Canon si patentoval chytrou selfie tyč, která automaticky upraví kompozici

6. listopadu 2022
TWEET SDÍLET

Společnost Canon podala skutečně zajímavý patent kombinující hit doby minulé s příslibem budoucnosti. Éra selfie tyčí je již pryč, ale pokud jí přidáte chytré funkce, může toto příslušenství ukázat ještě svůj další potenciál.

Patent společnosti Canon ukazuje selfie tyč, která je vybavena uchyceným fotoaparátem a automaticky řídí ohniskovou vzdálenost, stejně jako délku a úhel samotné tyče. Celý koncept je popsán jako „zobrazovací zařízení schopné upravovat kompozici v reálném čase při pořizování selfie“.

Selfie tyč dokáže rozpoznat fotografovaný objekt a automaticky se vysunout, zasunout a upravit úhel záběru. Měli byste si moci i vybrat, zda chcete, aby byla kompozice plně automatická, nebo ji chcete mít možnost nějak ovládat sami. Celé to trochu připomíná blesk Canonu 470EX-AI s hlavou pro ovládání pohybu. Pokud se však toto začne skutečně vyrábět, může se jednat o užitečný nástroj zejména pro vlogování. Hádáme ale, že se jedná opravdu jen o ten patent, který své realizace nikdy nedojde.

Via diyphotography.net

Témata článku: Canon, Selfie, Selfie tyče na Heureka.cz