Casio je pomerančové

12. března 2008
TWEET SDÍLET

Casio představilo novinku v podobě digitálního kompaktu EX-Z9, ačkoliv by se mohlo zdát že se jedná o zástupce 9Mpx kompaktů, má snímač rozlišení o něco menší – 8,1 Mpx. Výrobce se drží osvědčených tvarů i ovládání, nečekejte proto žádné výraznější inovace.

Klepněte pro větší obrázek

Velikost i tvar těla jsou podobné starším zástupcům řady Z, na horní straně najdete spoušť a tlačítko zapnutí/vypnutí, na zadní straně je to pak kolébka zoomu, přepínač režimů, křížový volič a dvě funkční tlačítka. 

Klepněte pro větší obrázek

Snímač s rozlišením 8,1 Mpx má velikost 1/2,5", maximální velikost snímků je tedy 3 264 × 2 448, videosekvence je možné natáčet v rozlišení 848 × 480 bodů. Citlivost, krom autmatiky, nastavíte v rozmezí ISO 64 až ISO 1 600. Objektiv má tradiční casiovský rozsah 37,5–112,5 mm při světelnosti F2,8–5,2.

Klepněte pro větší obrázek

Fotoaparát je konstruován jako expoziční automat, mimo plné automatiky najdete v menu i třiadvacet scénických módů, tradičně uložených pod volbou Bestshot. K dispozici je i možnost nahrávání zvukových záznamů. Velikost displeje je 2,6" s velmi nízkým rozlišením 114 960 obrazových bodů.

Předpokládaná cena fotoaparátu by měla být méně než 5 000 Kč, na trhu se digitál objeví v průběhu dubna.

Určitě si přečtěte

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

Malé kompaktní fotoaparáty jsou vhodné i pro pokročilé fotografy. Nabízejí výbornou obrazovou kvalitu a maximální kontrolu nad procesem fotografování. Současně jsou vždy po ruce.

40 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
Technika
Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

36 Petr Březina

Petr Březina
Technika