Canon představil kompaktní videokamery Cinema EOS

18. dubna 2014

Značka Canon rozšiřuje svoji řadu profesionálních videokamer o dva nové modely. Kompaktní videokamery XF205 a XF200 přinášejí nové výkonné funkce, profesionální vlastnosti a vysokou obrazovou kvalitu pro široké spektrum kameramanů.

Nové videokamery navazují na velmi úspěšné modely XF105 a XF100 a společnost Canon při jejich vývoji využila zkušenosti profesionálních kameramanů, kteří pracují v různorodých podmínkách. Obě novinky, které jsou plnohodnotným rozšířením řady XF, nabízejí ještě větší tvůrčí flexibilitu a svobodu při natáčení, prohlížení i distribuci záběrů. Práci kameramanům usnadní nejen pokročilý video systém Canon HD, ale i celá řada nahrávacích režimů, bezdrátová konektivita a ergonomická konstrukce.

Univerzálnost především

Inženýři společnosti Canon navrhli nové videokamery tak, aby umožnili uživateli dosáhnout výsledků, které byly s kompaktními videokamerami dosud nemyslitelné. Spojení vynikající kvality obrazu s novými profesionálními vlastnostmi přináší kameramanům flexibilitu, díky níž mohou svoji práci posunout na vyšší úroveň.

Klepněte pro větší obrázek 
model XF200

Obě videokamery dostaly do vínku řadu významných vylepšení.Základem nových modelů je video systém Canon HD. Canon XF205 i XF200 se mohou pochlubit širokoúhlým HD objektivem s ohniskovou vzdáleností 26,8 mm a s dvakrát větším optickým zoomem, který tak nabízí až 20násobné přiblížení. Oba modely také využívají nejnovější snímač HD CMOS PRO a výkonný obrazový procesor DIGIC DV 4.

Všechny tyto vlastnosti umožňují v kombinaci se záznamem ve formátu MPEG s přenosovou rychlostí 50 Mb/s a barevným vzorkováním 4:2:2 vytvářet videa v kvalitě vhodné pro televizní vysílání. Na kvalitě výstupů, které jsou vynikající i při špatných světlených podmínkách, se významně podílí vysoká citlivost a široký dynamický rozsah snímače.

Optimalizované pro profesionály, ale dostupné všem

Nové modely XF205 a XF200 podporují nové různorodé požadavky kameramanů i nahrávání v různých formátech současně. Během natáčení můžete ukládat současně MXF soubory se záznamem ve vysokém rozlišení na paměťové karty CF spolu se soubory MP4 (v rozlišení HD nebo nižším) na karty SD.Tyto možnosti užitečné v případě záběrů, které jsou určené jak pro vysílání, tak i pro šíření prostřednictvím internetových kanálů.

Konstrukce obou videokamer je optimalizovaná pro zcela intuitivní manipulaci. Nové otočné držadlo umožňuje větší kontrolu nad kamerou i lepší stabilitu uchopení a během dlouhého natáčení snižuje namáhání rukou. Práce s videokamerou je tak mnohem pohodlnější. Tři individuální řídící kroužky objektivu pro nastavení zoomu, zaostření a clony umožňují ovládání, které ocení zejména zkušení kameramani – díky kroužkům mohou mnohem rychleji reagovat na změny během natáčení v rychle se měnících podmínkách.

Ve srovnání s předchozími modely je podstatně jednodušší i kompozice a sledování záběrů. Uživatelé mají k dispozici optimalizovaný hledáček s rozlišením 1,23 miliónů bodů, který výrazně zvyšuje přesnost kontroly zaostření. Vylepšený displej OLED s úhlopříčkou 8,77 cm (3,5 palce) navíc nabízí vyšší kontrast, živější podání barev a rychlejší odezvu. Všechna tato vylepšení ulehčují kameramanům práci, zejména pak v jasném světle.

Klepněte pro větší obrázek 
model XF205

Modely XF205 a XF200 jsou ideální zařízení také pro méně zkušené kameramany. Nové videokamery totiž nabízejí nejen kontrolu a preciznost, kterou očekávají profesionální uživatelé, ale také intuitivní rozložení ovládacích prvků, plně automatické nahrávání a různé asistenční funkce včetně detekce obličeje. Díky těmto funkcím mohou opravdu skvělé záběry pořizovat i amatéři.

Profesionální zvuk a konektivita

Použití v televizním vysílání podporuje i vylepšený záznam zvuku, který zajišťuje profesionální kvalitu výstupů. Oba nové modely podporují 4kanálový lineární záznam zvuku PCM, a to prostřednictvím dvou XLR vstupů, které umožňují připojení profesionálních mikrofonů. Uživatelé mají navíc k dispozici i vestavěné stereofonní mikrofony a 3,5 mm zdířku pro další mikrofon. Audio výbava je tak u nových kamer opravdu bohatá.

Každý z nových modelů disponuje jak Wi-Fi, tak i klasickou kabelovou LAN konektivitou. Široké možnosti konektivity umožňují videokamery bezdrátově i přímo připojit k celé řadě zařízení, jako jsou chytré telefony, tablety a přenosné počítače. Bezdrátové připojení zvyšuje tvůrčí svobodu, a to díky možnosti vzdáleného ovládání a vzdáleného prohlížení záběrů. Podpora protokolu FTP umožňuje přenášet soubory se záznamem, aniž byste museli instalovat jakýkoli speciální software. K dispozici je i nová funkce CameraAccess, která ve spojení s Wi-Fi konektivitou umožňuje živý přenos méně kvalitního obrazu do dalších zařízení. Výrazně tak lze zvýšit rychlost, kterou sdílíte například zpravodajský obsah včetně bleskových informací o aktuálních událostech.

Videokamera Canon XF205 dále rozšiřuje možnosti konektivity podporou připojení vybraných zařízení 3G-SDI/HD-SDI a synchronizace s externími zdroji a vstupu a výstupu časového kódu. Model XF205 tak můžete využívat i při snímání více kamerami a snadno integrovat s dalším záznamovým vybavením.

“Nové modely XF205 a XF200 jsou ve vývoji naší řady profesionálních videokamer XF přirozeným evolučním krokem, který přináší nové funkce a zdokonaluje kvalitu obrazového i zvukového výstupu,“ říká Miloš Bejblík, Marketingový ředitel Canon CZ. „Od uvedení této řady se naše videokamery dočkaly širokého přijetí ze strany různorodých uživatelů, a jsme proto rádi, že jim s novými modely můžeme nabídnout ještě více tvůrčí svobody, a to v míře, kterou dosud v oblasti kompaktních videokamer k dispozici neměli.“

Dostupnost

Nové modely Canon XF205 a XF200 budou představeny na veletrhu NAB 2014 a v prodeji budou od poloviny července 2014.

Témata článku: Tiskové zprávy


Nejošklivější telefony všech dob aneb když dáte designérům volnou ruku, skončí to fiaskem

Nejošklivější telefony všech dob aneb když dáte designérům volnou ruku, skončí to fiaskem

** Obludky, příšerky, monstra a paskvily mobilního světa ** Když dáte designérům volnou ruku, vrátí se to jako bumerang ** Zavzpomínejte s námi na nejošklivější telefony všech dob

Martin ChroustFilip Kůžel
TelefonyHistorieKuriozita
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Google vdechne starým brýlím Glass Enterprise 2 nový život. Jen díky tomu, že je propojí s nejnovějšími Pixely

Google vdechne starým brýlím Glass Enterprise 2 nový život. Jen díky tomu, že je propojí s nejnovějšími Pixely

** Od první generace Google Glass uplynulo už 10 let ** Druhá generace pro firmy je s námi tři roky ** Jaký smysl má nově uvedená párovací aplikace pro brýle a Pixely?

Martin Chroust
Chytré brýleMobilní aplikace
Dávné megatsunami na Marsu zřejmě způsobila „chicxulubská“ planetka

Dávné megatsunami na Marsu zřejmě způsobila „chicxulubská“ planetka

** pPodle jedná hypotézy byla podstatná část povrchu Marsu tvarována dávnou megatsunami ** . Za původce této globální katastrofy byl považován dopad planety či jádra komety ** Vědci nyní vystopovali impaktní kráter, který podle nich těsně souvisí se zmíněnou megatsunami

Stanislav Mihulka
KatastrofyMars
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Vypadá jako iPhone 14 Pro Max, ale zdání klame. Čínská kopie však stojí jen dvacetinu toho, co originál

Vypadá jako iPhone 14 Pro Max, ale zdání klame. Čínská kopie však stojí jen dvacetinu toho, co originál

** Kopii iPhonu 14 Pro Max dnes pořídíte o 90% levněji, než originál ** Krabička je stejná, telefon má samozřejmě jiný hardware i výkon ** I přesto máte pocit, že držíte skutečný iPhone

Martin Chroust
ČínaKopie
Jak fotí Huawei Mate 50 Pro. Ani jeden z nejlepších fotomobilů se nevyhnul pár přešlapům

Jak fotí Huawei Mate 50 Pro. Ani jeden z nejlepších fotomobilů se nevyhnul pár přešlapům

** Huawei Mate 50 Pro je podle Dxomarku nejlepší současný fotomobil ** Za slunného dne vykouzlí nádherné ostré snímky ** Trpí na šum, špatné vyvážení bílé nebo odlesky v protisvětle

Jan Pánek
Jak fotíFotomobilyFocení mobilem
Test chytrého routeru Synology WRX560. Když vám chybí funkce, tak je prostě doinstalujte

Test chytrého routeru Synology WRX560. Když vám chybí funkce, tak je prostě doinstalujte

Synology nevyrábí routery jako na běžícím pásu. Když už se do toho ale pustí, stojí to za to.

Jiří Kuruc
SynologyRouterTesty