CIPA: Výroba fotoaparátů poklesla o 26 %

9. července 2009
TWEET SDÍLET

Asociace CIPA (Camera & Imaging Products Association) uveřejnila údaje, které se týkají výroby a dodávek fotoaparátů v květnu tohoto roku. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku (2008) razantně poklesl objem produkce, a to celkem o 26,2 %. Pokud budeme ale počítat hodnotu fotoaparátů, pokles je ještě větší – 32,3 %.

Potěšující je, že zrcadlovky s výměnnými objektivy byly pádem postiženy daleko méně než kompakty – ve srovnání s loňskem je pokles jen 3 %. Jejich hodnota ovšem poklesla více, a to o celých 15 %, což znamená, že průměrná cena prodaného fotoaparátu je o dost nižší, než loni.

Zajímavé je také rozdělení trhů. Největším trhem zůstává sice stále Severní Amerika, ale pouze co se kompaktů týče. Zrcadlovky se více prodávají v Evropě – ta je pro výrobce zajímavějším trhem zejména z důvodu stále rostoucího objemu prodejů DSLR v Evropě.

Klepněte pro větší obrázek

Zdroj: photographyblog, cipa

Určitě si přečtěte

Fotografie týdne: Poslední ..... světlo

Fotografie týdne: Poslední ..... světlo

Martin Heidegger proces poznávání připodobňuje k prozkoumávání světliny v lese – obcházíme ji ze všech stran, nikdy ji nevidíme celou, každým okamžikem se mění.

Michal Černý

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Gravidita je příznačná silou pocitů, které dokáže hra světel a stínů zachytit lépe, než cokoliv jiného. Následující výběr aktů ukazuje, že tento žánr není cizí ani našim čtenářům.

DIGIarena.cz