22
Fotogalerie

Canon EOS 1000D: První reálné fotografie

Canon EOS 1000D je v současné chvíli jediným zástupcem nejnižší modelové řady. Připravili jsme malou ochutnávku snímků.

Low-endová digitální zrcadlovka Canon EOS 100D byla představena začátkem letošních prázdnin. O měsíc a několik dnů později se ocitla v naší redakci, abychom ji důkladně prověřili. Seznámení s konstrukcí fotoaparátu společně s porovnáním s modelem EOS 450D jsme vám nabídli minulý týden formou videa. Ve zmíněném videopředstavení již bylo řečeno vše podstatné. Přesto si však připomeňme základní údaje.

P01.jpg
max. velikost
Střet generací, vlevo EOS 400D, poté EOS 450D a vpravo EOS 1000D

Fotoaparát má stejně jako ostatní amatérské modely Canonu snímač velikosti APS-C s crop faktorem 1,6×. Oproti mírně vyspělejšímu bratříčkovi EOS 450D nabídne rozlišení 10 Mpx a pouze sedm ostřících bodů. To jsou pravděpodobně nejvíce zásadní změny co se týká samotného vybavení.

P02.jpg
max. velikost
Opět všechny tři zrcadlovky pospolu

Další změny se odehrály především z vnější strany těla a jsou velmi dobře viditelné. Jednak je to pogumování gripu a plošky pro palec na zadní straně, které najdeme pouze u modelu 450D novinka nemá gumovou plochu na zadní straně a pogumování gripu je více hladké. Model 450D se tedy drží jistěji. Druhou změnou je absence čidla pod hledáčkem u 1000D , které automaticky zhasínalo hlavní displej. No a displej je poslední viditelnou změnou, u novinky je jeho velikost 2,5" při rozlišení 230 000 bodů. Model 450D má displej třípalcový, ovšem rozlišení stejné, což se projevuje na čistotě obrazu.

P03.jpg
max. velikost
Na horní straně najdete spíše kosmetické změny

Při podrobnější prohlídce zjistíte, že talčítka u EOSu 100D jsou mírně větší než u EOSu 450D, to je samozřejmě umožněno menší plochou displeje. Rozdíl v ceně obou modelů však není až tak velký a v internetových obchodech se pohybuje kolem 3 000 Kč. Otázkou tedy je, zda se vyplatí připlatit tuto částku navíc za dva megapixely na snímači a dva ostřící body, anebo třeba zvolit alternativu v podobě výběhového modelu EOS 400D. Oba dva fotoaparáty se prodávají i ve shodných kitech se stabilizovaným základním objektivem.

Podrobné srovnání obou zrcadlovek především po stránce technické a obrazové kvality pro vás chystáme do nejbližšího čísla časopisu DIGIfoto. Nyní se však podívejte na první snímky z EOSu 1000D.

Demosnímky

F01.JPG F02.JPG
max. velikost | max. velikost
F03.JPG F04.JPG
max. velikost | max. velikost
F05.JPG F06.JPG
max. velikost | max. velikost
F07.JPG F08.JPG
max. velikost | max. velikost
F09.JPG F10.JPG
max. velikost | max. velikost
F11.JPG F12.JPG
max. velikost | max. velikost
F13.JPG F14.JPG
max. velikost | max. velikost
F15.JPG F16.JPG
max. velikost | max. velikost
F17.JPG F18.JPG F19.JPG
max. velikost | max. velikost | max. velikost 

Určitě si přečtěte

Články odjinud