Canon chce překonat Sony v prodejích bezzrcadlovek | Zdroj: Canon

Zdroj: Canon

Canon chce překonat Sony v prodejích bezzrcadlovek

Společnost Canon představila výhled pro svou divizi Imaging Group, tedy pro vše okolo foťáků. U Canonu stále 30 % prodejů tvoří zrcadlovky a 70 % bezzrcadlovky. To z něj činí jedničku v prodejích foťáků s výměnnými objektivy, ale až druhého největšího výrobce bezzrcadlovek. To by chtěl Canon do budoucna změnit a cílí přeskočit aktuálně první Sony.

canon-150m-01.jpg

Klíčová bude řada produktů EOS R, byť zde si Canon trošku protiřečí. Na jedné straně chce dosáhnout větších zisků, ale zároveň chce nabídnout produkty se skvělým poměrem cena/výkon a zvednout prodeje. Jasný je aspoň cíl celkových tržeb Imaging Group jeden bilion jenů, tedy asi 170 miliard korun.

Portfolio řady EOS R chce Canon rozšířit po stránce těl i objektivů. Cílí přitom na novější uživatele, kteří se už více zaměřují na nahrávání videí nebo na sociální sítě, a těm chtějí nabídnout produkty na míru. Stále častější tedy bude propojení fotoaparátu a profesionální videokamery do jednoho zařízení. Canon přitom má speciální videografické řady produktů.

canon-rf-52-mm-f28l-dual-fisheyea_51552746501_o.jpeg

Canon nezapomíná ani na 3D a všechny druhy počítačových realit, tedy virtuální či rozšířenou (VR a AR). Výrobce sice již má pár produktů v ekosystému EOS VR, ale jedná se o jeden objektiv, pár podporovaných těl a programy pro vytváření a editaci VR videa. Zdá se tedy, že to nebyl jen jeden výstřel do tmy a Canon bude jednou z mála firem nabízející vysoce profesionální vybavení pro snímání ve více než dvou dimenzích.

Zdroj: Canon via Canonrumors

Určitě si přečtěte

Články odjinud