Canon představí na veletrhu IBC 2012 svou doposud nejsilnější produktovou řadu

18. července 2012

Společnost Canon se začátkem září představí v Amsterodamu na mezinárodním veletrhu IBC 2012, který je tradičně jednou z největších událostí v oblasti rozhlasového a televizního vysílání. Návštěvníci se mohou těšit na špičková Full HD a 4K řešení Canon a především na komplexní představení revolučního systému Cinema EOS.

Canon bude mít na IBC 2012 svůj doposud vůbec největší stánek, který nabídne odborným návštěvníkům skvělé zázemí. Na stánku budou probíhat přednášky a všechny produkty si také bude možné vyzkoušet. Jedná se o jedinečnou příležitost vidět řadu profesionálních produktů Canon, včetně celého systému Cinema EOS, který obsahuje špičkové produkty pro televizní vysílání, filmové objektivy a 4K displeje.

„Od minulého ročníku se náš systém rozrostl o další novinky z oblasti profesionálního videa a televizního vysílání a IBC je ideálním místem, kde tato řešení představit odborníkům,” říká Kieran Magee, marketingový ředitel, divize Professional Imaging společnosti Canon Europe. “Nový systém Cinema EOS obsahuje špičkové objektivy a profesionální videokamery řady X a nabízí uživatelům ještě více kreativity a flexibility než kdykoli dříve. Těšíme se, až tyto produkty představíme návštěvníkům veletrhu.”

Na IBC 2012 bude v Evropě poprvé k vidění kompletní systém Cinema EOS, který byl poprvé představen na konci roku 2011 v Hollywoodu. Canon při vývoji systému Cinema EOS využil své odborné znalostí z oblasti videa, objektivů, televizního vysílání a DSLR a nabízí ještě více kreativity a jednoduché workflow pro televizní kameramany i filmaře. K vidění bude EOS C300 a 2 nové 4K modely - EOS C500 a digitální zrcadlovka EOS-1D C. Současně budé představena i řada objektivů, včetně filmových a kompaktních zoom objektivů.

V sobotu 8. září proběhne v rámci IBC Big Screen Experience prezentace společnosti Canon, která odhalí možnosti nových produktů. Promítány budou v plném 4K rozlišení dva krátké filmy, Muž a zvíře (natočeno na EOS C500) a Lístek (natočeno na EOS-1D C), které byly natočeny u příležitosti uvedení obou produktů na trh. Návštěvníci budou moci shlédnout snímky ve 4K díky unikátním 4K displejům Canon. Displeje s vysokým rozlišením byly představeny již v rámci NAB 2012.

Velká část stánku Canon bude věnována profesionálním objektivů, které těží z více jak 50leté unikátní zkušenosti s vývojem televizní optiky. Návštěvníci si vyzkouší, jak je správně využít ve studiu i v terénu. K dispozici budou i HJ17ex6.2B, DIGISUPER 80 a 76 Box Lenses a síťové kamery XU-80. Zároveň odborníci představí možnosti profesionálních kompaktních fotoaparátů řady X a digitálních zrcadlovek, včetně EOS-1D X a EOS 5D Mark III.

Stánek společnosti Canon bude v hale 11.D55.

Témata článku: Tiskové zprávy


10 filmů o fotografii, které byste měli vidět

10 filmů o fotografii, které byste měli vidět

Filmy, ve kterých hraje důležitou roli fotografie či fotograf vznikají už dlouhá desetiletí. Existuje však více filmů, než jen legendární Zvětšenina, kamery natáčí dál a v hlavách filmařů se rodí nové neotřelé příběhy…

Petr Březina
Kultura
Co prohlásili slavní fotografové o svém řemesle

Co prohlásili slavní fotografové o svém řemesle

Podívejte se s námi na citáty slavných fotografů, které vám mohou pomoci nalézt cestu k lepším fotografiím. Většinou v sobě totiž obsahují i skrytá doporučení, jak k fotografování přistupovat.

Lenka Dostálová
Fotografové
6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

Helena Vyplelová
Fotografický software
Ohnisková vzdálenost v 8 otázkách

Ohnisková vzdálenost v 8 otázkách

Různé objektivy nám ukazují svět v různé podobě, některé z něj zachytí větší část, některé zase menší část. Fotografové většinou pracují s konkrétním ohniskem, protože zobrazuje svět trošku jinak.

Petr Březina
Technika
6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

časopis Computer
Fotografický softwareFotoškola
5 tipů pro snadné a efektivní čištění objektivů

5 tipů pro snadné a efektivní čištění objektivů

Moderní objektivy jsou jemná optická zařízení, kterým je třeba věnovat patřičnou péči. Hromadění nečistot může vést k problémům, které vyřeší pouze odborný servis. Jak takovým situacím předcházet?

Helena Vyplelová
Technika
Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s plnoformátovým snímačem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

Petr Březina
Full-frame
Na dobrodružnou cestu jen s mobilem

Na dobrodružnou cestu jen s mobilem

Tomáš Slavíček
Fotomobily
7 legendárních filmových kompaktů, které musíte vyzkoušet

7 legendárních filmových kompaktů, které musíte vyzkoušet

Pokukujete po analogovém přístroji, s nímž byste si mohli vyzkoušet fotografování na film? Nebo si chcete vytvořit malou analogovou sbírku? Snadno ovladatelné kinofilmové kompakty vám mohou otevřít cestu do hlubin analogové fotografie.

Helena Vyplelová
Technika