Canon PowerShot Zoom míří nejen na český trh

14. října 2020
TWEET SDÍLET

Není tomu tak dlouho, co internetem prolétla informace o spuštění crowdfundingové kampaně v rámci japonské platformy Makuake, což je obdoba známého Kickstarteru nebo Indiegogo.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Dnes společnost Canon oficiálně představila fotodalekohled PowerShot Zoom, včetně ceny pro český trh, která je 8 790 Kč, začátek prodeje digitálu je v listopadu. Ve srovnání se specifikacemi aparátu v rámci zmíněné kampaně se nic nezměnilo, pojďme si tedy v rychlosti přiblížit, co vlastně PowerShot Zoom je.

V zásadě se jedná o monokulární digitální dalekohled s možností přiblížení v nemalém rozsahu. Osazený objektiv pracuje s krokovým zoomem v rozsahu 100 až 400 mm (ekvivalentě), který je možné rozšířit o digitální variantu přiblížení až na 800 mm.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Světelnost objektivu je proměnlivá od F5,6 (100 mm)  do F6,3 (400 mm) jiné hodnoty clony ani ohnisek zde nenajdete. Je to dáno celkovou koncepcí, kdy má zařízení sloužit primárně jako kapesní dalekohled s možností záznamu fotografií nebo videa, v případě potřeby. Ostatně napovídají tomu i rozměry a hmotnost – při 145 gramech je velikost aparátu 33 × 51 × 103 mm.

Snímač je opravdu malý (1/3") a nabídne rozlišení 12 Mpx pro statické snímky (data ukládá pouze v JPEGu) nebo Full HD při 30 sn/s, a to při citlivosti v rozsahu ISO 100–3200. Ostřit zvládne digitál od 1 m (100 mm ohnisko), respektive 4,5 m (400 mm) a k dispozici je i možnost sledování objektu s detekcí tváře.

Snímky se ukládají na microSD kartu nebo je možné díky vestavěnému Bluetooth a WI-Fi rozhraní přenášet obrázky přímo do mobilního zařízení. Vestavěná baterie (800mAh) se nabíjí prostřednictvím USB-C konektoru a měla by vydržet až 70 minut v režimu dalekohledu nebo pořízení cca 150 snímků. Maximální délka jednoho videa je 10 min. Bohužel chybí odolnost vůči povětrnostním vlivům.

Témata článku: Fotoaparáty, Technika, Canon, Kompaktní fotoaparáty


Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

Petr Březina
Fotomobily
Vyšlo podzimní ZPS X 2021: Až 6× rychlejší a s podporou nového formátu AVIF

Vyšlo podzimní ZPS X 2021: Až 6× rychlejší a s podporou nového formátu AVIF

Jakub Čížek
Zoner Photo StudioFotografický software
Fotografie měsíce: Sušáky

Fotografie měsíce: Sušáky

Společným jmenovatelem většiny vybraných snímků je netradiční pohled na fotografii. Autoři a autorky ukazují, že dokumentaristika nemusí být jedinou rovinou fotografování.

Michal Černý
Fotografie týdne