Bezohlední instagramisté jsou i v Česku. Do pískovce v Českém ráji ryjí stupidní nápisy

Bezohlední instagramisté jsou i v Česku. Do pískovce v Českém ráji ryjí stupidní nápisy

Tak to po všech těch toxických jezerech a zprávách o „nestandardním“ chování instagramistů netrvalo dlouho a ukázalo se, že Česká republika není výjimkou. Po vzoru místního národa s neúctou k jakýmkoli památkám se však jedná především o vandalismus. Manželský pár totiž bez jakýchkoli okolků vyryl název svého instagramového účtu do pískovcové skály.

A samozřejmě se s ním také patřičně zvěčnil, přičemž fotografii vystavil na stejnojmenný instagramový účet. Jenže toto počínání je nezákonné a u fyzické osoby za něho hrozí pokuta až do výše 100 tisíc korun. Dne 30. července o kauze informoval facebookový účet CHKO Český ráj, který v uveřejněném příspěvku říká:

Vzhledem ke kvalitě fotografie bylo původní podezření takové, že se jedná o fotomontáž. Což by ostatně nebylo nic proti ničemu. Jenže po uveřejnění kauzy zaslal správcům CHKO Český ráj návštěvník skal snímek, na kterém se nápis opravdu vyskytuje. Po osobní inspekci poškozeného místa však správci našli už jen místo nápisu vydřenou plochu, avšak s patrnými stopami po daných číslicích, které obsahoval.

Původní snímek na Instagramu už nenajdete, stejně tak jako samotný profil. Autoři jej, pravděpodobně ze strachu z postihu odstranili. A výsledek pro přírodu? Ve vydřené prohlubni se teď bude držet voda, lépe se v ní tvořit led, což zapříčiní rychlejší erozi skály. Obrázek o postupu manželské dvojice, která má tuto kauzu na svědomí, si tak udělejte sami.

Určitě si přečtěte

Články odjinud