Bratislavský fotosvátek

1. listopadu 2007
TWEET SDÍLET

Listopad je v Bratislavě už posedmnácté měsícem fotografie. Letos bude v rámci stejnojmenného fotografického festivalu uvedeno 35 výstav a řada doprovodných akcí – od hodnocení portfolií přes workshopy až po aukci fotografií. K vrcholům budou nepochybně patřit výstavy italského dokumentaristy Paola Pellegriniho a belgického fotografa Carla de Keyzera.

 Klepněte pro větší obrázek
Bertie van Manen

Hlavním tématem Mesiaca fotografie je letos fotografie ve střední i východní Evropě, kterou budou reprezentovat klasikové jako Miloslav Stibor či Peter Župník, ale i kolektivní výstavy mladých českých fotografek pod kurátorským vedením Vladimíra Birguse či výstava-esej Fotogenie identity připravená Josefem Mouchou, která zde bude mít opožděnou premiéru.

 Klepněte pro větší obrázek
Petra Bošanská

Další linie bude věnována Latinské Americe – návštěvníky čekají čtyři individuální výstavy a průřez tvorbou této oblasti z let 1991–2002 nazvaný Otevřené mapy.

Převážná část vernisáží probíhá v tomto týdnu – od úterka 30. října do neděle 4.listopadu, rušno bude v Bratislavě zejména o nadcházejícím víkendu, kdy festival tradičně navštěvují mimo jiné studenti fotografických škol. Výstavy pak budou vesměs přístupné po celý listopad.

 Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Numi Rama | Paula Luttringer

Podrobnější informace najdete na webu hlavního pořadatele festivalu, kterým je Středoevropský dům fotografie. Časopis DIGIfoto je již tradičně mediálním partnerem Měsíce fotografie, v čísle 1/2008, které vyjde 18. prosince, se proto těšte na rozsáhlou reportáž.

Určitě si přečtěte

Instagramisté, přestaňte se fotit v našem toxickém odpadu!

Instagramisté, přestaňte se fotit v našem toxickém odpadu!

Uživatelé Instagramu udělají pro lajky cokoli, nehledě na to, jak je to nebezpečné nebo hloupé.

Petr Březina

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Gravidita je příznačná silou pocitů, které dokáže hra světel a stínů zachytit lépe, než cokoliv jiného. Následující výběr aktů ukazuje, že tento žánr není cizí ani našim čtenářům.

DIGIarena.cz