Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K Pro má vestavěné ND filtry, EF bajonet a výklopný displej

22. února 2021
TWEET SDÍLET

Společnost Blackmagic rozšířila řadu svých videokamer Poclet Cinema Camera o další model, který nese označení 6K Pro. Jak už název napovídá, je tento aparát schopen záznamu v 6K rozlišení. Oproti modelu 6K však novinka doznala několika změn, které si vyžádali zejména uživatelé.

Klepněte pro větší obrázek

Základem je zde Super 35 snímač, kterému sekunduje EF bajonet, stejně jako u předchůdce. Novinkou je však 5" výklopný displej s dotykovou vrstvou a Full HD rozlišením a maximálním jasem 1500 nit.

Klepněte pro větší obrázek

Další významnou změnou je vestavěný ND filtr s účinností 2, 4 a 6 EV. Změna se odehrála také v napájení, které již není zajištěno baterií Canon LP-E6, ale použita je výkonnější baterie Sony NP-F570.

Data se ukládají na karty typu SD UHS-II nebo CFast 2.0, k dispozici je také ukládání záznamu prostřednictvím konektoru USB-C a dvojice mini XLR audio konektorů (předchůdci nabídnou pouze jeden).

Novinkou, která je k dispozici v rámci příslušenství je také odnímatelný elektronický hledáček, který se upíná na horná část kamery. Hledáček má čtyři vyměnitelné očnice. Nový je také grip pro dvě baterie NP-570.

Konkrétní datum dostupnosti na trhu zatím není známé, cena byla stanovena na 2 495 dolarů za samotné tělo, hledáček bude k dispozici za 495 dolarů a přídavný grip pak za 145 dolarů.

Témata článku: Technika, Blackmagic, Videokamera