Canon PowerShot A3000 IS a A3100 IS

Dva nové digitální kopakty uvedl Canon. PowerShot A3100 IS a PowerShot A3000 IS jsou malé lehké fotoapráty, A3100 IS je vybaven snímacím senzorem s rozlišením 12,1 megapixelů, zatímco levnější A3000 IS senzorem s rozlišením 10,0 megapixelů. LCD displej s vysokým rozlišením má úhlopříčkou 6,7 cm (2.7”), pořízení kvalitních fotografií zjednodušší plně automatický režim Smart Auto s technologií detekce scény, která rozpoznává 18 různých scén a podle toho automaticky provádí optimální nastavení parametrů snímání. Zajímavostí je nový režim Low Light (Nízké osvětlení), který umožňuje pořízení kvalitních snímků v rozlišení 2,0 magapixelů i v horších světelných podmínkách.

Oba modely jsou jako první z řady PowerShot A napájeny lithiumiontovými akumulátory, které jsou lehké, dobře přenosné a lze je dobíjet dle potřeby. Oba fotoaparáty také podporují paměťové karty SDHC a SDXC. PowerShot A3100 IS bude v České republice dostupný od začátku února 2010 a PowerShot A3000 IS od konce ledna.

PowerShot A3000 IS FRT.jpg PowerShot A3100 IS BLUE FRT.jpgPowerShot A3100 IS RED FRT.jpg PowerShot A3100 IS SILVER FRT.jpg
 

Specifikace

SNÍMACÍ SENZOR
TypCCD typu 1/2.3
Efektivní pixelyPřibl. 12,1 Mpix
Typ barevného filtru Primární barvy
OBRAZOVÝ PROCESOR
TypProcesor DIGIC III s technologií iSAPS
OBJEKTIV
Ohnisková vzdálenost6,2–24,8 mm (ekvivalent 35 mm kinofilmu: 35–140 mm)
ZoomOptický 4x, digitální přibl. 4x [2] (s digitálním telekonvertorem přibl. 1,5x nebo 2,0x tzv. Safety Zoom (Bezpečný zoom) [1])[2]. V kombinaci přibl. 16x
Základní clonové číslof/2,7–f/5,6
Konstrukce objektivu7 členů v 5 skupinách
2 jednostranné asférické členy
Stabilizace obrazuAno (typ s posunem čoček), přibl. 3 pozice
ZAOSTŘOVÁNÍ
TypTTL
AF systém/bodyAiAF (Detekce obličeje/9bodový), 1bodový AF (svázaný se středem nebo s rámečkem funkce výběru a sledování obličeje – Face Select and Track)
Režimy automatického zaostřování (AF)Po snímcích, Souvislé snímání [10]
Výběr bodu AFFormát (Normální, Malý)
Zámek AF Možnost zapnutí/vypnutí
Pomocný paprsek zaostřování (AF Assist Beam)Ano
Minimální zaostřovací vzdálenost3 cm (W) od předního skla objektivu v režimu makro
OVLÁDÁNÍ EXPOZICE
Režimy měřeníPoměrové (svázáno s AF rámečkem detekce obličeje), celoplošné měření se zdůrazněným středem, bodové (střed)
Blokování AEMožnost zapnutí/vypnutí
Kompenzace expozice+/-2 EV s krokem nastavení 1/3.
Funkce i-Contrast pro automatickou korekci dynamického rozsahu
Citlivost ISOAUTO, 80, 100, 200, 400, 800, 1600
ZÁVĚRKA
Rychlost1–1/1600 s (výchozí nastavení výrobce)
15–1/1600 s (celý rozsah – liší se podle režimu fotografování)
VYVÁŽENÍ BÍLÉ
TypTTL
NastaveníAuto (včetně detekce obličeje s vyvážením bílé), Denní světlo, Zataženo, Žárovka, Zářivka, Zářivka H, Vlastní
LCD DISPLEJ
DisplejTFT s úhlopříčkou 2.7” (6,7 cm), přibl. 230 000 bodů
PokrytíPřibl. 100 %
JasNastavitelný v pěti úrovních. LCD s rychlým rozjasněním
BLESK
RežimyAuto, Ruční zapnutí/vypnutí, Pomalá synchronizace
Pomalá synchronizovaná rychlost závěrkyAno. Nejkratší čas 1/1600 s
Korekce červených očíAno
Kompenzace expozice při použití bleskuDetekce obličeje FE, Inteligentní expozice blesku
Expoziční zámek bleskuAno
Dosah vestavěného blesku30 cm – 4,0 m (W)/2,0 m (T)
Externí bleskVysoce výkonný blesk Canon HF-DC1
SNÍMÁNÍ
RežimyAuto*, Snadný*, P, Portrét, Krajina, Noční momentka, Děti a zvířata, Interiér, Samospoušť při detekci nové tváře v záběru, Slabé osvětlení (2,0 Mpix), Mimořádně živé barvy, Plakátový efekt, Pláž, Listí, Sníh, Ohňostroj, Dlouhá expozice, Video
*S technologií detekce scény a detekce pohybu
Fotografické efektyMé barvy (Mé barvy vypnuto, Živé barvy, Neutrální barvy, Sépie, Černobíle, Vlastní barva (omezeně))
Režimy spouštěPo snímcích, Souvislé
Kontinuální snímáníPřibl. 0,8 sním./s [6] (do zaplnění paměťové karty) [7]
ZÁZNAMOVÉ PIXELY/KOMPRESE
Velikost snímku(L) 4000 x 3000, (M1) 3264 x 2448, (M2) 2592 x 1944, (M3) 1600 x 1200, (S) 640 x 480, (W) 4000 x 2248. Změna velikosti v režimu přehrávání (M3, S, 320 x 240)
KompreseJemný, Normální
Video(L) 640 x 480, 30 sn./s//30 sn./s (LP)
(M) 320 x 240, 30 sn./s
Délka videozáznamuAž 4 GB nebo 1 hodina (L a M) [7]
FORMÁTY SOUBORŮ
Formáty statického snímkyKomprese JPEG, (podpora Exif 2.2 [Exif Print])/podpora Design rule for Camera File system, Digital Print Order Format [DPOF] Version 1.1
VideoAVI [komprese Motion JPEG + WAVE (monaurální)]
PŘÍMÝ TISK
Tiskárny Canon Kompaktní fotografické tiskárny Canon SELPHY a inkoustové tiskárny Canon s podporou PictBridge (Tisk ID foto, Tisk s pevnou velikostí a tisk fotografie z videa pouze na tiskárnách SELPHY CP a ES)
PictBridgeAno
OSTATNÍ CHARAKTERISTIKY A FUNKCE
Korekce červených očíAno, v režimu přehrávání
Můj fotoaparát/Moje nabídkaPřizpůsobení úvodního obrázku a zvuků fotoaparátu
Moje kategorieFunkce třídění snímků do kategorií
Inteligentní polohový senzorAno
HistogramAno
Zvětšování/zmenšování při prohlíženíPřibl. 2–10x
SamospoušťPřibl. 2 nebo 10 s nebo Vlastní nastavení
Jazykové verze nabídkyAngličtina, němčina, francouzština, holandština, finština, italština, norština, švédština, španělština, zjednodušená čínština (tradiční), japonština, ruština, portugalština, korejština, řečtina, polština, čeština, maďarština, turečtina, thajština, arabština, ukrajinština, rumunština, farsi (perský jazyk)
ROZHRANÍ
PočítačSamostatný konektor pro Hi-Speed USB (MTP, PTP) (kompatibilní s Mini-B)
OstatníVýstup A/V, jednoúčelový konektor (PAL/NTSC)
PAMĚŤOVÁ KARTA
TypSD, SDHC, SDXC, MMC, MMCplus, HC MMCplus.
PODPOROVANÝ OPERAČNÍ SYSTÉM
Počítač PC a MacintoshWindows 7/Vista SP1-2/XP SP2-3
Mac OS X v10.4-10.6
SOFTWARE
Prohlížení a tiskZoomBrowser EX/ImageBrowser
OstatníPhotoStitch
ZDROJ NAPÁJENÍ
BaterieDobíjitelný lithiumiontový akumulátor NB-8L (akumulátor a nabíječka součástí balení)
Životnost baterie Přibl. 240 snímků [8]
Přibl. 360 min přehrávání
Napájení ze sítěVolitelné, napájecí adaptér ACK-DC60
PŘÍSLUŠENSTVÍ
PouzdroMěkké pouzdro DCC-480
BleskVysoce výkonný blesk HF-DC1
Napájení a nabíječky bateriíNapájecí adaptér ACK-DC60
FYZICKÉ ÚDAJE
Provozní prostředí0–40 °C, 10–90% vlhkost
Rozměry (Š x V x H)97,2 x 58,2 x 28,1 mm
HmotnostPřibl. 155 g (včetně baterií a paměťové karty)

 


 

Celá tisková zpráva

Skvělé výsledky bez námahy, stylově a za přijatelnou cenu 
Canon uvádí PowerShot A3100 IS a PowerShot A3000 IS

Společnost Canon dnes uvádí na trh nové kompaktní, snadno použitelné a elegantní digitální fotoaparáty PowerShot A3100 IS a PowerShot A3000 IS nabité důmyslnými a uživatelsky přívětivými funkcemi. Fotografování tak bude zase o něco zábavnější. Kvalitní snímky pořídíte prakticky bez námahy.

Originální objektivy Canon a obrazový procesor DIGIC III jsou zárukou vynikajícího výkonu a vysoké užitné hodnoty malých a lehkých fotoaparátů PowerShot A3100 IS a PowerShot A3000 IS. Neobyčejný vzhled ukrývá celou řadu pokročilých technologií. PowerShot A3100 IS je nabízen v atraktivním modrém, červeném a stříbrném provedení, PowerShot A3000 IS ve stříbrném a černém. Oba nové modely nahrazují v dosavadním sortimentu PowerShot A1100 IS a předznamenávají významný kvalitativní posun celé řady PowerShot A.

Kvalita Canon uvnitř i na povrchu

Canon PowerShot A3100 IS je vybaven snímacím senzorem s rozlišením 12,1 megapixelů, zatímco levnější PowerShot A3000 IS senzorem s rozlišením 10,0 megapixelů. Obrazový procesor DIGIC III, čtyřnásobný optický zoom a integrovaný optický stabilizátor obrazu produkují bohaté, do detailů prokreslené a dokonale zaostřené fotografie. Jasný LCD displej s vysokým rozlišením a úhlopříčkou 6,7 cm (2.7”)umožňuje přesnou kompozici záběru a přesné a pohodlné prohlížení pořízených snímků.

Pořízení kvalitních fotografií je neobyčejně snadné díky plně automatickému režimu Smart Auto s technologií detekce scény, která rozpoznává 18 různých scén a podle toho automaticky provádí optimální nastavení parametrů snímání, takže máte záruku, že se vám podaří dosáhnout skvělého výsledku prakticky za všech okolností.

Součástí Smart Auto je také technologie i-Contrast, která analyzuje každý snímek a podle toho automaticky upraví expozici, jas a zvýraznění detailů v tmavých oblastech, aniž by došlo ke zkreslení správně exponovaných oblastí. Režim Canon Easy usnadní použití fotoaparátu začátečníkům – vyřadí z činnosti většinu tlačítek a skryje ikony na displeji, takže stačí opravdu jen namířit a stisknout spoušť.

Funkce Smart Flash Exposure zajistí přirozené osvětlení každého snímku automatickým nastavením expozice a intenzity blesku podle fotografovaného objektu a světelných podmínek. Při fotografování za jasného denního světla rozpozná Smart Flash Exposure např. nežádoucí stíny v lidské tváři, které vznikají, když světlo dopadá na obličej pod určitým úhlem. Následně se automaticky aktivuje blesk, čímž dojde k dosvícení méně osvětlených míst a odstranění stínů. Rovněž při fotografování v makro režimu je intenzita blesku automaticky regulována tak, aby byl snímek optimálně nasvícen a prokreslen i při fotografování z bezprostřední blízkosti.

Technologie detekce obličeje vám usnadní fotografování přátel a rodinných příslušníků rozpoznáním obličeje v záběru a podle toho upraví expozici tak, aby bylo vždy dosaženo těch nejlepších výsledků. Funkce výběr a sledování obličeje umožňuje vybrat jednu tvář ze skupiny jako prioritní. Funkce korekce červených očí automaticky rozpoznává a opravuje „červené oči“ způsobené bleskem, takže na fotografii vypadá každý skvěle. Inteligentní funkce detekce nové tváře je neocenitelná při fotografování skupin, protože umožňuje fotografovi snadno se přidat ke skupině – k expozici dojde až poté, co fotoaparát zaznamená, že do skupiny přibyla další tvář.

Kreativní fotografování s vynaložením minimální námahy

K dispozici jsou i nejrůznější kreativní funkce včetně nového režimu Low Light (Nízké osvětlení), která umožňuje pořízení kvalitních snímků v rozlišení 2,0 magapixelů i v horších světelných podmínkách. V režimu Super Vivid jsou pro změnu „oživeny“ méně nápadné objekty zvýšením sytosti, takže výsledné fotografie jsou dynamičtější a poutavější. Plakátový efekt sníží počet barev ve výsledném snímku, takže fotografie získá „retro“ plakátový vzhled.

Navigace v nabídkách fotoaparátu PowerShot A3100 IS je snadná. Navíc jsou na displeji zobrazovány užitečné rady (Hints & Tips) popisující některé funkce fotoaparátu.

Kromě špičkových statických snímků lze s fotoaparáty PowerShot A3100 IS a PowerShot A3000 IS natáčet také video v rozlišení VGA včetně zvuku. K oběma modelům je také dodávána sada programů včetně integrované funkce pro nahrávání videí na YouTube™, kde je lze rychle a snadno sdílet s přáteli.

Oba nové modely jsou navíc jako první z řady PowerShot A napájeny lithiumiontovými akumulátory, které jsou lehké, dobře přenosné a lze je dobíjet dle potřeby. Oba fotoaparáty také podporují velmi spolehlivé paměťové karty SDHC a SDXC (na kterou lze uložit až 2 TB dat).

Dostupnost

PowerShot A3100 IS bude v České republice dostupný od začátku února 2010 a PowerShot A3000 IS od konce ledna.

Určitě si přečtěte

Články odjinud