Centrum FotoŠkoda spolupracuje se značkou Ricoh

19. října 2010

Praha, 18. října 2010 – Centrum FotoŠkoda, největší obchod s fotografickou technikou ve střední Evropě, a přední výrobce fotoaparátů, společnost Ricoh, se dohodly na spolupráci. Centrum FotoŠkoda se stává oficiálním prodejcem fotografické techniky značky Ricoh pro Českou republiku.

Digitální fotoaparáty značky Ricoh považujeme za jedny z nejlepších na trhu. Vnímáme důraz, který značka Ricoh věnuje použitelnosti, dostupnosti a využívání nejnovějších technologií u svých výrobků a jsme rádi, že můžeme tuto značku zařadit do naší nabídky jako oficiální prodejce pro Českou republiku,“ říká Milan Škoda, majitel Centra FotoŠkoda.

Nosnými modely současné nabídky značky Ricoh jsou GR Digital III a CX4. Digitální kompakt Ricoh CX4 s desetimegapixelovým snímačem je určena především méně náročným zájemcům o digitální fotografii. I ty ale uspokojí velmi kvalitní objektiv a široká nabídka funkcí. Zástupcem kompaktního digitálního fotoaparátu určeného velmi náročným fotografům je pak Ricoh GR Digital III, s velkým 1/1,7“ CCD čipem, rozlišením 10mpx a širokou škálou příslušenství.

Zaujmout český trh pak hodlá Ricoh unikátním systémem GXR. Ten umožňuje u kompaktních digitálních fotoaparátů vyměnit nejen samotný objektiv, ale současně i snímací čip a obrazový procesor. Díky systému GXR je tak možné výměnou celého modulu radikálně zlepšit schopnosti digitálního fotoaparátu a současně snížit riziko poškození nebo znehodnocení optické části, ke které často při výměně objektivů dochází důsledkem působení prachových částic.

O Centru FotoŠkoda

Centrum FotoŠkoda nabízí komplexní fotografické služby pod jednou střechou. Profesionálně vyškolení prodejci poradí s výběrem fotografické techniky jak začínajícím, tak profesionálním fotografům. Zákazník nalezne širokou škálu poskytovaných služeb a produktů nabízených v kamenné prodejně i prostřednictvím internetového obchodu www.fotoskoda.cz. Činnost Centra FotoŠkoda se zaměřuje i na oblast vzdělávání a kultury. Centrum FotoŠkoda ve spolupráci s řadou partnerů pořádá a podporuje fotografické kurzy, odborné workshopy, fotografické výstavy i soutěže. Centrum FotoŠkoda tvoří spojením obchodu, služeb a kultury jedno z největších a nejkrásnějších fotografických center v Evropě a navazuje tak na tradici zakladatele fotografického domu Jana Langhanse. Více informací na http://www.fotoskoda.cz.

Témata článku: Tiskové zprávy

Určitě si přečtěte

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

Na internetu najdeme řadu tzv. free fotoeditačních programů, které se mohou stát alternativou k placeným aplikacím. Řada z nich nabízí opravdu široké možnosti úprav fotografií. Které patří mezi ty nejlepší?

33 Helena Vyplelová

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

34 Petr Březina