Breakthrough Photography připravilo přes 20 filtrů do drop-in adaptéru Canon EF-RF

Breakthrough Photography připravilo přes 20 filtrů do drop-in adaptéru Canon EF-RF

Sanfranciská společnost Breakthrough Photography (BP) představila řadu zásuvných optických filtrů pro drop-in adaptér Canon EF-RF. Majitelé fotoaparátů řady Canon R mohou tak kromě omezené nabídky značkových filtrů využít i pestré spektrum filtrů od druhého výrobce.

Image 2.jpg

Zmíněný adaptér od Canonu umožňuje zasunutí filtrů, díky nimž lze dosáhnout nejrůznějších efektů. V portfoliu Canonu najdeme však pouze trojici základních filtrů: čirý, polarizační a variabilní neutrálně šedý (ND).

09-eos-r-filters-variable-nd-v2_286370168239921.jpg

Breaktrough Photography kromě této základní trojice nabídne též klasické ND filtry odstupňované podle hustoty (3, 6, , polarizační barevné filtry pro černobílou fotografii ve čtyřech variantách (červená, oranžová, zelená, žlutá), infračervený filtr (720nm) a speciál pro fotografování noční oblohy Night-Sky, který je navržen tak, aby eliminoval světelné znečištění a zajistil neutrální barevné podání. Variabilní polarizační a neutrální filtry jsou k dispozici i v tmavých verzích, která mají zajistit silnější efekt.

Image 4.jpg

Polarizační a ND filtry budou k dispozici ve dvou variantách – X2 a X4 – které se od sebe liší mírou přenosu světla. Filtry X4 (50,64 %) v tomto směru údajně dokonce předčí drop-in filtry od Canonu (43,06 %). Verze X2 (42,33 %) pak podává jen o trochu horší výkon než filtry značkové, stále však lepší než filtry konkurenčních výrobců, např. B+W nebo Rodenstock.

Image 5.jpg

Co se týče designu, filtry od BF jsou opatřeny pogumovaným gripem, který usnadňuje vkládání a vyjímání filtru, a velkým kolečkem sloužícím pro pozicování optické části filtru – u polarizačních, variabilních ND a B&W variant. Pro snadné rozeznání jsou jednotlivé filtry opatřeny barevnou značkou.

Filtry Breakthrough Photography lze již nyní objednávat na stránkách výrobce. Za jeden filtr zaplatíte od 70 do 200 USD, v nabídce jsou i cenově výhodné sety. V ceně produktů, které začne společnost rozesílat v září, je také 25letá záruka.

Určitě si přečtěte

Články odjinud