Canon aktualizuje modely EOS R5 a R6 a také zrcadlovku EOS-1D X Mark III

Canon aktualizuje modely EOS R5 a R6 a také zrcadlovku EOS-1D X Mark III

Hned tři plnoformátové fotoaparáty z dílny Canonu se dočkaly nové verze firmwaru, která vylepšuje možnosti při záznamu videa i fotografování. Opravy a změny jsou podle výrobce odpovědí zejména na požadavky stávajících uživatelů uvedených digitálů.

U bezzrcadlovky R5 nový firmware rozšiřuje možnosti záznamu videa o volbu Full HD pši 120 sn/s, nově je k dispozici přenos videa ve formátu RAW s nízkým datovým tokem a také gamma křivka Canon Log 3.

Praktickou novinkou je možnost uložení nastavení aparátu na paměťovou kartu s možností následného přenesení nastavení do jiného fotoaparátu nebo pro následnou obnov nastavení.

Nově je možné u modelu R5 vypnout při fotografování displej a používat jej pouze jako náhledový panel exponovaných snímků. Dalším rozšířením je sdílení snímků pomocí funkce Protect Image Transfer.


Nové verze firmwaru jsou ke stažení na webu Canonu.


Zbývající dvojice modelů se dočkala již menšího množství inovací. V případě EOSu R6 je to například plná podpora manuálního ovládání objektivů RF, tedy i v režimu Servo AF. Druhou změnou je možnost vypnutí displeje.

Zrcadlovka EOS-1D X Mark III se dočkala záznamu videa ve formátu RAW s nízkým datovým tokem a podpory Canon Log 3. 

Určitě si přečtěte

Články odjinud