Celorepublikové Setkání fotografů

Celorepublikové Setkání fotografů
Pro všechny příznivce fotografie a fotografování je na první listopadový víkend připraveno celorepublikové Setkání fotografů.

Setkání fotografů proběhne 1. a 2. listopadu 2008 v KC Zahrada, Malenická 1784, Praha 11 (bezbariérový přístup, 5 minut pěšky od metra Chodov a Kolejí JM).

Během dvoudenního maratónu, denně od 10 do 19 hodin, budete mít příležitost blíže poznat jednotlivé části, kterými je nutné projít při pořízení fotografie, od zmáčknutí spouště až po tisk či archivaci.

Akci celorepublikového formátu pořádá již tradičně internetový časopis pro fotografy Fotoaparát.cz spolu s generálními partnery - společností Megapixel, specializovaného prodejce fotoaparátů a videokamer a společností Canon, lídra na poli fotografickém.

Jak napovídá název, nepůjde jen o fotografické prezentace a předvedení fototechniky, největší důraz bude kladen na praktické zkušenosti. Pod vedením profesionálů se zde uskuteční workshopy na téma akt, portrét, makro či produktová fotografie. Můžete diskutovat nad přinesenými fotografiemi, naučíte se, jak upravit fotografii v profesionální kvalitě a na závěr vytisknete. Tisknout se bude od pohlednic až po největších formáty. Najdete zde odborníky, kteří vám poradí s ovládáním vaší zrcadlovky nebo výběrem nové.

Klepněte pro větší obrázek

Generální partneři SETKÁNÍ FOTOGRAFŮ, společnosti Megapixel a Canon, zde představí své nejnovější produkty z oblasti FOTO – profesionální zrcadlovky a objektivy, kompakty a nové digitální kamery s ukázkami špičkového fotografického tisku. Vše si tady můžete prakticky vyzkoušet a nechat si poradit od skutečných odborníků. V sobotu i v neděli je připravena hodinové přednáška, na které bude p. Luděk Bouška z Megapixelu odpovídat na dotazy návštěvníků. Přednáška se bude jmenovat „Odborníci z Megapixelu radí s výběrem fototechniky“.

Ve dvoudenní přehlídce workshopů a prezentací profesionálních i amatérských fotografů se představí fotografové jako Jan Šibík, Kamil Varga, Milan Šusta, Rostislav Stach, Pavel Krásenský, Andrej Macenauer, a další, kteří zde budou prezentovat své fotografie a jejich příběhy.

Workshopy jsou připraveny jak kreativní, tak i čistě technické kromě výše jmenovaných tu najdete kurzy jako Začínáme s DSLR, Jaký si vybrat objektiv, Jak upravit a vytisknout fotografii na výstavu, Začínáme fotografovat, Zdokonalujeme se ve fotografii, vedené zkušenými lektory Fotoinstitut.cz.

V prezentacích a workshopech budou zastoupeny všechny hlavní žánry: fotografický dokument, cestovatelské reportáže, fotografování divoké přírody, makrofotografie, krajinářská fotografie, portrét, akt, experiment a sport. Bude příležitost poznat i speciální techniky jako luminografii.

Pro neformální diskuze a setkání s technickými odborníky, profesionálními fotografy i účastníky mezi sebou bude vytvořeno mnoho prostoru. Bude zde dostatek příležitostí přímo si vyzkoušet objektiv, blesk, profesionální zrcadlovku či fotografickou tiskárnu a neformálně podiskutovat s odbornými zástupci společností Megapixel a Canon nebo technickými redaktory Fotoaparátu.cz.

Inspiraci a nápady tu najde jak zkušený fotograf, tak i fotograf, který začíná a chce se naučit. Pro mnoho účastníků to bude možnost prvního setkání s lidmi, které zná pouze prostřednictvím internetu a možnost navázat nové kontakty.

Součástí SETKÁNÍ je také výstava fotografií, kde si návštěvníci mohou prohlédnout velkoplošné tisky pořízené při kurzech a expedicích pořádaných Fotoaparátem.cz pod vedením profesionála.Více informací můžete získat na www.megapixel.cz, www.setkanifotografu.cz nebo www.fotoaparat.cz/.

Určitě si přečtěte

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

Na internetu najdeme řadu tzv. free fotoeditačních programů, které se mohou stát alternativou k placeným aplikacím. Řada z nich nabízí opravdu široké možnosti úprav fotografií. Které patří mezi ty nejlepší?

33 Helena Vyplelová