřešenu, je-li vám bez nutnosti shánění k dispozici osoba, jež má zájem být zachycena v rouše Evině, přičemž její vizuál odpovídá vašim požadavkům. Pokud takovou spřízněnou duši po ruce nemáte, nezbývá, než obrátit se na některou z mnoha dívek a dam, jež této aktivitě holdují jako koníčku nebo jako přivýdělku.

Česká kotlina je vyhlášeným zdrojem aktových fotomodelek pro celý svět. Prostřednictvím specializovaných serverů, které sdružují zájemce o focení, tak můžete v horizontu dvou-tří dnů získat desítky zájemkyň všech fyziologických typů, tím spíše, pokud za tuto službu nabídnete alespoň symbolický honorář, byť v řádu stokorun.

Místo k focení vychází ze známého principu, že účel světí prostředky. Půvabný akt může vzniknout i bez náročného vybavení s přirozeným osvětlením v přírodě, jindy k jeho vytvoření využijete profesionální výbavu fotoateliéru, nebo denní světlo a jakýkoliv běžný interiér. Platí přitom, že nápaditý fotograf si vystačí i s málem. Soustředění na detail a tvůrčí práce se světlem může ušetřit spoustu prostředků, vynakládaných jinými na pronájmy exkluzivních prostor a angažování nejdražší osvětlovací techniky.

Otázka ze tří poslední a zřejmě nejdůležitější, je ono JAK. Zde nelze dávat žádné univerzální rady, vše závisí na individuální představě autora. Nicméně při zachování přirozené posloupnosti dějů stojí toto „jak“ na samém počátku. Nejprve máte představu, kterou chcete zrealizovat a pro ni sháníte modelku a prostor. Pokud vaše propozice v tomto bodu přesto pokulhávají a pověstná Múza si dává na čas, hledejte inspiraci. Je jí všude kolem víc než dost.

Klepněte pro větší obrázek
Někdy se říká, že z konečného pohledu je důležitý výsledek, nikoliv proces. Chcete-li však v aktové tvorbě dosáhnout uspokojivých výsledků, pak se pečlivá příprava rozhodně vyplatí.
 

2. Seznamte se s modelkou

Pokud hodláte k focení využít modelku, kterou dosud osobně neznáte a nejste v této praxi zběhlí, snažte se s objektem svojí fotografické touhy seznámit do takové míry, aby vaše následující komunikace a spolupráce probíhala hladce. Ačkoliv mluvíme o čistě profesionálním a formálním vztahu, vzájemné osobní sympatie nejsou rozhodně na závadu.

Na každý pád si s modelkou předem vyjasněte svoji představu o tom, co a jak budete fotit, jaké máte požadavky na vizáž, případné oblečení (jde-li například o kombinaci akt/glamour), zda budou vyžadovány jakékoliv nestandardní nebo fyzicky náročné pózy, v jakých podmínkách se bude pracovat atd. Lidé jsou různí, a zatímco někdo se ochotně vrhne holým tělem vstříc sněhové závěji, jiný bude strádat zimou i v běžně vyhřátém ateliéru. Obdobně je to se schopností pózovat, samostatně se nalíčit a učesat, zahrát ve tváři určitý výraz, snést průvan z ventilátoru apod.
 

3. Připravte si „model release“

Modelka musí být srozuměna s tím, jakým způsobem bude s fotografiemi dále nakládáno a musí s tím souhlasit.Obzvláště u aktové fotografie je důležité sepsat písemnou smlouvu. Ta je běžně označována anglickým termínem „model release“ a jednoznačně vymezuje vztah mezi modelkou, fotografem, formu odměny a způsob využití vzniklého díla.

Ani když budete fotit portrét nebo módu, neměli byste na podpis „model release“ zapomínat. Některé fotobanky ji mohou vyžadovat, pokud u nich budete chtít prodávat svoji práci zachycující jiné osoby.

Smlouva vás chrání před nařčením modelky, že jste fotografie použili v rozporu s původním ujednáním a naopak fotografované osobě stvrzuje, že její podoba bude použita pouze v mezích, s nimiž ona sama souhlasí. Vzorů na to, jak má „model release“ vypadat, naleznete na internetu spousty. Stačí tento termín zadat do vyhledávače.

Dál nelze než doporučit, abyste ve svém vlastním zájmu po modelce požadovali předložení alespoň jednoho osobního dokladu s uvedeným datem narození. Je bohužel poměrně běžné, že se pro focení aktů samy nabízejí dívky mladší osmnácti let a tuto skutečnost se snaží fotografovi zatajit, přestože ho pořízením takových fotografií mohou dostat do velkých problémů.

Budete-li chtít obchodovat se snímky na pomezí erotiky, je potom od odběratelů takových materiálů většinou přímo vyžadováno předložení kopie dvou osobních dokladů modelky či modela s datem narození a průkaznost data vzniku snímků.

Klepněte pro větší obrázek
Důsledné naplánování práce s modelkou i se světlem oceníte zejména při focení v ateliéru.
Pohodová atmosféra je ale důležitá vždycky, bez ohledu na to, kde zrovna fotíte.

4. Postarejte se o příjemnou atmosféru

Při focení aktu můžete narazit na protřelou profesionálku, pro kterou je tato forma práce stejně přirozená jako pravidelné dýchání, ale také na naprostou začátečnici, která se může více či méně stydět.

V každém případě je jen na fotografovi, aby byl schopen zachovat si chladnou hlavu (skutečný profesionál s tím problém nemívá) a aby na placu dokázal vytvořit oboustranně příjemné klima. To zde má hned dva významy – tím prvním je skutečné klima v prostoru, kde se fotografuje. Mějte na paměti, že pracujete s obnaženou osobou, která okolní teplotu vnímá jinak, než vy. Fotograf je při práci většinou oblečený, navíc neustále pobíhá, nastavuje světla, mění rychle pozice a je mu pro to všechno nepoměrně tepleji, než modelce, která se nahá a bez hnutí choulí v požadované póze. A husí kůže, není-li to vyloženě umělecký záměr, nebude na aktu vypadat moc dobře.

Stejně důležité je i klima psychické. Modelka nesmí být stresována – každou úlohu je vhodné jí pečlivě vysvětlit a po celou dobu respektovat jakousi intimní hranici, za niž by se již fotograf svým konáním neměl dostat, aby svůj objekt nepřivedl zbytečně do rozpaků. Při nastavování póz obvykle není vůbec nutné se modelky dotýkat a když už je tělesný dotek v rámci nasměrování přece jen nutný, je slušné se předtím k tomuto kroku dovolit.

Doporučte modelce, aby si na focení přinesla pohodlný župan – bude se hodit v pauzách i před samotným focením, jelikož jakékoliv prádlo je nutné svléci s alespoň půlhodinovým předstihem, aby z pokožky stihly vymizet neestetické otlaky.

Klepněte pro větší obrázek
Modelka od vás očekává profesionální jednání a naprosté zvládnutí situace po technické stránce. Dostatečný odstup i realistické zachycení proporcí zajistí použití objektivů s delším ohniskem.
 

5. Buďte pánem situace

Až tváří v tvář nahé dívce se ukáže, do jaké míry jste právě vy profesionálem, či amatérem. Poznáte to snadno – podle vaší tepové frekvence, která bude tím klidnější, čím více aktů máte odfoceno a čím rutinnější činnost pro vás taková tvorba přestavuje.

V tomto koncertu jste dirigentem, jehož autorita, soustředěnost a perfektní zvládnutí všech nástrojů rozhodují o tom, zda se dílo podaří. Nenechte nic náhodě, postupujte podle not – může se hodit, když si scénu před focením rozkreslíte a připíšete připomínky k dílčím částem každého záběru, rozmístění a typů světel atd.

Modelka odevzdává svoji nahotu pro uspokojení vašich tvůrčích nápadů, přičemž od vás očekává za všech okolností profesionální přístup a často se také těší na podařený výsledek. Shrňte tedy dohromady všechny výše uvedené tipy a soustřeďte se na svůj cíl.

Témata článku: Fotoškola


„Hvězda smrti“ překvapila. Saturnův Mimas možná má skrytý oceán

„Hvězda smrti“ překvapila. Saturnův Mimas možná má skrytý oceán

** Někteří vědci se domnívají, že na Saturnově měsíci Mimasu se nachází vnitřní oceán ** Mají-li pravdu, byl by Mimas třetím měsícem Saturnu s podpovrchovým oceánem ** Je ironií, že badatelé se původně snažili prokázat pravý opak

Stanislav Mihulka
OceánSaturnMěsíc
Horizon: Forbidden West bude mít jeden konec. Hráč ale může ovlivnit některé události

Horizon: Forbidden West bude mít jeden konec. Hráč ale může ovlivnit některé události

První letošní exkluzivita PlayStationu vychází už za pár týdnů a z Guerrilla Games k nám stále proudí nové informace. Tentokrát ohledně zakončení příběhu.

Martin Nahodil
Horizon: Forbidden WestPS5Exkluzivita
Battlefield 2042 je pro EA zklamáním. Zvažuje přechod na free-to-play model

Battlefield 2042 je pro EA zklamáním. Zvažuje přechod na free-to-play model

Poslední díl série Battlefield na tom není zrovna nejlépe. Zklamáním není jen pro hráče, ale i pro samotné vydavatelství.

Martin Nahodil
Battlefield 2042Spekulace
Utajovaný a nakonec zrušený. Podívejte se na systém Andromeda OS, na němž měl běžet Microsoft Surface Duo

Utajovaný a nakonec zrušený. Podívejte se na systém Andromeda OS, na němž měl běžet Microsoft Surface Duo

** Microsoft chtěl Surface Duo původně vydat s vlastním systémem ** Vypadal jako Windows Phone, přezdívalo se mu Andromeda OS ** A na prototypu můžete vidět, jak systém vypadá v praxi

Martin Chroust
PrototypWindows
Recenze mobilu Motorola Moto G200. Perfektní dostupný telefon pro hráče

Recenze mobilu Motorola Moto G200. Perfektní dostupný telefon pro hráče

** Skvělý cenově dostupný telefon pro hráče ** Má fantastický výkon a rychlý displej ** Mobil nemá žádnou zásadní slabinu

Jan Pánek
Vyšší třídaRecenze
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
V uchu jehly. Oppo Find X3 Pro fotí unikátní fotky uměleckých děl, které byste jinak zaměnili za smítko prachu

V uchu jehly. Oppo Find X3 Pro fotí unikátní fotky uměleckých děl, které byste jinak zaměnili za smítko prachu

** Oppo Find X3 Pro se může opřít o unikátní mikroskopický objektiv ** Nabízí až 60× hybridní přiblížení těch nejmenších detailů ** Je to jediný telefon, který umí nafotit sochy v uchu jehly...

Martin Chroust
MikroskopMakro objektiv
Kvůli této unikátní funkci jsme si málem ukroutili ruku. Čím nás uchvátilo vzácné Vivo X70 Pro+?

Kvůli této unikátní funkci jsme si málem ukroutili ruku. Čím nás uchvátilo vzácné Vivo X70 Pro+?

** Vivo X70 Pro+ je špičkový telefon s prvotřídní výbavou i fotoaparátem ** Ten se kromě značky Zeiss může chlubit i gimbalovou stabilizací ** Telefon se u nás bohužel neprodává

Martin Miksa
Čtyřnásobný fotoaparátZeissPreviewVideo
Podvodníci v Call of Duty Warzone mají novou zábavu. Létají v autech

Podvodníci v Call of Duty Warzone mají novou zábavu. Létají v autech

Stejně aktivně, jako Activision vymýšlí obranu proti hackerům vymýšlí i hackeři nové způsoby, jak zatopit normálním hráčům.

Michal Maliarov
Call of Duty: WarzoneBattle Royale
Huawei P50 Pro navazuje tam, kde předchůdce přestal. Delší pauza mezi top modely nevadí

Huawei P50 Pro navazuje tam, kde předchůdce přestal. Delší pauza mezi top modely nevadí

** Po necelých dvou letech se model P40 Pro dočkal svého nástupce ** P50 Pro má vyšší výkon i lepší fotoaparát ** Musí se ale obejít bez služeb Googlu, nově chybí i 5G

Jan Láska
FotomobilyVlajková loďPreview
Startovní trailer na sbírku Uncharted: Legacy of Thieves láká do akce

Startovní trailer na sbírku Uncharted: Legacy of Thieves láká do akce

Dáte si opáčko?

Michal Maliarov
UnchartedVideo
Navrhli jsme si základní desku Bobík 32S2. Stálo to pár dolarů a za čtyři dny dorazila z Asie

Navrhli jsme si základní desku Bobík 32S2. Stálo to pár dolarů a za čtyři dny dorazila z Asie

** Dnes si ukážeme, že design tištěného obvodu zvládne i zelenáč ** Díky editoru EasyEDA si vystačíte s webovým prohlížečem ** Hotovou desku vyrobí hongkongský JLCPCB

Jakub Čížek
BastleníDIYPojďme programovat elektroniku
Orbitální rakety a exotické družice vyvíjíme i v Česku. Do SpaceX máme daleko, ale Český vrabec má smělé cíle

Orbitální rakety a exotické družice vyvíjíme i v Česku. Do SpaceX máme daleko, ale Český vrabec má smělé cíle

** OteSpace vyvíjí motor PEPEk a dvoustupňovou raketu ** Suborbitality chtěla postavit balistickou raketu Anubis ** Stratosys chce ovládnout nebe s pseudosatelitem Skyrider

Jakub Čížek
ČeskoRaketa