Bezplatná aktualizace přidává Sony ZV-E1 4K 120fps video

21. července 2023
TWEET SDÍLET

Sony vydalo novou aktualizaci softwaru pro nedávno vydaný fotoaparát Sony ZV-E1. Novinka původně vypadala při pohledu na její specifikace v podstatě jen jako mírně ořezaný model Sony A7S III nebo Sony FX3 v provedení vhodnějším pro moderní vlogování. Jenže jednou z funkcí, které model ZV-E1 postrádal, a které A7S III i FX3 umí, bylo 4K video při 120 snímcích za sekundu. To tedy do teď. 

Pokud i vás absence této možnosti mrzela, tak společnost vyslyšela všechny ty prosby a vydala aktualizaci, která majitelům ZV-E1 možnost natáčení v rozlišení 4K při 120 snímcích za sekundu přidává. A to zcela zdarma. Získáte s ní také rozlišení 1080p s rychlostí až 240 snímků za sekundu.

Při uvedení na trh se model Sony ZV-E1 chlubil 10bitovým videem 4:2:2 4K s plným čtením pixelů, bez pixel binningu a s minimální rolling shutter. Společnost uvádí, že nová aktualizace „dále vylepšuje schopnosti fotoaparátu v oblasti videa“. Není ale řečeno, zda má ZV-E1 při natáčení 4K 120 snímků za sekundu mírný ořez stejně, jako je tomu u FX3. 

Bez ohledu na to, zda je 4K 120fps 10bitové při 4:2:2, však instalace nového softwaru rozhodně nic neodstraní ani nezhorší. Jakákoli možnost pořizovat záznam ve 4K při 120 snímcích za sekundu je jednoduše lepší než žádná. Aktualizace Sony ZV-E1 je nyní k dispozici zcela zdarma na webových stránkách společnosti. Ke stažení budete potřebovat své sériové číslo své ZV-E1.

Via diyphotography.net

Témata článku: Sony