Centrum FotoŠkoda spolupracuje se značkou Ricoh

19. října 2010

Praha, 18. října 2010 – Centrum FotoŠkoda, největší obchod s fotografickou technikou ve střední Evropě, a přední výrobce fotoaparátů, společnost Ricoh, se dohodly na spolupráci. Centrum FotoŠkoda se stává oficiálním prodejcem fotografické techniky značky Ricoh pro Českou republiku.

Digitální fotoaparáty značky Ricoh považujeme za jedny z nejlepších na trhu. Vnímáme důraz, který značka Ricoh věnuje použitelnosti, dostupnosti a využívání nejnovějších technologií u svých výrobků a jsme rádi, že můžeme tuto značku zařadit do naší nabídky jako oficiální prodejce pro Českou republiku,“ říká Milan Škoda, majitel Centra FotoŠkoda.

Nosnými modely současné nabídky značky Ricoh jsou GR Digital III a CX4. Digitální kompakt Ricoh CX4 s desetimegapixelovým snímačem je určena především méně náročným zájemcům o digitální fotografii. I ty ale uspokojí velmi kvalitní objektiv a široká nabídka funkcí. Zástupcem kompaktního digitálního fotoaparátu určeného velmi náročným fotografům je pak Ricoh GR Digital III, s velkým 1/1,7“ CCD čipem, rozlišením 10mpx a širokou škálou příslušenství.

Zaujmout český trh pak hodlá Ricoh unikátním systémem GXR. Ten umožňuje u kompaktních digitálních fotoaparátů vyměnit nejen samotný objektiv, ale současně i snímací čip a obrazový procesor. Díky systému GXR je tak možné výměnou celého modulu radikálně zlepšit schopnosti digitálního fotoaparátu a současně snížit riziko poškození nebo znehodnocení optické části, ke které často při výměně objektivů dochází důsledkem působení prachových částic.

O Centru FotoŠkoda

Centrum FotoŠkoda nabízí komplexní fotografické služby pod jednou střechou. Profesionálně vyškolení prodejci poradí s výběrem fotografické techniky jak začínajícím, tak profesionálním fotografům. Zákazník nalezne širokou škálu poskytovaných služeb a produktů nabízených v kamenné prodejně i prostřednictvím internetového obchodu www.fotoskoda.cz. Činnost Centra FotoŠkoda se zaměřuje i na oblast vzdělávání a kultury. Centrum FotoŠkoda ve spolupráci s řadou partnerů pořádá a podporuje fotografické kurzy, odborné workshopy, fotografické výstavy i soutěže. Centrum FotoŠkoda tvoří spojením obchodu, služeb a kultury jedno z největších a nejkrásnějších fotografických center v Evropě a navazuje tak na tradici zakladatele fotografického domu Jana Langhanse. Více informací na http://www.fotoskoda.cz.

Témata článku: Tiskové zprávy

Určitě si přečtěte

Fujifilm GFX100 – nový středoformát se 102 Mpx a 4K videem

Fujifilm GFX100 – nový středoformát se 102 Mpx a 4K videem

Nová bezzrcadlovka řady GFX od Fujifilmu přináší obří rozlišení ostření s fázovou detekcí a stabilizované 4K video.

41 Petr Březina

Ohnisková vzdálenost v 8 otázkách

Ohnisková vzdálenost v 8 otázkách

Různé objektivy nám ukazují svět v různé podobě, některé z něj zachytí větší část, některé zase menší část. Fotografové většinou pracují s konkrétním ohniskem, protože zobrazuje svět trošku jinak.

58 Petr Březina

Vybrali jsme nejlepší kompaktní fotoaparáty, které se dnes vyplatí koupit

Vybrali jsme nejlepší kompaktní fotoaparáty, které se dnes vyplatí koupit

Malé kompaktní fotoaparáty jsou vhodné i pro pokročilé fotografy. Nabízejí výbornou obrazovou kvalitu a maximální kontrolu nad procesem fotografování. Současně jsou vždy po ruce.

27 Helena Vyplelová

Fujifilm X-T3: výkonnější po všech stránkách

Fujifilm X-T3: výkonnější po všech stránkách

Nový snímač, procesor, inovovaný autofokus, vylepšené možnosti natáčení videa, detailnější hledáček a dotykový displej… Seznamte se s poslední generací top modelů systému Fujifilm X.

46 Helena Vyplelová

Desítky pluginů pro Photoshop a Lightroom… stačí si vybrat z našeho seznamu

Desítky pluginů pro Photoshop a Lightroom… stačí si vybrat z našeho seznamu

Hledáte způsob, jak rozšířit možnosti svého fotografického editoru? Hledáte nástroj pro specifické úpravy, nebo komplexní prostředek pro celkovou editaci snímku? Obojí naleznete v našem článku.

1 Helena Vyplelová