Cestopis: Střípky z Turecka

12. listopadu 2004
TWEET SDÍLET
Cestopis: Střípky z Turecka
Během studijní cesty po Turecku jsme kromě fascinující Kappadokie navštívili řadu památek a přírodních zajímavostí. Je až zarážející, jak pestrá je turecká krajina, a kolik kulturních cest se tu od pradávna setkávalo...

Klepněte pro větší obrázek

Naše výprava nevynechala významný park Olimpos při jižním pobřeží. Oblast je významná výskytem cedrů libanonských v zalesněných svazích. (Nikon FM 2, objektiv Nikkor 1,8/50, použitá clona 16, čas 1/8 sekundy, stativ, polarizační filtr).

Klepněte pro větší obrázek Nedaleko města Bodrum jsme absolvovali plavbu na výletních parnících po řece Meandre. (Nikon FM 2, objektiv Nikkor 2,8/20, použitá clona 16, čas 1/15 sekundy, stativ, polarizační filtr).
Klepněte pro větší obrázek Kdo by neznal „bavlníkový hrad“! Travertinové kupy v Pammukale již dnes v zájmu ochrany unikátního přírodního útvaru neslouží jako koupaliště, jak tomu bylo v dřívějších dobách. I já musel pro pořízení snímku porušit zákaz vstupu.
Klepněte pro větší obrázek Jezero Beysehir v centrální Anatolii je ptačí přírodní rezervací i botanickou lokalitou. (Nikon FM 2, objektiv Nikkor 1,8/50, použitá clona 11, čas 1/2 sekundy, stativ, polarizační filtr).
Klepněte pro větší obrázek Nedaleko národního parku Olimpos je zajímavá lokalita Chimaera. Jedná se o výrony hořícího přírodního zemního plynu. (Nikon FM 2, objektiv Nikkor 2,8/20, použitá clona 16, čas 2 sekundy, stativ).
Klepněte pro větší obrázek V přístavním městě Antalia lze navštívit vodopády tzv. „niagarského typu“. Je pravda, že ve srovnání s Niagarou se jedná o vodopád trpasličí, avšak při nočním osvětlení s atmosférou vycházejícího měsíce působil romanticky. (Nikon FM 2, objektiv Angenieux 2,3/180, použitá clona 22, čas 4 sekundy, stativ).

 

Témata článku: Cestopisy

Určitě si přečtěte

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

Na internetu najdeme řadu tzv. free fotoeditačních programů, které se mohou stát alternativou k placeným aplikacím. Řada z nich nabízí opravdu široké možnosti úprav fotografií. Které patří mezi ty nejlepší?

33 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
Software
Vybrali jsme 7 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

Vybrali jsme 7 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

Digitální fotoaparát může být zdrojem radosti, štěstí, ale především i „nakopnutím“ ke kreativnímu ztvárnění reality u mnoha začínajících fotografů. Vánoční svátky se blíží a s nimi také ideální období pro výhodné nákupy.

29 Petr Březina

Petr Březina
Technika