Canon uvádí filmovou kameru v těle fotoaparátu. EOS C70 využívá výhod bajonetu RF

28. září 2020
TWEET SDÍLET

​Společnost Canon využívá zkušeností s vývojem digitálních kamer a představuje novou řadu kompaktních přístrojů se vzhledem bezzrcadlovek, bajonetem RF a vlastnostmi profesionálních videokamer. Současně přichází s adaptérem EF-EOS R 0,71×, který umožní používat s novinkou všechny objektivy s bajonetem EF, a televizním objektivem CJ20ex5B s 20násobným zoomem.

Klepněte pro větší obrázek

Canon EOS C70 je postaven kolem snímače Super 35 s rozlišením 9,6 Mpx (4 206 × 2 280 px), který je ideální pro natáčení 4K videa. Podle použitého obrazového profilu nabídne snímač dynamický rozsah až 16 EV. Senzor využívá technologie Dual Gain Output s dvojím typem čtení pixelů – jeden dbá na zachování sytosti barev a zamezuje přepalům, druhý potlačuje šum ve stínech. Obraz je stabilizovaný pouze digitálně, kamera však umí současně využít optické stabilizace v připojených objektivech.

Kamera dokáže natáčet video o rozlišení 4 K s různou snímkovou frekvencí. S rozšířeným dynamickým rozsahem (16 EV) je dostupný záznam DCI 4K při 60 sn./s a vysokorychlostní 2K při 120 sn./s.  Podporovány jsou však i vyšší frekvence: 4K při 120 sn./s a 2K při 180 sn./s. Video s 4:2:2 kompresí a 10bitovou barevnou hloubkou se ukládá do firemního formátu XF-AVC nebo do MP4 (H.265).

Podporovány jsou profily Canon Log2 a Log3, standard HLG (Hybrid Log-Gamma) a také import vlastních tabulek LUT. V těle fotoaparátu se nachází ND filtr, umožňující prodloužení expozice až o 10 expozičních kroků. Od fotoaparátů Canonu si novinka vypůjčila systém automatického ostření postavený na systému duálních pixelů, poslední inteligentní algoritmy sledování objektu, a mimo jiné možnost natáčení videa na výšku.

Design kamery je postaven na vzhledu řady EOS R. Kompaktního provedení bylo možné, dle slov výrobce, dosáhnout díky velkému bajonetu RF. I přes (na tuto kategorii) malé rozměry (160 × 130 × 116 mm) se na těle nachází velký počet ovládacích prvků, přičemž 13 tlačítek lze uživatelsky nastavit. Některé z ovladačů jsou zabudovány do zadní stěny pod výklopný dotykový 3,5" displej s rozlišením 2 760 000 bodů.

Současně s kamerou představil Canon upevňovací adaptér EF-EOS R 0,71×. Při použití s novou kamerou zůstává zachován zorný úhel objektivu EF a zároveň se zvyšuje propustnost světla o 1 EV. Adaptér plně podporuje všechny funkce kamery, dostupný bude od prosince za 599 USD.

Na těle Canonu EOS C70 najdeme dva vstupy pro audio příslušenství, výstup na sluchátka, konektor HDMI, vstup pro mikrofon, USB port, vstup pro dálkové ovládání a systémovou patici. Bezdrátovou komunikaci lze realizovat přes Wi-Fi a Bluetooth, nechybí ani modul GPS.

V těle kamery se nachází komorový ventilační systém, který brání proudění vzduchu přímo na elektronické komponenty a současně zabraňuje vniknutí vody nebo prachu na elektroniku. Data se ukládají na dvojici paměťových karet typu SD/SDHC (včetně UHS-II). O napájení se stará akumulátor BP-A30 s výdrží 175 min (Super35 4K/50p). Canon EOS C70 se začne prodávat v listopadu za 5499 USD.

Témata článku: Technika, Canon, Video, Příslušenství, Bezzrcadlovky

Určitě si přečtěte

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s vyměnitelným objektivem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

92 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
Zrcadlovky
Fotografie týdne: když je všechno vzhůru nohama

Fotografie týdne: když je všechno vzhůru nohama

4 Michal Černý

Michal Černý
Fotografie týdne
Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

36 Petr Březina

Petr Březina
Technika
Panasonic Lumix S5, kompaktní hybridní fullframe fotoaparát je tu!

Panasonic Lumix S5, kompaktní hybridní fullframe fotoaparát je tu!

11 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
Panasonic