Canon končí s cloudovou službou Irista

15. listopadu 2019
TWEET SDÍLET
Canon končí s cloudovou službou Irista

Společnost Canon oznámila ukončení cloudové fotoslužby Irista k 31. lednu roku 2020. Irista byla spuštěna teprve v roce 2014 a její ambice nebyly malé, Canon chtěl s pomocí cloudové služby nabídnout svým uživatelům podobný komfort sdílení a publikování fotografií, jako to dělají jiné světové webgalerie.

Všem registrovaným uživatelům byl odeslán email s informací o ukončení služby a s upozorněním na smazání všech uložených dat. Uživatelům je tedy doporučeno stáhnout si včas vlastní fotografie.

Klepněte pro větší obrázek

Stažení je možné přímo po přihlášení, fotografie se stáhnou v zazipovaném balíku, staženy však nebudou doplňující informace k fotografiím, jako jsou popisky, hodnocení nebo štítky.


Jak stáhnout fotografie

  1. Přihlaste se k účtu Irista pomocí svého Canon ID
  2. Klikněte na odkaz vedle možnosti „Download All Photos & Videos“ (Stáhnout všechny fotografie a videa)
  3. Stáhněte soubory ZIP do počítače

V rámci registrace a spolu s ukončením služby bylo možné po omezenou dobu získat také dvouměsíční bezplatné členství v Adobe Lightroom.

Témata článku: Software, Canon, Fotoslužby

Určitě si přečtěte

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

Na internetu najdeme řadu tzv. free fotoeditačních programů, které se mohou stát alternativou k placeným aplikacím. Řada z nich nabízí opravdu široké možnosti úprav fotografií. Které patří mezi ty nejlepší?

33 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
Software