Canon si patentoval tři ultraširokáče pro bajonet RF a Nikon bude rozšiřovat nabídku Z objektivů

30. března 2021
TWEET SDÍLET

Jeden z posledních podaných patentů společnosti Canon odhalil zajímavé informace. A sice vývoj hned tří objektivů určených pro bajonet RF. Konkrétně se jedná o trojici objektivů se světelností F2,8, které mají ohnisko 12, 14 a 20 mm – tedy vesměs nebývalé širokoúhlé objektivy.

Obvykle jsou podobné patenty pouhým výkřikem do tmy s nejasnou budoucností – tedy patentované produkty se mohou na trhu objevit v průběhu několika měsíců či let anebo také vůbec.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Nákres konstrukce objektivů 12, 14 a 20 mm

V tomto případě je však pravděpodobné, že se objektivů dočkáme celkem brzy, mezi objektivy s bajonetem EF má totiž Canon dvojici 14 mm F2,8 a 20 mm F2,8 v nabídce, je tedy logické, že chce shodnými ohnisky zasklít i novější bajonet RF.

Nové objektivy Nikkor Z v roce 2022

Informací o tom, že se společnosti Nikon po finanční stránce příliš nedaří je dnes již plný web. Problémy s dodávkami dílů pro výrobu bezzrcadlovek, jejich zdržení a v neposlední řadě také snižování nákladů společnosti nedávají zákazníkům příliš velkou jistotou budoucího vývoje.

Čas od času se proto objeví rozhovor se zástupcem Nikonu, který předá několik stěžejních informací zákaznické komunitě. Tentokrát to byl Muneaki Tokunari, který v nedávném rozhovoru zmínil plánované rozšiřování nabídky objektivů s bajonetem Z.

Klepněte pro větší obrázek

Podle jeho vyjádření by měla být do března roku 2022 rozšířena nabídka originálních skel se Z bajonetem na 30 kousků. Aktuálně dostupná roadmapa objektivů Nikon Z ukazuje celkem 27 skel, takže přibydou další tři kusy, k nimž zatím nikdo podrobnosti nezná.

Témata článku: Technika, Objektivy, Canon, Nikon, Digitální fotoaparáty Nikon na Heureka.cz