Capture One přidává zdarma zásadní funkce a nabízí speciální verzi editoru pro Nikon

Capture One přidává zdarma zásadní funkce a nabízí speciální verzi editoru pro Nikon

​Společnost Capture One zveřejnila dlouho očekávanou aktualizaci svého fotoeditoru a současně představila variantu programu určenou speciálně pro výstup z fotoaparátů značky Nikon.

Update stávající aplikace Capture One 20 je dostupný zdarma a přináší inovované klonovací a retušovací nástroje, které mají zvýšit efektivitu a komplexnost programu. Při použití zmíněných nástrojů se automaticky vytvoří nová vrstva, v níž lze vytvářet libovolné množství polohovatelných oblastí úprav.

Vylepšena byla též funkce náhledu před a po editaci tak, aby sledování úprav a porovnávání verzí bylo co nejpřehlednější a nejsnazší. Nástroj Befor&After se nachází na horní liště a náhled, včetně zoomování, lze aktivovat současně na několik snímků.

Aktualizace nabízí také propracovanější import katalogu z Lightroomu. Program nově umí naplánovat import katalogu z odpojených úložišť – přenos se automaticky aktivuje okamžitě po jejich připojení. Katalog lze importovat včetně některých nastavení a se zachovanou strukturou.

Speciální verze pro Nikon je určena uživatelům, kteří nepotřebují podporu pro fotoaparáty více značek. Doplňuje tak již existující varianty pro Sony a Fujifilm. Profily pro podporované fotoaparáty Nikonu vyvinul speciálně za pomocí rozsáhlého testování pro Capture One tým dánských softwarových odborníků.

Jak již bylo řečeno, aktualizace je pro stávající zákazníky zdarma. Roční předplatné stojí 220 eur, doživotní licence pro nové uživatele pak 349 eur. Za Capture One pro Nikon zaplatíte, tak jako u ostatních „značkových“ verzí, 109 eur ročně, za doživotní licence pak 149 eur.

Určitě si přečtěte

Články odjinud