Bezohlední instagramisté jsou i v Česku. Do pískovce v Českém ráji ryjí stupidní nápisy

3. srpna 2019
TWEET SDÍLET

Tak to po všech těch toxických jezerech a zprávách o „nestandardním“ chování instagramistů netrvalo dlouho a ukázalo se, že Česká republika není výjimkou. Po vzoru místního národa s neúctou k jakýmkoli památkám se však jedná především o vandalismus. Manželský pár totiž bez jakýchkoli okolků vyryl název svého instagramového účtu do pískovcové skály.

A samozřejmě se s ním také patřičně zvěčnil, přičemž fotografii vystavil na stejnojmenný instagramový účet. Jenže toto počínání je nezákonné a u fyzické osoby za něho hrozí pokuta až do výše 100 tisíc korun. Dne 30. července o kauze informoval facebookový účet CHKO Český ráj, který v uveřejněném příspěvku říká:

Vzhledem ke kvalitě fotografie bylo původní podezření takové, že se jedná o fotomontáž. Což by ostatně nebylo nic proti ničemu. Jenže po uveřejnění kauzy zaslal správcům CHKO Český ráj návštěvník skal snímek, na kterém se nápis opravdu vyskytuje. Po osobní inspekci poškozeného místa však správci našli už jen místo nápisu vydřenou plochu, avšak s patrnými stopami po daných číslicích, které obsahoval.

Původní snímek na Instagramu už nenajdete, stejně tak jako samotný profil. Autoři jej, pravděpodobně ze strachu z postihu odstranili. A výsledek pro přírodu? Ve vydřené prohlubni se teď bude držet voda, lépe se v ní tvořit led, což zapříčiní rychlejší erozi skály. Obrázek o postupu manželské dvojice, která má tuto kauzu na svědomí, si tak udělejte sami.

Témata článku: Kultura, Instagram

Určitě si přečtěte

6 tipů pro lepší kompozici fotografií – vylepšete jednoduše své snímky

6 tipů pro lepší kompozici fotografií – vylepšete jednoduše své snímky

Dobrou fotografii poznáte jednoduše podle toho, že vás na první pohled něčím zaujme, to „něco“ však obvykle nejste schopni snadno popsat. Ve valné většině případů se totiž takový snímek vyznačuje povedenou kompozicí.

1 Petr Březina

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

30 Petr Březina