CIPA: Výroba fotoaparátů poklesla o 26 %

9. července 2009
TWEET SDÍLET

Asociace CIPA (Camera & Imaging Products Association) uveřejnila údaje, které se týkají výroby a dodávek fotoaparátů v květnu tohoto roku. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku (2008) razantně poklesl objem produkce, a to celkem o 26,2 %. Pokud budeme ale počítat hodnotu fotoaparátů, pokles je ještě větší – 32,3 %.

Potěšující je, že zrcadlovky s výměnnými objektivy byly pádem postiženy daleko méně než kompakty – ve srovnání s loňskem je pokles jen 3 %. Jejich hodnota ovšem poklesla více, a to o celých 15 %, což znamená, že průměrná cena prodaného fotoaparátu je o dost nižší, než loni.

Zajímavé je také rozdělení trhů. Největším trhem zůstává sice stále Severní Amerika, ale pouze co se kompaktů týče. Zrcadlovky se více prodávají v Evropě – ta je pro výrobce zajímavějším trhem zejména z důvodu stále rostoucího objemu prodejů DSLR v Evropě.

Klepněte pro větší obrázek

Zdroj: photographyblog, cipa

Určitě si přečtěte

Fotografie týdne: když je všechno vzhůru nohama

Fotografie týdne: když je všechno vzhůru nohama

4 Michal Černý

Michal Černý
Fotografie týdne
Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

36 Petr Březina

Petr Březina
Technika