Canon Image Connect chce spojovat fotografy a zákazníky, plugin do Lightroomu pak zvládne vybrat nejlepší snímky

16. ledna 2020
TWEET SDÍLET

Canon oznámil, že v brzké době uvede nový plugin pro Adobe Lightroom s názvem Photo Culling, který je vyvíjen za přispění strojového učení a umělé inteligence a jeho úkolem je třídění fotografií na základě kvality.

Samotný plugin by měl umět rozlišit mimo jiné ostrost, množství šumu, kvalitu expozice, kontrast, zavřené nebo červené oči. Na základě třídění přidá plugin barevné značky pro další třídění.

Podle vyjádření Canonu bude plugin uživatelsky nastavitelný, takže by měli mít fotografové plnou kontrolu nad jeho chováním. Jakým způsobem se však budou parametry nastavovat, to společnost zatím neprozradila. Stejně tak není k dispozici informace o tom, zda bude plugin fungovat se všemi fotografiemi, nebo jen s těmi, které budou pořízeny fotoaparáty Canon.

Plugin by se měl objevit v prvním čtvrtletí letošního roku v nabídce obchodu Adobe Exchange App Marketplace, a to s měsíčním poplatkem.

Další novinkou od Canonu je aplikace Image Connect (zatím určena pouze pro USA), jejímž cílem je propojit profesionální fotografy s potenciálními zákazníky. Vše by se mělo odehrávat v online prostředí Image Connect, kam zákazník zadá základní parametry požadavku pro fotografování. Jakmile se „na druhé“ straně objeví vhodný fotograf, zasílá nabídku zákazníkovi, který ji potvrdí nebo společně upraví detaily. Výsledné fotografie by pak měli být doručeny elektronicky prostřednictvím Image Connect.

Služba bude určena všem fotografům bez rozdílu používané značky fotoaparátu. Spuštění je naplánováno na první čtvrtletí 2020 prozatím v několika státech (Connecticut, Florida, New Jersey, New York, Pennsylvanie a Texas). Zda bude služba dostupná také pro země mimo USA zatím není jasné.

Témata článku: Fotografický software, Canon, Adobe Lightroom