Canon představil nový firmware a přidal nové funkce do EOS 7D

3. července 2012

Canon představil nový firmware pro digitální zrcadlovku EOS 7D a odhalil řadu nových funkcí pro nadšence, kteří chtějí posunout hranice fotografování. Firmware, který staví na vysoké rychlosti, pokročilém ovládání a všestrannosti fotoaparátu, nabízí fotografům spoustu nových výhod, mezi které patří vyšší rychlost snímání ve formátu RAW, editační funkce přímo ve fotoaparátu, uživatelem definované Auto ISO a podpora nejnovějšího GPS přijímače Canon GP-E2.

EOS 7D byl uveden na trh v roce 2009 a byl pečlivě vyroben s ohledem na potřeby fotografů. Nabízí kombinaci vynikající kvality obrazu a výjimečné všestrannosti. I dnes je stále pokládán za jeden z nejlepších APS-C fotoaparátů na trhu. Při vývoji nového firmwaru postupoval Canon podobně, využil poznatků uživatelů EOS 7D, aby fotoaparát modernizoval a vylepšil tak jeho výkon, rozšířil možnosti focení a kreativních funkcí.

Vylepšený RAW výkon

EOS 7D disponuje APS-C CMOS snímačem s rozlišením 18 MPx, dvojicí procesorů DIGIC 4, rozsahem citlivosti ISO až 12 800 a umožňuje souvislé fotografování rychlostí až 8 snímků za vteřinu. Nový firmware využívá výkonný algoritmus pro správu paměti, který je použitý například v řadě Canon EOS-1. Fotografové si nyní mohou vychutnat lepší flexibilitu při souvislém fotografování, jelikož maximální vyrovnávací paměť byla rozšířena na 25 RAW nebo 130 JPG souborů. Zachycení správných okamžiků s mimořádnými detaily je výsledkem kombinace vysokého rozlišení 18 MPx a 14 bitového obrazového procesoru.

Úprava a třídění snímků ve fotoaparátu

Nové editační funkce umožňuje začít poprodukční práce už ve fotoaparátu, díky čemuž má fotograf větší kontrolu nad podobou snímku. Je možné upravovat soubory RAW a opravit tak například periferní osvětlení, zkreslení či chromatickou aberaci. Ihned po focení je možné upravit vyvážení bílé, ostrost, styl snímku a další parametry. Upravená verze je pak uložena v novém JPEG souboru, jehož velikost lze upravovat bez použití PC nebo Maca.

Fotografové nyní mohou snadno třídit velké množství fotografií už na cestě z focení. Třídicí data jsou uložena v metadatech každého souboru a lze je číst řadou různých editačních aplikací, jako jsou Canon Digital Photo Professional nebo Apple Apeture, Adobe Lightroom a Bridge.

Extra kontrola fotografií a videí

Nový firmware poskytuje rozšířenou všestrannost u focení i natáčení videí. Nově přidaná kontrola Auto ISO umožňuje fotografům omezit maximální citlivost ISO na jakoukoliv úroveň nativního ISO 400 – 6 400. Nabízí větší kontrolu nad expozicí, díky které fotografové mohou přizpůsobit maximální automatickou citlivost ISO, tak aby jim vyhovovala, nebo nastavit parametry na různé situace odpovídající kreativním cílům.

Vylepšená audio funkce ve video režimu nabízí začínajícím kameramanům větší kontrolu během natáčení. Uživatelé mohou doplnit Full HD (1920x1080p) videa 16 bitovým digitálním stereo zvukem, který je samplován v kvalitě televizního vysílání 48KHz. Nové manuální ovládání zvuku umožňuje nastavit 64 úrovní hlasitosti. Digitální filtr větru současně snižuje hluk způsobený pohybem větru kolem mikrofonu a zajišťuje jasný a čistý zvuk bez periferního rušení.

Zaznamenejte své cesty s GPS funkcí

Firmware v2 podporuje nejnovější GPS receiver GP-E2 a umožňuje přidat do fotografií informace o geografické poloze. GP-E2 je bezpečně připevněn do sáněk pro blesk a připojen k fotoaparátu pomocí kabelu, takže je pro fotografy s EOS 7D jednoduché pořídit k fotografiím geografické informace, jako jsou údaje o zeměpisné délce, šířce, nadmořské výšce a směru, při kterém byla fotografie pořízena. Tyto informace jsou doplněny do souboru fotografie EXIF*. GPS Logger zaznamenává pohyb stahováním GPS dat v pravidelných intervalech a je kompatibilní s Google Maps, což umožňuje snadné prohlížení zaznamenané trasy v bezplatném softwaru Canon Map Utility.

Firmware v2 bude k dispozici od srpna 2012.

Canon EOS 7D firmware v2 – hlavní charakteristika:

 • Vylepšená rychlost snímání ve formátu RAW (až 25 snímků)
 • Úpravy RAW snímků ve fotoaparátu
 • Třídění fotografií ve fotoaparátu
 • Uměna velikosti JPEG snímků ve fotoaparátu
 • Maximální nastavení Auto ISO (ISO 400-6400)
 • Manuální nastavení hlasitosti při natáčení videa
 • GPS kompatibilita
 • Úprava názvů souborů
 • Nastavení časových zón
 • Rychlé posouvání a zvětšování fotografií
 • Rychlé ovládání na obrazovce během přehrávání videa

Canon EOS 7D– hlavní charakteristika:

 • 18 MPx APS-C CMOS snímač
 • Rychlost snímání až 8 snímků za vteřinu
 • Rozsah ISO až 12800
 • Přibližně 100% hledáček
 • AF systém s 19 body křížového typu
 • Systém měření iFCL
 • Dvojice procesorů DIGIC 4
 • Nahrávání Full HD videí
 • Integrovaný Speedlite Transmitter
 • 3” LCD displej Clear View II
 • Tělo z hořčíkové slitiny s ochranou proti přírodním vlivům

* GPS údaje mohou být přidány pouze k fotografiím

Témata článku: Tiskové zprávy


Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Jak zvýšit herní výkon ve Windows 11? Vypněte tyhle funkce, radí Microsoft

Jak zvýšit herní výkon ve Windows 11? Vypněte tyhle funkce, radí Microsoft

**Windows 11 na některých počítačích aktivují bezpečnostní funkci Integrita paměti. **Virtualizační funkce ale negativně ovlivňují herní výkon. **Pokud některé funkce vypnete, můžete tím herní výkon posílit.

Petr Urban
Windows 11Microsoft
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
Velký srovnávací test chytrých telefonů do 7 000 Kč. Slušná cena, kde už můžete chtít něco navíc

Velký srovnávací test chytrých telefonů do 7 000 Kč. Slušná cena, kde už můžete chtít něco navíc

Vybrali jsme sedm telefonů s cenou do 7 000 Kč. Jelikož tvoří nižší střední třídu, už od nich lze mít nějaká očekávání. Dají se také chápat jako telefony pro studenty, kteří mohou mít hluboko do kapsy, ale potřebují schopného digitálního parťáka.

Jakub Michlovský
Srovnávací testSmartphone
Displejová divize Samsungu si upevní první pozici. Dodá většinu panelů pro aktuální řadu iPhone 14

Displejová divize Samsungu si upevní první pozici. Dodá většinu panelů pro aktuální řadu iPhone 14

** Nebýt Samsungu, Apple by měl asi velký problém s displeji ** Ty od Samsungu jsou v sedmi z deseti prodaných iPhonů 14 ** Zbytek dodávek obstarává LG a čínské BOE

Martin Chroust
OLEDiPhone
Vybrali jsme 20 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Ty nejlevnější začínají už na tisícovce

Vybrali jsme 20 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Ty nejlevnější začínají už na tisícovce

** Chytré hodiny a náramky jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí ** Na výběr jsou náramky, sporttestery a komplexní chytré hodinky

Martin Chroust
Chytré náramkyChytré hodinky