10
Fotogalerie

Březnové novinky Lowepro pro všechny příležitosti

Transportní fotopříslušenství Lowepro je oblíbené nejen pro svou kvalitu, ale i pro cenu, která nevyplení vaše peněženky. Výrobce si na začátek jara připravil dávku nových zajímavých produktů.

Firma Lowepro oznámila novinky hned napříč čtyřmi modelovými řadami. Inovací se dočkaly jak batohy Fastpack, tak brašny Adventura a pouzdra Santiago. Na výběr tedy jsou transportní doplňky vhodné pro všechny typy fotoaparátů.

Společným znakem oznámených výrobků jsou matně černý design oživený oranžovými grafickými prvky a nové odolné vnější materiály.

Batohy Fastpack 150 AW II a 250 AW II

Co do vzhledu i funkčnosti navazuje nový model na své předchůdce. Batoh je rozdělen do tří samostatných komor. Horní část je určena k uschování osobních věcí – obsahuje 3 kapsy, do nichž lze uložit doklady, mobil, popř. psací potřeby. Zadní komora je navržena speciálně k uložení tabletu a notebooku (s úhlopříčkou 12" u modelu 150 nebo 15“ u modelu 250).

Fastpack_Family_RGB.jpg

Podstatnou část zavazadla však zabírá dolní polstrovaná fotokomora, kterou lze samozřejmě podle vlastních potřeb dále rozčlenit pomocí příček na suchý zip. Důležitá je však kapacita prostoru – do komory se vejde zrcadlovka, popř. systémový kompakt se základním zoomem, plus 3 až 4 další objektivy (podle zvolené velikosti batohu), blesk a další fotopříslušenství. Tradiční vychytávkou je boční vstup, který umožňuje okamžitý přístup k fotoaparátu, aniž byste batoh museli sundávat z ramene.

Fastpack_250_Back_RGB.jpgFastpack_250_Left_sideacsess_RGB.jpgFastpack_250_Top_Stuffed_RGB.jpg

Zadní část batohu je ergonomicky tvarovaná. Komfort při přenášení zajišťují polstrované a nastavitelné ramenní popruhy, které lze zafixovat pružným hrudním páskem. Menší model 150 AW II je vybaven jednoduchým bederním popruhem, který můžete schovat do tunelu na zadní straně batohu, bederní pás u většího modelu 250 AW II je polstrovaný. Na přední straně batohu je zipem a přezkami jištěná kapsa, do niž lze umístit osobní doklady nebo drobné příslušenství. Na levém boku je síťová kapsa na láhev a pásek sloužící k připevnění stativu.

Vnější rozměry činí u modelu Fastpack 150 AW II 25×22×46 cm, u většího Fastpacku 250 AW II 31×25×51 cm. Batohy se budou prodávat za cenu 3 290 Kč a 3 990 Kč.

Ramenní brašny Adventura SH II

Ramenní brašny patří mezi nejoblíběnejší příslušenství pro přenos fotografické techniky, Lowepro proto přichází s inovovanou řadou Adventura, které nahrazuje starší modely Adventure a Edit. Opět sází na osvědčenou konstrukci s reverzním otevíráním směrem od těla a s vyztuženou pogumovanou spodní částí, která ochrání fotoaparát při položení brašny na zem.

Adventura_SH_Family_RGB.jpg

Adventury II jsou dostupné v pěti velikostech, jimž také odpovídá kapacita vnitřního polstrovaného prostoru: nejmenší model pojme bezzrcadlovku se základním zoomem, do největšího vměstnáte zrcadlovku s objektivem, dva až tři další objektivy a navrch drobné fotopříslušenství nebo osobní věci. Komoru lze podle potřeby přispůsobit pomocí jedné až dvou příček.

Adventura_SH140_back_RGB.jpgAdventura_SH140_Front Pocket_RGB.jpg

Na vnitřní straně víka, které je navíc jištěno přezkou, se nacházejí dvě kapsičky na paměťové karty nebo náhradní baterie. Další příslušenství, případně osobní věci, lze uložit do dvou vnějších síťovaných kapes na bocích brašny. Pokud nechcete používat stavitelný ramenní popruh, můžete si brašnu pomocí dvou smyček na zadní straně brašny připevnit např. k opasku. Cena brašen se podle zvoleného objemu pohybuje v rozmezí 649 Kč (100 II) až 1 190 Kč (160 II).

Pistolová brašny Adventura TLZ II

Druhá generace oblíbených pistolových fotobrašen navazuje na předchozí řadu integrací praktického reverzního otevírání (pomocí dvou zipů) směrem od těla. Do vnitřní strany víka jsou všity organizéry na paměťové karty a baterii. Další drobnosti můžete stejně jako u ramenních brašen vložit do boční síťových kapes.

Adventura_TLZ30_Left_weqip_RGB.jpgAdventura_TLZ30_Bottom_RGB.jpg

Pomocí páskové smyčky na zadní straně lze brašnu připevnit k opasku nebo bedernímu pásu batohu. Brašna je dostupná ve dvou velikostech: menší model TLZ 20 II s rozměry 15,5×11×16 cm pojme fotoaparát s celkovou výškou 14 cm, větší TLZ 30 II zrcadlovku do výšky 18,4 cm. Cena byla stanovena na 699 Kč a 799 Kč.

Pouzdra Santiago II

Firma Lowepro myslí i na vlastníky kompaktních fotoaparátů, proto rozšířila také nabídku skořepinových pouzder Santiago. Uvnitř pevné skořepiny se nachází vyjímatelná pěnová vložka, která má zabránit nežádoucímu pohybu uloženého zařízení, a kapsička pro uschování paměťové karty.

Santiago_Family_RGB.jpg

Pouzdro je možné pomocí smyčky na zadní straně připevnit k opasku, nebo jej lze po připnutí řemínku nosit např. kolem krku. Největší model pojme vyspělý kompakt typu Canon G16. Pouzdra Santiago II se budou prodávat za 399 Kč (10 II), 449 Kč (20 II) a 549 Kč (30 II). 

Určitě si přečtěte

Články odjinud