Bezzrcadlovkový širokoúhlý objektiv Sigma 20 mm F1,4 DG DN

Bezzrcadlovkový širokoúhlý objektiv Sigma 20 mm F1,4 DG DN

Co dříve existovalo pro zrcadlovky, se často dočkalo i nativní bezzrcadlovkové verze. Nikdo u sebe nepotřebuje nosit redukci a objektivy mohou profitovat z optimalizované konstrukce pro větší bajonety a nižší vzdálenosti mezi senzorem a objektivem. Sigma představila objektiv 20 mm F1,4 DG DN, jenž v podstatě nahrazuje 20 mm F1,4 DG HSM, tentokrát ovšem pro bajonety L-Mount a Sony E.

Na tomto skle je nejzajímavější Manual Focus Lock (MFL), tedy zámek ostření. To je velmi příjemné pro astrofotografy, nicméně vzhledem ke krátkému ohnisku lze přiclonit a fotit na hyperfokální vzdálenost bez nutnosti neustále přeostřovat.

Sigma_20mm_F1.4_01.jpeg

Objektiv umožňuje nasazení 82mm závitových filtrů, má 11lamelovou clonu 17 optických členů v 15 skupinách, z toho dva členy z SLD skla a tři asférické členy. Přitom přední optický člen má speciální povrchovou úpravu odpuzující vodu i olej. Poměr zvětšení činí pouze 1:6,1 při ostření na 23 cm.

Objektiv váží 635 gramů při průměru 88 mm a délce 111 mm, což už není málo, ale vzhledem ke kovové konstrukci a světelnosti to jsou velmi dobré parametry. Dostupnost se očekává na konci srpna za cenu okolo 27 000 Kč.

Via DPReview

Určitě si přečtěte

Články odjinud