Cestopisy

Kam se vydat za krásnými a atraktivními fotografiemi? Na co nesmíte zapomenout a čemu se v konkrétních lokalitách raději vyhnout? Kromě článků z cest nepřehlédněte také kategorii Cestování v uživatelské galerii DIGIareny. 

Etoša: Namibijská přírodní rezervace (cestopis)

Etoša: Namibijská přírodní rezervace (cestopis)

Hosté jsme my, zvířata jsou doma, mohou si dělat, co se jim zamane a máme to privilegium, že je u toho můžeme pozorovat.

9 Jana Vaňourková 20.  6.  2010

S prstem na spoušti aneb foto z Afghánistánu

S prstem na spoušti aneb foto z Afghánistánu

Tak trochu jiný cestopis pro vás připravil fotografující voják z povolání. Podívejte se na Afghánistán jeho očima.

62 Daniel Hlaváč 15.  5.  2010

Cestopis: Za menhiry až na konec světa

Cestopis: Za menhiry až na konec světa

Na západním konci Evropy na vás čeká nádherná krajina plná tajuplných míst a úchvatných přírodních scenérií.

1 Ivo Prümmer 12.  10.  2009

Krajina môjho srdca (obrazy Spiša)

Krajina môjho srdca (obrazy Spiša)

Spiš je turisticky najatraktívnejšie územie Slovenska. Zaujímavé nielen pre turistov, ale aj pre fotografov.

35 Peter Olekšák 8.  7.  2009

Tip na fotovýlet: Divoká a krásná Bílá Opava

Tip na fotovýlet: Divoká a krásná Bílá Opava

Potřebujete lekci fotografování vody v pohybu? Výlet k vodopádům Bílé Opavy vás vyškolí a odmění pěknými fotografiemi.

11 Ivo Prümmer 14.  4.  2009

Na skůtru po pestrobarevné Lefkádě

Na skůtru po pestrobarevné Lefkádě

Když se na zářících plážích řeckého ostrova Lefkada na chvíli zasníte, připadáte si jako v ráji kdesi v Karibiku.

5 Pavel Kalouš 29.  11.  2008

Už jsem pravý muž!

Už jsem pravý muž!

Každá země má své „poutní“ místo. Tedy část, kterou nutně musíte navštívit. Jedním z takových míst v Číně není nic jiného než Velká čínská zeď.

3 Tomáš Slavíček 5.  3.  2008

Aljaška v hledáčku (III.)

Aljaška v hledáčku (III.)

Naše putování se dostává do třetí, závěrečné části. Předchozí vyprávění končí příjezdem do Paxsonu. Tak, máte-li zájem, začtěte se do následujících řádek.

1 Ladislav Vogeltanz 24.  11.  2007

Putování po Aljašce (II.)

Putování po Aljašce (II.)

První část naší cesty jsme ukončili odletem z Katmaie a dnes se vydáme do N. P. Denali a dále pak po Denali Hwy do Paxsonu. Ale začneme pěkně po pořádku.

Ladislav Vogeltanz 9.  11.  2007

S fotoaparátem na Aljašce

S fotoaparátem na Aljašce

Letošní září se mi splnil jeden klukovský sen, a já se s přáteli a fotovýbavou vypravil fotografovat na Aljašku. Hlavním cílem bylo focení medvědů.

12 Ladislav Vogeltanz 25.  10.  2007

Mokré slavnosti v Thajsku

Mokré slavnosti v Thajsku

Je duben a já poprvé v životě vyrážím objevovat asijský kontinent. Cílovou zemí je Thajsko. Vše je pečlivě naplánováno, turistický průvodce přečtený, rady a zkušenosti od těch znalejších vyždímány.

4 Hanka Růžičková 1.  1.  2007

Na skok do Tater

Na skok do Tater

Počasí letošního září bylo pro vyznavače hor učiněným darem z nebes. Nás vytáhlo do Vysokých Tater, abychom v prodlouženém víkendu poznali jejich polskou část. Jelikož se ukázala být krásnou, přijměte naše následující turisticko-fotografické doporučení.

14 Vladimír Procházka 6.  10.  2006

Monte Negro – Dobro došli podruhé

Monte Negro – Dobro došli podruhé

V druhé části cestopisu navštívíme města Budva, Bar, Petrovac a Ulcinj blízko hranic s Albánií. Také jsme podnikli jednodenní přechod pohoří Rumija a zavítali ke Skadarskému jezeru. Pojďte se vypravit na cestu s námi.

3 Jan Šimek 1.  8.  2006

Monte Negro – Dobro došli aneb Vítejte v Černé Hoře

Monte Negro – Dobro došli aneb Vítejte v Černé Hoře

Klasikou českých „dovolenkářů“ se již stalo notoricky známé Chorvatsko. Ale po pár hodinách jízdy směrem na jih se dostanete do další bývalé republiky Jugoslávie – Černé Hory. V posledních letech se dostává do popředí zájmu nejen cestovních kanceláří, ale i cestovatelů.

15 Jan Šimek 14.  7.  2006

Na hrad Pernštejn

Na hrad Pernštejn

Mezi největší architektonické dominanty na Moravě nepochybně patří hrad Pernštejn. Tento středověký skvost se nachází v kraji Vysočina necelé dva kilometry od městečka Nedvědice.

2 Jan Šimek 10.  6.  2005

Cestopis: Pouští a kasbahy Maroka

Cestopis: Pouští a kasbahy Maroka

Před Vánocemi někdo nakupuje a uklízí, jiný zase poznává cizí země a kontinenty. Já patřím k těm druhým a tak jsem koncem loňského roku vyrazil na sever Afriky. V Maroku jsem toho viděl i vyfotil hodně, zaměřil jsem se na dvě oblasti – typické berberské opevněné vesnice kasbahy a Saharu.

13 Martin Pohanka 24.  2.  2005

Cestopis: Tři dny kolem Solnohradu

Cestopis: Tři dny kolem Solnohradu

Alpy nejsou jen zimní lyžařská střediska a ledovce pod vrcholky. Příjemný a nenáročný třídenní výlet, kde si na své přišel každý člen rodiny i všichni dohromady, jsem podnikl tohoto léta. A při vší té digitalizaci nakonec před Vánoci ocenil skoro zapomenuté kouzlo focení na film – fotografie zpracované až s odstupem času…

3 Vladimír Procházka 5.  1.  2005

Cestopis: Střípky z Turecka

Cestopis: Střípky z Turecka

Během studijní cesty po Turecku jsme kromě fascinující Kappadokie navštívili řadu památek a přírodních zajímavostí. Je až zarážející, jak pestrá je turecká krajina, a kolik kulturních cest se tu od pradávna setkávalo...

6 Petr Zajíček 12.  11.  2004

Cestopis: Malá Fatra non-stop

Cestopis: Malá Fatra non-stop

Malá Fatra už zde sice v reportáži byla zmíněna, ale moje vyprávění bude přece jen odlišné. Nevydali jsme se tam s velkým baťohem, nechtěli jsme v horách ani jednou přespat a přece to nebyl obyčejný výlet, byť vlastně trval pouze jeden den. Ale víte, co se dá všechno za takový jeden den zvládnout? Pojďte si přečíst, co se skrývá za těmito hádankami.

3 Martin Pohanka 30.  10.  2004

Cestopis: Slovenské panoráma

Cestopis: Slovenské panoráma

Země slovenská je sice menší než česká, ale o to víc skýtá přírodních krás v horách, pohořích a lesích. Původním záměrem týdenního výletu bylo pouze navštívit Nízké Tatry, ale když jsme zjistili, že teplota na Chopku se přiblížila nebezpečně k nule, a to byl začátek srpna, rozhodli jsme se dát si na rozcvičení Malou Fatru. Hned na začátku se ukázalo, že Malá Fatra neznamená malá, ale naopak nám dala slušně zabrat.

1 Jan Šimek 16.  10.  2004

Kappadokie – místo z jiné planety

Kappadokie – místo z jiné planety

Je hodně míst na naší Zemi, kde si člověk může připadat jako v jiném světě. Patří mezi ně i unikátní oblast v centrálním Turecku - Kappadokie. Před třemi milióny let tu mohutné sopky Hasan a Ercyies neúnavně vyvrhovaly lávu, sopečný popel, prach a další vulkanický materiál, až vznikly desítky metrů mocné vrstvy pestrých sedimentů.

1 Petr Zajíček 9.  10.  2004

Cestopis: Střední Dalmácie – ráj historiků

Cestopis: Střední Dalmácie – ráj historiků

V létě tohoto roku jsme zavítali do země oblíbené nejen českými turisty, ale v daleko větší míře lidmi na dovolené. Samozřejmě se jedná o slunné Chorvatsko. Hlavním cílem cesty většiny návštěvníků je pobřeží Jaderského moře v celé jeho délce od Poreče na severu až po jižní město Dubrovník včetně množství ostrovů. Severně od Dubrovníku přerušuje pobřeží patřící Chorvatsku část území Bosny a Hercegoviny.

2 Jana Vyoralová 24.  9.  2004

Moře, písek, hory – a historie. Kréta 2003. Díl druhý

Moře, písek, hory – a historie. Kréta 2003. Díl druhý

Když jsem loni v září na brněnském letišti nasedala do charterového letu směr Chania, Kréta, netušila jsem, jak moc si mne za těch několik málo dní pozdní letní dovolené tento čarovný ostrov podmaní. Kromě čistého moře a písečných pláží totiž Kréta nabízí i magické vnitrozemí s vysokými horami, plné pozůstatků dávné historie.

Dana Šlancarová 17.  9.  2004

Cestopis: Špicberky aneb co redakce neotiskly

Cestopis: Špicberky aneb co redakce neotiskly

Roku 1999 jsem strávil přes tři měsíce na souostroví Špicberky. V zemi, která se nachází asi na půli cesty mezi nejsevernější výspou Norska – Nordkappem a severním pólem. Naše glaciospeleologická expedice měla širokou náplň úkolů, od opravy terénní stanice, přes meteorologická měření, sledování ústupu ledovců až po průzkum ledovcových jeskyní. Mým hlavním cílem bylo především fotografovat.

1 Petr Zajíček 9.  9.  2004

Cestopis: Na návštěvě u hraběte Dráculy

Cestopis: Na návštěvě u hraběte Dráculy

Volba letošního léta padla na Balkán, na největší a nejznámější rumunské pohoří Fagaraš. Čekal nás náročný přechod hlavního hřebene, který má na délku víc než 70 km a z toho na 50 km neklesá vůbec pod 2 000 m.

2 Martin Pohanka 2.  9.  2004

Zapomenutý Kurdistán

Zapomenutý Kurdistán

Při svých cestách na východ jsem nejednou projížděl krajinou východního Turecka stejně jako spousta cestovatelů. A stejně jako většina z nich jsem si často říkal, že když už jsem tady, tak se přece nezastavím, ale pojedu do Íránu, Pákistánu, nebo ještě dále na východ. Je to přitom velká škoda, protože stejně jako východní země, má Kurdistán nezávislému cestovateli mnoho co nabídnout.

9 Martin Daněk 26.  8.  2004

Zlomek Stockholmu fotoaparátem

Zlomek Stockholmu fotoaparátem

Když jsem se vracel domů z norského národního parku Övre Dividal, naplánoval jsem cestu tak, abych ranním vlakem dorazil do hlavního města Švédska, kde jsem přestupoval, a nočním vlakem pokračoval dále na jih. Zbyl mi tak celý den k odpočinkovým procházkám po krásné metropoli.

5 Petr Zajíček 19.  8.  2004

Nad Tatrou sa blýska?

Nad Tatrou sa blýska?

Na podzim loňského roku jsme s kamarády jeli otestovat „zimní výbavu“ do našich nejbližších skalnatých hor, Vysokých Tater. Po příjezdu do Starého Smokovce jsme vyrazili směr Hrebienok a následně na Téryho chatu. Z původního záměru pokračovat dále přes Priečne sedlo nakonec sešlo. Večer jsme se bavili pozorováním leonidů – shluků meteoritů. I když jsme nakonec vyzkoušeli mačky a cepíny jen v okolí Téryho chaty, přece se našlo několik příležitostí k vytvoření pěkných záběrů.

12 Aleš Neubauer 10.  8.  2004

Vstříc severským dálavám

Vstříc severským dálavám

Před čtyřmi lety mne vítr zavál opět do Skandinávie. Cílem mého zájmu se stal norský národní park Övre Dividal, který se rozkládá na ploše 743 km2 jižně od města Tromsö. Výchozím bodem byla norská strana hraničního přechodu Kilpisjarvi.

2 Petr Zajíček 3.  8.  2004

Moře, písek, hory - a historie. Kréta 2003

Moře, písek, hory - a historie. Kréta 2003

Když jsem loni v září na brněnském letišti nasedala do charterového letu směr Chania, Kréta, netušila jsem, jak moc si mne za těch několik málo dní pozdní letní dovolené tento čarovný ostrov podmaní. Kromě čistého moře a písečných pláží totiž Kréta nabízí i magické vnitrozemí s vysokými horami, plné pozůstatků dávné historie.

3 Dana Šlancarová 30.  7.  2004

Julské Alpy – Bovec 2003

Julské Alpy – Bovec 2003

Hory se staly mým osudem. Tentokrát jsme se vypravili do Slovinska, do Julských Alp. Cílem byla třetí nejvyšší hora tohoto masivu, Mangart, která se nachází ve výšce 2 677 metrů nad mořem.

10 Aleš Neubauer 23.  7.  2004

Proměny světla ve Stubaiských Alpách

Proměny světla ve Stubaiských Alpách

Před devíti lety jsem s kamarádem uskutečnil výpravu do rakouských Alp v oblasti masívu Ruderhofspitz – Schrangkogel na jih od Insbrucku. Vytipovali jsme si dvě horská údolí.

Petr Zajíček 14.  7.  2004

Horko a prach v poušti Jordánska

Horko a prach v poušti Jordánska

Cesta do Jordánska byla mojí první výpravou směrem na východ. S přítelkyní a batohem na zádech jsme se vydali nejdříve letecky do Istanbulu. Poté už autobusem do Sýrie a odtud do Jordánska. Náklady na cestu nejsou vysoké, a tak si ji může dovolit i nepříliš majetný student.

Martin Daněk 9.  7.  2004

Expedice do centrální Anatolie – Turecko 2002

Expedice do centrální Anatolie – Turecko 2002

Na podzim roku 2002 jsem se s partou kamarádů vydal do centrální Anatolie v Turecku. Této rozsáhlé části Turecka vévodí majestátné pohoří Taurus. Svou polohou se tato oblast nachází v asijské části Turecka. Fotografování v horských oblastech nabízí široké možnosti. Pokud vyjde počasí, a to bývá na horách hodně proměnlivé, pak je fotografování velmi příjemné a kreativní.

2 Aleš Neubauer 30.  6.  2004

Kam lidská noha v Norsku nedošlápla

Kam lidská noha v Norsku nedošlápla

V létě roku 1998 jsem uskutečnil soukromou výpravu na norské ostrovy Söröya a Seiland. Málo obydlené výspy severu se nacházejí v úrovni měst Alta a Hammerfest za polárním kruhem. Hornaté ostrovy jsou přístupné pravidelnými lodními linkami.

20 Petr Zajíček 23.  6.  2004