Canon R5

Canon R5

Canon R5

Canon R5

Canon R5

Canon R5

Canon R5

Canon R5

Canon R5
Canon R5
Canon R5
8
Fotogalerie

Canon EOS R5 a R6: Nové bezzrcadlovky nabídnou 8K video a fotky bez kompromisů

Canon představil nové fotoaparáty EOS R5 a EOS R6. Jedná se o profesionální přístroje s full-frame senzory, které uspokojí i náročné fotografy. Se zrcátkem už se u nich nepočítá, díky tomu mohou být o něco kompaktnější oproti standardním zrcadlovkám.  

Lépe vybavený model R5 nabídne 45Mpx senzor velikosti full-frame a s rozsahem citlivosti ISO 100 - 51 200. Přímo v těle je pětiosá stabilizace. Výkonný hardware zajišťuje možnost natáčení videí s rozlišením 8K při 30 snímcích za sekundu, případně 4K při 120 fps.

Scénu je možné pozorovat skrze elektronický hledáček s rozlišením 5,7 Mpx (zajišťuje půlpalcový OLED displej) nebo skrze 3,2" otočný displej s rozlišením 2,1 Mpx. Fotoaparát už se objevil v českých fotografických e-shopech, a to za 122 990 Kč. 

O něco dostupnější bude model R6, který se začíná prodávat za 73 990 Kč. Také ten nabídne full-frame čip, ale už jen s rozlišením 20 MPx. Video zvládne maximálně v 4K a 60 fps, menší je i náhledový displej (3" a 1,6 Mpx) a menší rozlišení má také elektronický hledáček, konkrétně 3,69 MPx. I tak je to ale špičkový přístroj pro profesionály, který nabídne mimo jiné systém rychlého ostření s detekcí oka atd. Také zde je stabilizace, Wi-Fi, Bluetooth a vše, co byste od pokročilého fotoaparátu čekali. 

Novinky jdou prakticky hned na trh, u nás by měly být dostupné do týdne a již se dají objednat. 

Určitě si přečtěte

Články odjinud