Burza a aukce fototechniky na českém webu

Burza a aukce fototechniky na českém webu

Pokud jste nadšenci do fotografické techniky (především tedy té klasické – analogové) a máte doma již pěknou sbírku fotoaparátů, rozšířit ji můžete prostřednictvím některé z fotoburz. Ty se pořádají po celé republice, jejich periodicita však nebývá nejčastější. Pokud by se vám frekvence pořádání té pražské jednou za dva měsíce zdála málo, můžete po celý rok navštívit její internetové stránky. Na nich se nabídky a prodeje uskutečňují po celý rok.

Pražská Fotoburza se pořádá již 7 let, a to v prostorách menzy v Opletalově ulici 38. Její webová adresa je www.fotoburzapraha.cz. Grafické zpracování nejen úvodní stránky je sympatické a z hlediska funkčnosti mu také nelze nic vytknout.


Úvodní obrazovka webu

Hlavní menu se nachází v horní liště a je doplněno i trefnými ikonkami. Jeho položky můžete vybrat i v hlavní části úvodní stránky, která navíc obsahuje i komentáře a rozdělení do dalších podkategorií. První položka menu obsahuje informace o pořádání Fotoburzy, nejdůležitější informací je zde jistě datum dalšího konání.


Sekce Fotoburza

Na webu však velmi výhodně můžete nakoupit především prostřednictvím zde pořádaných aukcí. Nabídka je opravdu široká, poptávka naopak velmi nízká. Většina nabízených fotoaparátů a příslušenství stále zůstává na své vyvolávací ceně. Jak se zdá, tento způsob prodeje u nás zatím ještě nemá takovou tradici a popularitu jako v zahraničí. Po jednoduchém zaregistrování můžete k libovolnému zboží „přihazovat“, pokud v době ukončení aukce (u každého výrobku je datum přesně zadáno) bude vaše nabídka nejvyšší, fotoaparát či příslušenství je vaše. Pokud nejste ze stejného města jako prodávající, věc vám může být zaslána poštou na dobírku.


Sekce Aukce

Další možností nákupu, resp. prodeje je klasická nabídka prostřednictvím inzerátů, zde nazývaná jako Bazar. Inzeráty jsou přehledně rozděleny do několika kategorií. Všechny informace jsou dostupné přímo na hlavní obrazovce, není tak potřeba pro „otevření“ konkrétní nabídky dále někam klikat. Denně v této rubrice přibude cca 5-10 inzerátů.


Sekce Bazar

No tomto serveru můžete koupit i zboží nové, a to v sekci iShop. Nečekejte však klasický sortiment v podobě digitálů nebo paměťových karet. Seznam nabízených položek vzhledem k zaměření webu obsahuje především příslušenství pro klasické fotoaparáty, případně vybavení fotokomory nebo ateliéru. Hojně je zde nabízena také fotografická literatura.


Sekce iShop

Pokud váš fotoaparát nepracuje jak má, můžete na tomto webu pro něj podle typu přístroje vyhledat odborný servis. Nabídka vždy obsahuje i tabulku s orientačními cenami podle typu závady.


Sekce Servis

Na webu můžete také získat spoustu užitečných informací, a to v sekci článků. Ty se opět věnují především popisu více či méně historických fotoaparátů. Velké množství jejich detailních snímků pak obsahuje Galerie.


Sekce O fotografii

Web nabízí i anglickou verzi, bohužel pouze úvodní stránky a sekce Aukce. Velmi spolehlivě funguje vyhledávání, nalezené položky jsou podle umístění přehledně rozděleny do jednotlivých rubrik. Pro milovníky a sběratele klasických fotoaparátů, resp. historie fotografie obecně bude web jistě velmi vyhledávaným a užitečným. Svým přívětivým zpracováním i bohatým obsahem má k tomu všechny předpoklady.

Určitě si přečtěte

Články odjinud