Canon zveřejnil placenou aktualizaci firmwaru pro tvorbu fázové animace

13. května 2020
TWEET SDÍLET

Americká pobočka společnosti Canon představila placenou aktualizaci pro firmware bezzrcadlovek EOS R. Update obsahuje několik nástrojů, které usnadní profesionálním natáčení fázových animací, zvláště je-li současně používána aplikace Dragonframe.

Klepněte pro větší obrázek

Jak již bylo řečeno, nový firmware počítá s natáčením fázových animací s pomocí programu Dragonframe a propojením fotoaparátu a počítače přes USB kabel. Zásadním vylepšením je zvětšení rozlišení živého náhledu ze standardních 960 × 640 na 1920 × 1280 pixelů, což je více, než výstupní rozlišení live view aparátů konkurenčních značek, např. Nikon Z a Sony A7R IV zvládají 1024 × 680 px. Detailnější náhled usnadní jak komponování obrazu, tak přesné zaostření. Akurátnímu ostření napomůže také možnost zobrazit si na monitoru počítače focus peaking.

Klepněte pro větší obrázek

Aktualizace má však své nevýhody – nepodporuje výstup přes HDMI a nastavení rychlosti zobrazování. Stejně tak za jistých okolností nefunguje na displeji a v hledáčku funkce focus peaking, a to v těchto případech: při použití objektivu EF-S, v režimu vícenásobné expozice, při nastavení formátu/ořezu obrazu jiném než [FULL], při zvětšení náhledu obrazu během focení.

Aktualizace stojí 100 USD a musí ji provést v servisním centru, která se však nacházejí pouze v USA. Zájemci však mohou investovat též do nového stroje s předinstalovaným firmwarem.

Témata článku: Fotografický software, Canon, Firmware