Český fintech startup sjedná hypotéky bezpečně a online!

Reklama 19. září 2021
TWEET SDÍLET
Zájem o hypotéky je v poslední době ohromný, a to i přesto, že ho mnozí z nás považují za komplikovaný a časově náročný.

Návštěvy v bance totiž nepatří k těm, které odbudete za pár minut. Touha po vlastním bydlení ale vítězí. Víte, že celý proces si můžete značně zkrátit a zjednodušit? Doba se totiž mění a hypotéku si za pomoci hypotečních specialistů můžete sjednat online a odkudkoli. Je jedno, zda budete zrovna v pohodlí domova, nebo třeba v zahraničí.

Opravdu je možné sjednat hypotéku na dálku?

Že není možné vše vyřídit online? Aspoň jednou, kvůli podpisu, je přeci nutné do banky zajít. Máte pravdu, tak to ještě docela nedávno skutečně bylo. Nástup bankovní identity to ale změnil, zprostředkovatel hypotéky už dneska umí klienta identifikovat online.

Co je bankovní identita?

S trochou nadsázky bychom bankovní identitu mohli označit za jakousi digitální občanku, díky které si bankovní a státní instituce snadno, bezpečně a rychle ověří, že vy jste skutečně vy, a výrazně tak celý proces online hypotéky urychlí.

Žadatel díky ní na dálku prokáže svoji totožnost, poskytovatel hypotéky si zase velmi rychle ověří všechny informace o žadateli. Dokládají to i slova Miroslava Majera, CEO online sjednávače hypoték hyponamiru.cz.

Dosavadní způsob ověřování identity klienta celý proces sjednání nové hypotéky výrazně brzdil. Stále je při podpisu smlouvy nutná jedna osobní návštěva banky, pobočky pošty nebo schůzka s poradcem či kurýrem (kromě RB, která už zvládá podpis úvěrových smluv díky SMS podpisu). Bankovní identita poskytování online hypoték na dálku výrazně urychlí.“

Online sjednání hypoték banky vítají

Poslední překážka na cestě za online sjednáním hypotéky je překonána, i banky to vítají. Díky bankovní identitě totiž získají další klienty, a to ty, kteří jsou zvyklí řešit všechny své finanční záležitosti výhradně přes internet.

Navíc se začínají prosazovat online platformy pro sjednání hypotéky, kdy online hypoteční specialisté žadatelům pomohou vybrat tu nejvýhodnější hypotéku a provedou je celým procesem od žádosti až po čerpání peněz. Banky se této formě spolupráce ze začátku bránily, dneska už je naštěstí vše jinak.

Začátky této služby v České republice byly poměrně obtížné, protože ještě před několika málo lety žádná taková služba na trhu nebyla. Lidem i bankám scházela v této oblasti zkušenost. Bylo nutné si proklestit cestu, získat první pozitivní reference a přesvědčit jednotlivé banky ke spolupráci,“ dodává k tomu Veronika Hegrová, finanční specialistka Hyponamiru.cz.

Víte, že ačkoli osobně uzavřené hypoteční úvěry jsou stále v převaze, počet hypoték sjednaných online poměrně rychle roste? Svůj podíl na tom určitě měla i pandemie koronaviru, kdy se lidé snažili omezit osobní kontakty na minimum.

Jak si sjednat hypotéku bezpečně a online?

Chcete si také sjednat úvěr na bydlení na dálku? Už se od svého počítače nemusíte vzdálit ani na krok. A pokud navíc máte BankID, elektronickou identifikaci klienta, celý proces ještě výrazně urychlíte. Jak na to krok za krokem?

  • hypoteční kalkulačce na hyponamiru.cz si najděte tu nejvýhodnější hypotéku dle svých potřeb.

  • Automaticky pak získáte hypoteční bankovnictví, kde hypotéku můžete spravovat.

  • Za asistence online hypotečního specialisty si můžete v bankovnictví hypotéku rovnou sjednat.

  • Hypoteční specialisté a jejich technologie za vás budou monitorovat trh a zasílat vám aktuální možnosti refinancování hypotéky tak, abyste měli vždy tu nejvýhodnější.

Vyřízení hypotéky online je komfortní, rychlé a navíc můžete díky automatizaci zpracování získat ty nejvýhodnější podmínky na trhu. Celý proces je optimalizovaný, některé úkony zvládne systém sám bez nutnosti lidského zásahu a díky tomu se mohou hypoteční specialisté věnovat hledání té nejlepší hypotéky. Co víc si přát?

Snad jen ještě větší zdokonalení online platforem, díky kterému by proces sjednání hypotéky vypadal tak, že klient sám požádá o hypoteční úvěr, obratem dostane výsledek scoringu a s hypotečním specialistou pak z domova dořeší vše potřebné a na dálku podepíše i úvěrovou smlouvu. I toho se určitě dočkáme velmi brzy.

Témata článku: Reklama, Prezentace klienta


Activision představilo nový systém ochrany proti cheaterům v Call of Duty

Activision představilo nový systém ochrany proti cheaterům v Call of Duty

Systém nese název Ricochet a funguje už na bázi kernelu.

Michal Maliarov
ActivisionBezpečnost
Apex Legends zbrojí na Halloween. Speciální event začíná už zítra

Apex Legends zbrojí na Halloween. Speciální event začíná už zítra

Vrací se i populární Shadow Royale.

Michal Maliarov
Apex LegendsVideo
Recenze hry FIFA 22. Fotbal nové generace

Recenze hry FIFA 22. Fotbal nové generace

Návrat na zelený pažit pro novou sezónu dorazil se spoustou novinek a udělal ze série FIFA zážitek blížící se fotbalu, jako nikdy dříve.

Martin Havel
RecenzeSportovní